Wrede abortus schokt China buitenland 19 Lachen op het stembureau KRA5.NL maandag 18 juni 2012 SAN FRANCISCO Facebook schikt zaak over 'vind ik leuk' ALEXANDRIË - Tijdens de tweede ronde van de presidentsverkiezingen in Egypte, afgelopen weekeinde, is er tijd voor een geintje, zoals hier op een stembureau in Alexandrië. De verkiezin gen werden echter overschaduwd doordat de mi litaire leiders zaterdag het parlement ontbonden. De opperrechters van het land bepaalden donder dag al dat een derde van de afgevaardigden niet volgens de regels is gekozen en dat daarom de parlementsverkiezingen geheel over moeten.De gematigde Moslim Broederschap (MB) weigerde zaterdag dat besluit te accepteren. De uitslag van de presidentsverkiezingen, tussen MB-kandidaat Musri en legerkandidaat Shafïq, volgt waarschijn lijk donderdag. foto Manui Brabo/AP Eenkindpolitiek: Zwangere vrouw krijgt na ontvoering injectie die foetus doodt Zeldzame excuses van loka le autoriteiten konden niet voorkomen dat er in China een fel debat is opgelaaid over de éénkindpolitiek en gedwongen abortussen. door onze correspondent Remko Tanis SJANGHAI - De Chinese éénkindpo litiek, ingevoerd in 1979, is in het land onderwerp van fel debat ge worden, nadat foto's op internet zijn verschenen van de 27-jarige Feng Jianmei, die een gedwongen abortus had ondergaan: Feng in een ziekenhuisbed, met naast haar de levenloze foetus van zeven maanden. Feng zegt door controleurs van de dienst Bevolkings- en Gezinsplan ning in een auto te zijn gesleurd. Ze ontvoerden haar naar een zie kenhuis, waar ze injecties kreeg die haar ongeboren-dochter dood den, waarna midden in de nacht de bevalling werd opgewekt. Reden voor de gedwongen abor tus was dat Feng de boete voor het zwanger zijn van een tweede kind, veertigduizend yuan (5000 euro), niet kon betalen. De lokale leiders van de dienst Be volkings- en Gezinsplanning zijn inmiddels ontslagen. De gemeente heeft Feng excuses gemaakt, wat vrij uniek is. Maar daarmee is de storm niet gaan liggen. Internet ters zijn gaan zoeken naar verha len over andere gedwongen abor tussen. Vooral de 'Kinderloze hon derd dagen'-campagne uit 1991 staat weer in de schijnwerpers. Tijdens die campagne werden ge durende honderd dagen alle zwan gerschappen beëindigd, ongeacht of de moeder de regels van het éénkindbeleid overtrad. „Wij zijn het enige land dat kinder moord tot beleid heeft gemaakt", schrijft Li Peixun op Weibo, het Chinese Twitter. Volgens het mi nisterie van Volksgezondheid on dergaan jaarlijks zeven miljoen vrouwen een abortus, om te vol doen aan de regels van de éénkind politiek. De beestachtigheid waarmee Feng van haar kind is beroofd, leidt tot heftige uitspraken. „Al dertig jaar vermoordt de staat ongeboren kin deren", schrijft auteur Chen Lan. „Onze generatie moet zich scha men, dit is niets minder dan een tweede Auschwitz." Een ander: „Dit is waar de Zonne bril het over had, maar wat hij niet kon stoppen. Ons land wordt geleid door beesten." 'De Zonne bril' is de blinde advocaat Chen Guangcheng, die door zijn strijd te gen gedwongen abortussen ander halfjaar lang werd mishandeld tij dens een illegaal huisarrest. Vorige maand vluchtte hij naar de VS. Binnen de overheid zouden inmid dels voorstanders zijn voor het ver soepelen van de éénkindpolitiek, gezien de snelle vergrijzing. zie onze website:buitenland Een medewerker van All Girls Allowed sprak met Feng Facebook betaalt 10 miljoen dollar (8 miljoen euro) om een rechts zaak te schikken over het gebruik van namen en foto's van Facebook- gebruikers. De rechtszaak was aan gespannen door vijf gebruikers. Zij meenden dat de socialenetwerksi- te een privacywet overtreedt door hun oordeel 'vind ik leuk' te gebrui ken voor advertenties. STOCKHOLM Deserteur VS duikt na 28 jaar op in Zweden Een deserteur uit de Amerikaanse luchtmacht blijkt 28 jaar heimelijk in Zweden te hebben gewoond. Hij nam onlangs contact op met zijn fa milie, meldde een Zweedse krant dit weekeinde. David Hemler was in 1984 betrokken geraakt bij een pacifistische kerk en had genoeg van president Ronald Reagan. Hij is nu getrouwd en heeft drie kinde ren. LOS ANGELES Rodney King (47) overleden Rodney King, de zwarte man wiens mishandeling in 1991 door de politie leidde tot rassenrellen in Los Angeles, is overleden. Dat meld de de politie gisteren. King was 47 jaar. Hij is op de bodem van zijn zwembad aangetroffen. King werd in maart 1991 aangehouden, omdat hij te hard reed. Vier agenten mis handelden hem daarop langdurig. TORONTO Dode en gewonden bij concert Radiohead Voorafgaand aan een concert van de band Radiohead in de Canadese stad Toronto zijn een dode en meerdere gewonden gevallen, door dat het podium instortte. De Britse band zou optreden in het Downs view Park in de stad. De band stond tijdens het ongeval nog niet op het podium. Het concert is on middellijk afgelast SÜDERLÜGEM Naakte klanten bestormen supermarkt Honderd naakte klanten hebben za terdag een Duitse supermarkt be stormd. Ze waren afgekomen op een openingsstunt. De nieuwe Priss-markt in het dorp Süder- lügem had 240 euro aan gratis bood schappen beloofd aan de eerste hon derd blote klanten. De bedrijfslei der was verrast. Hij had op circa tien naakten gerekend. Geniet van de natuur en bezoek Innsbruck! Ontdek het historische Salzburg! Hotel op ca. 35 km van Wenen! U verblijft in het 3-sterren Hotel Dreilanderblick in Nauders U verblijft in het 3-sterren Hotel Goldener Stem in St. Koloman U verblijft in het 4-sterren Hotel Wienerwald in Eichgraben inclusief ontbijtbuffet. inclusief ontbijtbuffet en diner. inclusief ontbijt, lunch, diner en diverse drankjes. Aankomstdata: van 27/6 t/m 29/12 P Zie www.kras.nl/51878 Aankomstdata: van 28/6 t/m 19/10 Aankomstdata: van 25/6 t/m 27/9 Zie w.kras.nl/51312 waarom zou je meer betalen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5tP» g Pnjzöh rijn pér persöóp- Ift'ïif ander? vermeld. Prijzen zi/n exclusie; ie>etvering SMU en Culamiieitéojond!-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9