binnenland 15 Maatwerk voor diabetici m V ANWB: Belastingdruk auto wordt te hoog Student: 60 jaar cel in VS ÏL en Albert Brenninkmeijer getrouwd www.weekendcompany.nl lisisssamsmsmmssmm WIMI»Wa»HilWI—WW maandag 18 juni 2012 tmmmmmmssimmmmmimmimgmmei&ia; 20 juni veilinq Kijkdaqen 16.18.19 juni (13.00-17.00 uur! 20 juni 19.30-11.30 uur) www.middelburqsveilinqhuls.nl inFo|g)riiiddetburqsveilinqhui5.nl ♦31 mei 62 76 39 AMSTERDAM - De belastingdruk op Nederlandse automobilisten loopt steeds verder uit de pas met de ons omringende landen. De ANWB zegt daarom tegen het af schaffen van de onbelaste reiskos tenvergoeding voor woon-werkver- keer te zijn. Een gemiddelde Nederlandse ben zineauto kost nu al maandelijks 212 euro aan belastingen, aldus de ANWB. Na afschaffing van de onbelaste reisvergoeding wordt dat 282 euro; dit terwijl Nederland al de hoog ste belastingdruk heeft. Zo is een gemiddelde Duitse automobilist 142 euro kwijt aan belastingen en een Belg 163 euro. Een Fransman is relatief goedkoop uit met 135 eu ro. De totale autokosten (voor benzi- ne-auto's) voor een Nederlandse automobilist, inclusief de voorge nomen btw-verhoging, zullen vol gens de ANWB stijgen van 624 eu ro per maand naar 690 euro per maand. Dit terwijl een Duitser 547 euro kwijt is. De ANWB gelooft niet dat men sen door de maatregel op de onbe laste reiskostenvergoeding minder gaan reizen. Velen kunnen niet op een andere manier naar hun werk dan met de auto of het openbaar vervoer, aldus de organisatie. De ANWB wil daarom dat het kabi net naar alternatieven zoekt voor de afschaffing van de onbelaste reiskostenvergoeding. De reiskostencheck die de ANWB enkele weken geleden lanceerde, is inmiddels 250.000 keer gedaan. Met de check op internet kunnen forensen uitrekenen hoeveel euro zij er volgend jaar op achteruit gaan als loonbelasting wordt gehe ven over de reiskostenvergoeding voor woon-werkverkeer. Volgens de ANWB zijn veel leden geschrokken van de extra kosten voor het woon-werkverkeer met de auto en met het openbaar ver voer. Zorgverleners kunnen straks sneller vaststel len of een patiënt dia betes heeft en een be handeling op maat aanbieden waardoor de kans op complicaties flink kan afnemen. Onderzoeksinstituut TNO heeft een nieuwe meetmethode ontwik keld waardoor sneller de juiste be handeling kan worden gekozen en gaat die samen met huisartsen, dia betesverpleegkundigen en diëtis ten in de praktijk testen. Bij de ontwikkelde meetmethode krijgt de patiënt een suikerdrankje toegediend waarna op meerdere momenten bloed wordt afgeno men om te zien hoe het lichaam op de 'suikerstoot' reageert. Zo is nauwkeurig te bepalen waar het probleem precies zit en is de be handeling daar op aan te passen. Nu wordt nog vaak met medicatie gewerkt en krijgen patiënten het algemene advies om beter op hun voeding te letten en meer te bewe gen. „Maar straks kunnen zorgver leners de behandeling op de per soon toesnijden, want misschien is de ene persoon meer gebaat bij een eiwitrijk dieet en de ander bij meer koolhydraten", legt TNO-pro- jectleider Ton Rullmann uit. Ook kan blijken dat iemand juist meer moet bewegen. Artsen en verpleegkundigen schrikken in eerste instantie terug voor uitvoerig testen omdat dit geld en tijd kost, wat er vaak niet is. De TNO-methode, die bestaan de en nieuwe kennis combineert, is misschien in eerste instantie wat arbeidsintensiever, maar werkt vol gens Rullmann op de lange duur juist kostenbesparend. Want een snellere diagnose en goede begelei ding van patiënten zorgen ervoor dat de kwaliteit van leven toe neemt en er naar verwachting min der complicaties voorkomen die ty pisch zijn voor diabetes zoals hart AMSTERDAM - Een 2i-jarige Neder landse student hangt in de Ver enigde Staten een gevangenisstraf van 60 jaar boven het hoofd. Vol gens de Amerikanen heeft hij via internet zeker 44.000 gegevens van creditcardhouders verhandeld, die een handlanger met virussen had achterhaald bij betaalcompu- ters van winkels en restaurants. Andere criminelen zouden met de doorverkochte gegevens banken voor miljoenen euro's hebben op gelicht. De student informatica aan de Haagse Hogeschool, beheerde één van de grootste websites voor car ders (kaarthelers): Kurupt. Bij een ruzie over de site onthulden rivali serende Russische creditcardcrimi nelen de identiteit van de man uit Spijkenisse. Hij werd daarop in Roemenië op gepakt en stond vorige week voor de rechter in Seattle. Behalve cel straf hangt de student ook een boete van 1,75 miljoen dollar bo ven het hoofd. Hij pleitte 'onschul dig'. De zaak wordt 20 augustus voortgezet. en vaatziekten, blindheid en nierfa- len. De nieuwe werkwijze is goed nieuws voor de ongeveer één mil joen diabetici in Nederland, met name voor de negentig procent die lijdt aan diabetes type 2. Deze vorm wordt vooral veroorzaakt door overgewicht, een groeiend probleem in Nederland. De ver wachting is dan ook dat meer men sen in de toekomst zullen lijden aan diabetes type 2, weet Hanneke Dessing, directeur van het Diabe tes Fonds. Ze juicht het onderzoek toe. „Iemand gericht behandelen is altijd beter dan zeggen: 'probeer dit of dat eens en dan zullen we wel zien'." Ondanks alle kennis over diabetes is dat nu nog vaak wel zo, aldus Dessing. TNO werkt ook aan verlaging van de kosten voor begeleiding door ge bruik te maken van apps op tele foon of tablet, waarmee mensen feedback krijgen op hun beweeg- en eetpatroon. Reserveren via: 0900 700 7004 0,25 p.m.) ma/vr 09.00-21 00 uur |za 10.00 uur-16.00 uur zo 12.00- 16.00 uur 'Prijs o.b v. 2-persoonsbezetting en exd. reserveringskosten 12.50 per boeking. Kqk voor de volledige voorwaarden op de website. Let op! Alleen op 18 juni tussen 0.00 en 23.59 uur te boeken. se tak van het familiebedrijf C&A. In de Basilica di San Miniato al Monte legden Carolina en Albert de trouw- gelofte af, waarbij ze beloofden el kaar alle dagen van leven 'te koeste ren en lief te hebben'. De koninklij ke familie was bijna voltallig aanwe zig bij de mis. De bruidsjurk van Ca rolina was ontworpen door coutu rier Addy van den Krommenacker. foto Maurizio Degl'innocenti/EPA zie onze website:binnenland Lees meer over de huwelijksdag in Florence

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5