Extra geld voor Podium 't Beest BEVELANDEN/THOLEN Scoutinggroepen kleuren de Oosterschelde met hun lelievletjes Fracties bezorgd over late politie Tholen almanak Oren, zien en MAANDAG 18 juni 2012 13 PZC Kunst uit Worpswede laat mysterie intakt 16 en 17 Goes wil komende twee jaar in totaal 730.000 euro in 'wederopstanding' steken door Luc Qggel GOES - Om Podium 't Beest in Goes de kans te geven zichzelf weer op de kaart te zetten, willen burgemeester en wethouders de organisatie de komende twee jaar 100.000 euro extra subsidie geven. Ook stelt het college de raad voor om eenmalig 130.000 te investeren in vervanging van apparatuur en digitalisering van de film. 't Beest staat sinds 1 juli vorig jaar weer op eigen benen, na de eerde re fusie met theater De Mythe. In middels heeft: het bestuur een be leidsplan geschreven, dat zich op drie pijlers richt: muziek, film en educatie. Wat betreft muziek wil 't Beest haar positie heroveren door meer activiteiten te organise ren (onder meer speciale clubavon den) om zo de bezoekersaantallen op te krikken. Het filmhuis wordt beter en breder neergezet, ook met het doel de bezettingsgraad te verdubbelen. De pijler educatie loopt door de andere twee heen. Het is de bedoeling dat vooral jon geren zich verder ontwikkelen door kennismaking met muziek en film. Theater valt in het vervolg onder de pijler muziek, maar wordt klein schaliger en zal minder vaak wor den geprogrammeerd. Om één en ander te kunnen be werkstelligen, zijn investeringen nodig. Goes droeg tot nu toe jaar lijks 250.000 euro bij, maar stelt de raad voor daar tot en met 2014 jaar lijks 50.000 euro bovenop te doen. Afgezien van de eenmalige investe ring in apparatuur gaat het om 25.000 euro voor onderhoud en nog eens eenzelfde bedrag, dat 'ge let op begroting, groeiproces en het feit dat 't Beest weer op de kaart moet worden gezet' volgens B en W gerechtvaardigd is. Voor de resterende helft van dit jaar zal de bijdrage evenredig worden uit gekeerd. In 2014 zal een evaluatie plaatsvin den, onder meer op basis van be zoekersaantallen en jaarrekenin gen. Overigens is de bijdrage voor 2014 onder voorbehoud, gelet op de ontwikkeling van het Cultuur huis, dat in De Mythe huist. Goes is al jaren bezig met een andere in vulling ervan, een (fysieke) koppe ling met 't Beest is een mogelijk heid. De Goese gemeenteraad bespreekt het subsidievoorstel voor Podium 't Beest donderdag tijdens de com missievergadering. Die begint om 19.30 uur in het Stadskantoor. THOLEN - SGP en SP in de Thoolse gemeenteraad zijn bezorgd over het feit dat de politie in die ge meente vaak te laat ter plaatse is. Uit onderzoek van RTL Nieuws is gebleken dat de Zeeuwse politie de afgelopen twee jaar in 23 pro cent van de gevallen te laat bij een noodgeval arriveerde, de slechtste score van alle korpsen. In de ge meente Tholen scoort de politie echter dubbel zo. slecht als het Zeeuwse gemiddelde door in 42,8 procent van de gevallen te laat te komen. De gemeente neemt op de landelijke schaal van slecht scoren de gemeenten een vierde plek in en dat is voor de fracties reden om B en W aan hun jas te trekken. De SP spreekt van een 'beschamende plaats, die aangeeft dat de bewa king van de veiligheid in Tholen ernstig tekort schiet'. De partij wil weten of burgemeester Nu is op de hoogte was van de cijfers en wat hij denkt daaraan te gaan doen. Het korps Midden-West Brabant scoort veel beter dan het korps Zeeland en dat zou wat de SP be treft een extra reden voor het colle ge kunnen zijn om aan te dringen op een snelle verhuizing van Tho len naar het Brabantse korps. De SGP wil met name weten of er problemen zijn ontstaan doordat de politie te laat arriveerde. Kim genoot samen met haar opa uit Vlissingen van het zonnetje in de tuin. Haar konijn dartelde vrolijk rond over het gazon, terwijl ze aan dachtig het hoofd van haar opa be keek. Zijn grijze snor en sikje, de rimpels, de wallen onder de ogen, ooit zag het er allemaal strakker uit. Vooral bij het montuur van zijn bril en van af de neus naar de oren. „Opa, kun jij mij zien zonder bril", vroeg Kim. „Ja, maar met bril veel beter." „Mijn konijn kan heel goed horen en ruiken, maar hij wordt een beetje blind. Dan moet hij ook een brille tje!" „Ha, ha; ha, nee opa", wijzend naar zijn hoofd, „hij heeft niet zulke oren!" YERSEKE - Prima zeilweer, afgelopen zaterdag. De ruim veertig lelievletjes van Zeeuwse scou tinggroepen gingen als een speer op de Oos terschelde bij Yerseke. Daar hield Scouting Ridder Boudewijngroep uit het mosseldorp de jaarlijkse zeilwedstrijden om de Oosterschel- debeker, alweer voor de 44ste keer. De Karei Doormangroep uit Bergen op Zoom in de se niorenklasse met drie boten en de Zandkreek- groep uit Kamperland in de juniorklasse met één boot mogen meedoen aan de landelijke zeilwedstrijden van Scouting Nederland. Ande re winnaars waren de Paul Krugergroep uit Vlissingen in de aspirantenklasse en de Ridder Boudewijngroep in de wilde vaartklasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49