Winkelpanden voor een spotprijs Beschermde huismus legt renovatie huizen stil WALCHEREN almanak Galgenhumor DINSDAG 19 juni 2012 17 Afscheid na veertig jaar Pitteperk maakt nieuwe 18 en 19 start 20 en 21 AW Beheer laat ondernemers in Vlissingen huren voor de helft van de prijs door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Wie denkt dat eigena ren niets doen om hun winkel pand gevuld te krijgen, heeft het volgens Jorgen Geurts van AW Be heer mis. En dat de huren in Vlis singen zo hoog zijn, is ook niet waar. „Belachelijk laag zelfs." Hoeveel panden de vastgoedbe heerder bezit in de Vlissingse bin nenstad, weet Geurts niet precies te zeggen. Maar het zijn er heel wat. Zeker op de zogenaamde A-lo- caties, zoals tussen de Lange Zelke en de Kleine Markt. En juist daar ontstond de laatste maanden zo veel leegstand. „Dat is ook voor een eigenaar erg. Je bent een dief van je eigen portemonnee. En dan heb ik het nog niet eens over van dalisme. Zodra een winkel leeg staat, wordt alles gesloopt." Daarom probeert Geurts een ande re tactiek: hij benadert onderne mers, met name in Middelburg, en biedt ze een winkelpand in Vlis singen aan voor de helft van de of ficiële prijs. „Dan kunnen ze het een tijdje aanzien, in het zomersei zoen. Misschien verdienen ze wel zo goed dat ze blijven. Dan kun nen ze altijd nog de volle huur gaan betalen. Die is in Vlissingen nog altijd maar eenderde van wat je in Middelburg betaalt." Eén ondernemer heeft al een win kelpand in de Walstraat betrok ken, de Eetwinkel van 't Hof Wel gelegen. Drie kledingzaken volgen nog; in de voormalige herenmode zaak van Wim van der Wal en het pandje waar schoenenzaak Ploef zat, en daar waar vroeger Foto Back zat, in de Lange Zelke. „En als iemand een hartstikke mooi concept heeft, met écht toegevoeg de waarde, maar nog geen geld om huur te kunnen betalen, dan wil ik zelfs daar over nadenken." Geurts herleidt zijn tactiek naar het kip-en-het-eiverhaal. „Als er veel winkels gevuld zijn, dan komt er meer publiek en dat trekt weer nieuwe ondernemers aan. Als die goed draaien, zorgen ze dat hun winkel er fraai bij staat, et cetera. Je herkent ze niet, maar regelmatig staan hier mensen van Locatus pas santen te tellen. Als die positieve cijfers van Vlissingen presenteren, heeft dat effect. Evenveel effect als wanneer marketingexpert Cor Mo lenaar vervelende dingen over Vlis singen zegt, maar dan in positieve zin. We moeten toch samen iets van die stad maken. De gemeente knapt de winkelstraten op, wij ko men ondernemers tegemoet." door Maurits Sep VLISSINGEN - De steigers stonden net, toen onder de daken van de duplexwoningen op het Eiland in Vlissingen nestjes van huismussen werden ontdekt. Ondanks de een voudige naam is de huismus een beschermde vogelsoort. En dus kunnen de steigers weer worden afgebroken. „We wilden isolatie aanbrengen en nieuwe dakpannen leggen", ver telt Richard de Jager van woning corporatie l'Escaut. Geen groot project, maar met 24 woningen toch ook best een fikse klus. „We hebben steigers aan de voorkant én de achterkant van de huizen staan. Die halen we nu maar weg, want het broedseizoen van de huismus duurt van april tot en met augustus. We zullen in sep tember weer opnieuw beginnen", kondigt hij aan. Het weghalen en terugzetten van de steigers is een prijzig akkefietje. „In de toekomst zullen we nog be ter inspecteren of er nesten van be schermde vogels zitten", zegt De Jager. Al bij het eerste huis dat opge knapt zou worden, troffen werklui nestjes van de huismus aan. Het werk moest meteen stilgelegd wor den. De bescherming van de huis mus is vastgelegd in de Flora- en Faunawet. De huismus is 14 tot 16 cm lang en weegt maximaal 30 gram. Het mannetje en vrouwtje bouwen samen een nest. Het vrouwtje legt vier tot zeven eie ren. Die komen na ongeveer twaalf dagen broeden uit. VEERE Veerse Krant stopt niet helemaal „Stoppen met Veerse Krant op pa pier", kondigen B en W van Veere als bezuinigingsvoorstel aan. Maar dat blijkt iets te kort door de bocht, nuanceert de gemeentelijke afde ling voorlichting. Behalve dat het de bedoeling is de krant een nieuw leven te geven op internet, heeft het college zich voorgenomen nog exemplaren te blijven drukken voor burgers die dat per se willen. MIDDELBURG Hennepkwekerij in woning Houtkaai De politie heeft maandagochtend in een woning aan de Houtkaai in Middelburg een hennepkwekerij gevonden. Volgens de politie werd de kweke rij aangetroffen in een slaapkamer van de woning. De hennepkweke rij is ontmanteld. Zoals gebruike lijk zijn na het onderzoek de appa ratuur en de wietplanten vernie tigd. KOEWACHT Schaap Jut in paniek na plotse dood Jul Het schaap Jul van Danny van Oost uit Koewacht is maandagochtend geëlektrocuteerd door de bliksem. Het dier, dat in een schuur aan de Klapstraat stond, is grotendeels ver brand. Van Oosts andere schaap Jut raakte door de klap van de inslag in paniek. Van Oost hield de 5,5 jaar oude Jut en Jul uit hobby: „Su- perlieve dieren. Ze hielden het gras kort," aldus Van Oost. Tip? redactie@pzc.nl Voetbal maakt een hoop los in de so ciale media. Moet Bert van Marwijk weg, wat is er toch gebeurd in 'de Groep' en voor wie moeten we nu jui chen? Wie zijn oranjekater wil ver drinken in leedvermaak kan terecht bij het witte, tweetende vogeltje: Zo zou Van der Wiel Ronaldo niet kun nen volgen - behalve op Twitter. Er gaan geruchten over een rondvaart door de grachten in een...duikboot. Sneijder wil de naar de pers lekkende oranjemol aanpakken. Zou het gaan om Van Bommol? Het zou geheel in stijl zijn als joan Franka - wie was dat ook al weer? - onze jongens toe zingt bij thuiskomst. Een twitteraar zag toch nog iets positiefs: Neder land was de meest constante ploeg van het EK. De huizen aan de Piet Heinkade in Vlissingen moeten tot september wachten op nieuwe dakpannen en dakisolatie. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17