zeeland 115 Kunstschouw Overleg en onderzoek naar effecten klimbos De Reuver geridderd Bekend van schaars geklede dames op vrachtwagens Grappig en soms zelfs een beetje hilarisch Experimenteren met gloeiend heet brons in zand Drugs en brood Middelburgs stationsgebied Diefstal diesel maandag 18 juni 2012 S Tien dagen lang is de Westhoek de 'place to be' voor kunstliefhebbers. Op tal van locaties wordt kunst geëxposeerd en vinden demonstraties plaats. De Belg Dries Masschaele staat bij de ingang van de schuur van Oud-Brabers in Burghsluis. Naast hem staat een kleine compressor en stilletjes werkt hij aan kleine kunstwerkjes op papier. Hij werkt met de airbrush. Een techniek waarbij door middel van lucht verf op papier wordt gespoten. „De meeste mensen kennen de tech niek van de afbeeldingen van schaars geklede dames op vracht wagens", vertelt hij. Masschaele ge bruikt het om schilderijen te ma ken. „Je kan hiermee in 3d-werken. Kleuren vloeien over zonder dat je het eigenlijk ziet." Dat kunst niet altijd bloedserieus hoeft te zijn bewijst een van de werken van Nicole Peters. Met de neus bijna tegen het doek probeert een gezin te doorgronden wat er al lemaal gebeurt in het werk. „Je blijft kijken. Zo grappig." Het kunstwerk bestaat uit een gro te hoeveelheid kleine vierkante schilderijtjes die samen in een bak een groot geheel vormen. Ieder vierkantje bevat knipsels. Tekstjes, plaatjes en geschilderde stukjes die samen een grappig en soms hila risch geheel vormen. „Heb je deze al gezien", vraagt de vrouw aan haar man. „Nee, maar weet je wat hier staat?" „Een experiment", zegt kunstena res Majorie SloofF. Ze wijst op een bak met rood zand. Het blijkt olie- zand te zijn. Een materiaal waarin het goed gieten is met brons. In het zand staan de letters K U S T gegrifd. De letter N is met houtjes gelegd. „Hier gieten we straks brons overheen en het is de bedoe ling dat we morgen de letters 'schouw' gaan maken", legt SloofF uit. Samen vormen de twee plak ken brons het woord 'kunst- schouw'. De activiteiten buiten bij de excursieschuur van Staatsbosbe heer in de boswachterij trekken veel publiek, zeker als het brons eenmaal gegoten wordt. GEEF UW MENING Wie zijn auto langs het water par keert, moet zelf attent zijn. Reageer op www.pzc.nl MEEST GELEZEN 1. Politie zoekt inbrekers bij Renesse 2. Zonnige muziekdag 3. Politie arresteert lastpakken TIPS: schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto MIDDELBURG - Dimitri Breeuwer en Will van Looy hebben het plan opgevat om een tijdelijke coffee shop neer te zetten in het Middel burgse stationsgebied. Nog voor de zomervakantie wordt het plan ingediend bij de gemeente. De ini tiatiefnemers hopen op steun van alle gemeenteraadsffacties die voorstander zijn van een gedoog de coffeeshop in Middelburg. De locatie die de twee op het oog heb ben is eigendom van de gemeente maar toegezegd aan het bouwcon cern AM, voorheen BAM. Het was de bedoeling daar kantoren en ap partementen te bouwen, maar die plannen gaan niet door. SEROOSKERKE - Dominee Adrie de Reuver uit Serooskerke is zondag benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Reuver kreeg de onderscheiding na afloop van de kerkdienst. De Reuver viert het 40-jarig ambts jubileum. Hij heeft zich ingezet op het terrein van theologie en kerk. Hij was onder meer predikant in Tholen, Capelle aan de IJssel en Delft. Daarnaast was De Reuver hoogleraar Gereformeerde Godsge leerdheid bij de Universiteit van Utrecht. Vele predikanten binnen de PKN hebben les van De Reuver gehad. De Reuver ging in 2007 met emiri- taat, maar in 2010 beklom hij op nieuw - tijdelijk - de kansel in Serooskerke. foto pzc GOES Man opgesloten bij overval Goes GOES - Onbekenden hebben zon dag rond 