opruiming eikaars shirtjes trekt zeeland15 Vier aanhoudingen na knokken bij politieburo vandE TEEpE Er kunnen er nog meer bij! Beschonken Yersekenaar rijdt bus op paaltjes Motor gestolen maandag 18 juni 2012 tie dat zelf uitdrukt: 'de onderlinge verbondenheid en kameraadschap te verstevigen van alle veteranen, oude en jonge, van alle krijgs machtonderdelen, woonachtig in Zeeland en daarbuiten'. En daarbij hoort zo nu en dan ook een kwinkslag. „Maant dat scho- rum tot stilte!", grapt parade-com mandant J. van de Guchte, wan neer uit de rangen van de vetera nen enig hilarisch rumoer op klinkt bij de onverwacht verschij nen van een jongedame. Commis saris van de koningin Karla Peijs speecht aanvankelijk luchtigjes over EK-voetballers die elkaar poot je haken, aan eikaars shirtjes trek ken of dramatisch ter aarde stor ten zodra ze licht worden aange raakt. „Voetbal is oorlog? Welnee." En dan in volle ernst: „Voor U, ve teranen, was er geen rustsignaal tussen een inzet van twee keer drie kwartier. Het moet wel eens wrang zijn te ervaren dat terugke rende veteranen niet worden bin nengehaald als voetbalhelden, met GOES - De politie heeft zaterdag ochtend rond 04.10 uur bij een vechtpartij bij het politieburo aan de Valckeslotlaan in Goes, meerde re personen aangehouden. De vechtpartij, waarbij tussen twee groepen mannen over en weer klappen vielen en waarbij over en weer met stenen werd gegooid, ontstond door een mishandeling eerder die nacht aan de Konings straat in Goes. Rond 03.30 uur werd daar een man (leeftijd en woonplaats onbekend) meerdere malen geslagen door een 23-jarige man uit Rotterdam. Die is hierop aangehouden. Het slachtoffer deed geen aangifte en dezelfde nacht is de 23-jarige Rotterdammer, met een bekeuring voor vechten op straat op zak, in vrijheid gesteld. Inmiddels stond het slachtoffer van de mishandeling aan de Ko ningsstraat met wat vrienden voor het politieburo te wachten op de Rotterdammer. Hierop onstond een vechtpartij. Door agenten en een politiehond zijn de twee groe pen gescheiden. Een 24-jarige man uit Rotterdam, een 22-jarige man uit Goes, een 30-jarige man uit Middelburg en een 21-jarige man uit 's-Gravenha- ge zijn aangehouden. Een 24-jarige aangehouden Rotter dammer heeft aangifte gedaan. BURGH-HAAMSTEDE Jeugdbrandweer Goes door naar finale Vier jeugdploegen van de Zeeuwse brandweer zijn door naar de lande lijke finale. Het gaat om twee teams uit Goes en twee teams uit Westerschouwen. De teams van Vlissingen, Sint-Philipsland en Mid delburg haalden te weinig punten voor een finaleplaats. De wedstrij den vonden zaterdag plaats in Hoo- geveen. Daar kwamen de junioren in actie voor een brand in een kan toor. Goes scoorde het beste. HANSWEERT Muziekvereniging geeft tuinconcert De Muziektuin voor het vereni gingsgebouw van Scheldegalm aan de Boomdijk in Hansweert is van avond weer het decor voor het jaar lijkse tuinconcert van de muziek vereniging. Dat begint om 19.30 uur. Vorig jaar trok het tuinconcert zo'n 100 bezoekers. De harmonie wordt gedirigeerd door dirigent In ge Kegel-Verbraak, de slagwerk- groep staat onder leiding van in structeur Rene Kaljouw. SINT-ANNALAND Man krijgt klappen na ruzie in café Een 31-jarige man uit de gemeente Tholen is zondag rond 02.30 uur ge wond geraakt bij een ruzie in Sint Annaland. De man had, samen met vrienden, in een horecagelegen heid ruzie gekregen met enkele an dere bezoekers. Eenmaal buiten es caleerde de ruzie en de man werd in elkaar geslagen. Hij liep een ge broken pols en blauwe plekken op. SCHOENMODE Papegaaistraat 8, Goes www.vandereepe.nl HAARLEM A58 derde op Nationaal Koor Festival Afgelopen weekend stonden 21 ko ren in de finale van het Nederlands Koor Festival in Haarlem. Koor A58 heeft de derde plaats gehaald in hun categorie "Lichte Muziek". 'S-GRAVENPOLDER Sing-inn met koren van De Levensbron Het mannenkoor en gemengde koor van De Levensbron in Goes houden dinsdagavond een sing-inn in de Maartenskerk, Bosseweide 1, in 's-Gravenpolder. De sing-inn be gint om 19.30 uur, toegang gratis. KAPELLE Automobilist drinkt 3,5 keer te veel Een 27-jarige automobilist uit Ka- pelle werd zondag om 09.00 uur op de Viaductweg in zijn woon plaats betrapt op rijden onder in vloed. De man had meer dan 3,5 keer de toegestane hoeveelheid al cohol gedronken. Hij moest zijn rij bewijs inleveren en kreeg een rij verbod van negen uur. i0aa85SfliB®aS5»»Xj»^<<6«S566ÏS<S6S®»:»4B5CgSS18S8SBeBiiSiaaaHaE86a6a<BSOS5£a een rondvaart door de Amsterdam se grachten, en dat je er niets over leest in het roddelblad bij de kap per." Maar wel dat Wings to Victory spe ciaal voor hen vijf historische kis ten laat overvliegen, dat vrienden van het Bevrijdingsmuseum in Nieuwdorp met historische leger voertuigen de markt oprijden. En dat drie muziekkorpsen, afkomstig uit Vlissingen en Arnemuiden, voor hen de lucht uit de longen blazen. ■MMaaMBamMmsMBanaHBHaaMNHMi GOES - Een 24-jarige automobilist uit Yerseke is vrijdagavond rond 21.05 uur aan de Kamperfoelie straat in Goes aangehouden op ver denking van rijden onder invloed. Iets voor negenen kreeg de politie de melding dat er op de Voorstad een busje op twee palen was gere den. Door getuigen werden de ter plaatse gekomen agenten gewezen op de bestuurder van het busje die bij het ongeval wegliep, de Kam perfoeliestraat in. De man ontken de het busje bestuurd te hebben en wilde niet meewerken aan een blaasproef Hierop is hij aangehou den. In het busje is een kleine hoe veelheid harddrugs aangetroffen. OUDELANDE - Hoeveel mensen passen er in een Renault Mégane Scénic? Met een beetje proppen best veel, bleek zaterdag in Oudelande. Respectie velijk 17 mannen en 21 vrouwen wisten zich tijdens een recordpoging in de wagen te wurmen. De recordpoging maakte deel uit van de speeltuindag in het dorp, waarbij allerlei activiteiten werden gehouden om geld in te zame len voor een nieuwe houten klimtoren. De oude is aan vervanging toe, maar de gemeente Borsele heeft er geen geld voor. De actie leverde uitein delijk 1250 euro op. www.pzc.nl/video foto Willem Mieras zzesassttssccaas asaGZSGSseassozs&BieasBeesset 'S-HEER ARENDSKERKE - In de Arendstraat in 's-Heer Arendsker- ke is tussen vrijdag 15.30 uur en za terdag 10.30 uur een motor gesto len. Het gaat om een witte Triumpf, type Speed Triple, met kenteken MS-VX-26. De waarde van de motor is onbe kend. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Pipercups uit 1954, de Tiger Moth (1935) en de Taylorcraft (1944). foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51