'Met de Kunstschouw kom je overal' 141 zeeland Vier aanhoudingen na vechten bij politiebureau Workshop mSÉSSS. 1 Zonnige muziekdag maandag 18 juni 2012 Romy: „Ik vond het heel leuk om te doen,maar kunstenaar wil ik niet worden." De Kunstschouw is een tien daagse cultuurmanifestatie in de Westhoek van Schou wen. Het evenement trekt jaarlijks veel publiek. door Melita Lanting De kunstschouw, bij zondere locaties en vaste bezoekers zijn een onlosmakelijk trio. Vrijdag ging de tiendaagse kunstmanifestatie in de westhoek weer van start en de weergoden waren het evenement het hele weekend goed gezind. Al leen de wind viel een beetje tegen waardoor de drommen fietsers de ze keer wat uitbleven en je vooral veel auto's door de polder zag snorren op zoek naar de volgende kunstlocatie. Wie zich het afgelopen weekend op straat begaf voelde zich al snel reisleider. „Weet u waar de Ridder- weg is?", vroegen twee dames na ettelijke rondjes rond de kerk in Serooskerke. Even later vervolgden ze opgelucht de route net als de meeste andere zoekers die om hulp vroegen. Iets minder opge lucht vertrok ook een Belgische echtpaar vanuit Burghsluis. Zij wa ren zonder wegenkaart op weg naar Stavenisse en dat was niet he lemaal gelukt. Maar wie eenmaal de locaties in de uithoeken van de dorpen of langs polderwegen had gevonden, kon het hart ophalen aan zeer uit eenlopende vormen van kunst. Dat is de kracht van de Kunst schouw. De combinatie van toe gankelijke kunst en bijzondere lo caties. „Je komt overal. Soms in een schuur, soms zelfs in een huiska mer. Dat is toch wel heel speciaal", zegt een van de bezoekers aan de schuur van Oud Brabers in Burgh sluis. Hij vertelt dat hij ieder jaar komt. En dat geldt voor heel veel Kijk op www.alkuplus.nl bezoekers van de Kunstschouw. Neem het Duitse echtpaar uit Hei- ligenhaus. Ze hebben een onderko men in Ellemeet en plannen be wust vakantie tijdens de kunst schouw. „We komen ieder jaar", vertellen ze. „Het is elke keer zo leuk. We hebben de auto nu in Burghsluis neergezet en gaan nu in de buurt alle plekken met de fiets af." Dat typeert een beetje het gedrag van de Kunstschouwbezoeker. Met het magazine onder de arm een hele dag langs allerlei locaties. „We doen alles op een dag", ver telt een ander. „Dat moet lukken. We zijn vroeg begonnen en heb ben tot vijf uur." Wie wat meer tijd had kon bij de boswachterij Westerschouwen in een Camera Obscura gaan zitten. Een klein, compleet duister hokje met een heel klein gaatje. Door dat gaat valt licht naar binnen en wordt een afbeelding van de bui tenwereld op de achterwand ge projecteerd. De Kunstschouw is niet alleen be kijken. Er zijn ook voorstellingen, workshops en demonstraties. In de boswachterij konden kinderen bijvoorbeeld een workshop brons- gieten volgen. Romy was een van de deelnemers en het was nog een hele klus, zo blijkt als ze begint uit te leggen wat er allemaal moest gebeuren. „Eerst hebben we zo'n wit rondje gemaakt", begint ze. Dat witte vormpje is een soort medaille met de naam erin gekrast en wordt ge bruikt om de uiteindelijke mal te maken voor het brons. „Daarna hebben we het in de vorm gelegd, zand er overheen gedaan en geul tjes gemaakt voor het gieten." Een maal klaar kon de kokendhete mas sa in de vorm gegoten worden. De workshop heeft Romy niet kunnen verleiden tot het vak van kunstenaar. „Ik vond het heel leuk om te doen, maar kunstenaar wil ik niet worden." De Kunstschouw duurt nog tot en met 24 juni. meer informatie is te vinden in het spe ciale Kunstschouwmagazine of via de RENESSE - Zon en gezelligheid kenmerkten zaterdag de jaarlijkse Eilandelij- ke muziekdag in Renesse. Vrijwel alle muziekverenigingen en slagwerkgroe pen van het eiland deden mee. Ze speelden op twee podia in het centrum van Renesse. Voor het publiek waren tafels en stoelen neergezet zodat ze op het gemakje konden genieten van de muziek. foto Izaak Verkeste GOES - De politie heeft zaterdag ochtend rond 04.10 uur bij een vechtpartij bij het politiebureau aan de Valckeslodaan in Goes, meerdere personen aangehouden. De vechtpartij, waarbij tussen twee groepen mannen over en weer klappen vielen en waarbij over en weer met stenen werd ge gooid, ontstond door een mishan deling eerder die nacht aan de Ko ningsstraat in' Goes. Rond 03.30 uur werd daar een man (leeftijd en woonplaats onbekend) meerde re malen geslagen door een 23-jari- ge man uit Rotterdam. Die is hier op aangehouden. Het slachtoffer deed geen aangifte en dezelfde nacht is de 23-jarige Rotterdam mer, met een bekeuring voor vech ten op straat op zak, in vrijheid ge steld. Inmiddels stond het slachtof fer van de mishandeling aan de Ko ningsstraat met wat vrienden voor het politiebureau te wachten op de Rotterdammer. Hierop onstond een vechtpartij. Door agenten en een politiehond zijn de twee groe pen gescheiden. Een 24-jarige man uit Rotterdam, een 22-jarige man uit Goes, een 30-jarige man uit Middelburg en een 21-jarige man uit 's-Gravenha- ge zijn aangehouden. Een 24-jarige aangehouden Rotter dammer heeft aangifte gedaan. Het nachtwacht Researchproject is een van de grote trekkers van deze Kunstschouw. De doeken zijn voor het eerst te zien in Nederland. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46