04.00 uur een woning- overval gepleegd in de Comelis- weg in Goes. De bewoner, leeftijd nog onbekend, is lichtgewond ge raakt en is voor behandeling bij de huisartsenpost geweest. Omdat hij in de woning werd opgesloten, heeft hij pas rond de middag mel ding van de overval kunnen ma ken. De woning werd doorzocht en daarna heeft een onbekend aan tal personen de woning weer verla ten. Het is ook nog onbekend of er iets uit de woning wordt vermist. RENESSE Inbraak auto's in Renesse Bij een camping aan de Scharen- dijkseweg in Renesse is zaterdag een auto opengebroken. De twee daders werden betrapt door de ei genaar. De dieven gingen er van door met twee mobiele telefoons ter waarde van enkele honderden euro's. In verband met deze dief stal heeft de politie rond kwart over tien zaterdagochtend een op roep gedaan via burgemet. Het pu bliek werd gevraagd uit te kijken naar een bruine Skoda Octavia met een Tjechisch kenteken. De dieven zijn niet gevonden. door Melita Lanting WESTENSCHOUWEN - Er komt een akoestisch onderzoek naar het klimbos in de boswachterij Wes- terschouwen. Dat hebben Staats bosbeheer, buitensportbedrijf Zeeuwse Gasten en bewonersvere niging Westenschouwens Welva ren afgesproken. „Daarnaast is het de bedoeling dat we een volgende bijeenkomst gaan organiseren waar we de gemeente en de pro vincie voor uitnodigen", zegt Guus Verhorst van Staatsbosbe heer. De bewonersvereniging wil van beide overheden weten waar om de oorspronkelijke locatie aan de Adriaan van de Weydeweg in Burgh is afgevallen. Deze locatie wordt gezien als ideaal, omdat daar geen direct aanwonenden Adrie de Reuver ZONNEMAIRE Rondleiding en uitleg over Zeeuwse vlegel Slow Food Zeeland houdt zaterdag 30 juni een excursie op de boerde rij van Joop de Koeijer van stich ting Zeeuwse vlegel in Zonnemai- re. De Koeijer legt uit wat Zeeuwse vlegel is en de manier waarop de tarwe groeit. De deelnemers gaan ook langs de akker waar het gewas groeit, er is een lunch en daarna wordt de graanmolen in Zierikzee bezocht. Deelnemers moeten zich opgeven via zeeland@slowfood.nl. De excursie kost 10 euro voor le den en 12,50 euro voor niet-leden. De excursie start om 10.45 uur. BURGH-HAAMSTEDE DJ KVDS naar finale Beachboom contest De tweede ronde van de Beach boom DJ-contest is gewonnen door DJ KVDS. Hij kwam zaterdag als beste uit de bus tijdens de wed strijd in Tavenu in Burgh-Haamste- de. DJ KVDS doet mee aan de fina le op 8 juli bij Sil de Jutter op de Brouwersdam. De organisatie heeft aan D-Menice een wildcard uitgereikt. Hij mag ook meedoen aan de finale. De uiteindelijke winnaar van de Be achboom DJ-contest draait de ope ningsset op Beachboom Lighthou se 2012. zijn. Het akoestisch onderzoek van Staatsbosbeheer en Westenschou wens Welvaren is bedoeld om te testen hoe het zit met de gevrees de herrie. De vergunningaanvraag voldoet weliswaar aan alle nor men, maar omwonenden zijn bang voor overlast van de sporters. Ook wordt gekeken naar mogelijke inkijk in de tuinen. Initiatiefne mer André Kort van Zeeuwse Gas ten heeft het plan om nog dit jaar proef te draaien, inmiddels laten varen. Hij wacht het overleg met de bewoners af. Het klimbos komt in het bos achter de woningen aan de Breevosdal en Hoge Hillenweg. Het is een parkoers op vier meter hoogte waar met name gezinnen sportief bezig zijn. Het parkoers grenst niet direct aan de huizen, maar ligt dieper in het bos. BRUINISSE - Vrijdagnacht is uit vrachtwagens in Bruinisse brand stof gestolen. Uit een vrachtwagen op de Visserijweg is 500 liter die sel en 125 liter hydrauliekolie weg. Op de Industrieweg werd een on bekende hoeveelheid gestolen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Beiastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47