een fraaie meerkamp uit sport 141 Hordenloper Nuytinck duikt op NK onder 53 seconden en wordt vierde Sportman van het jaar teleurgesteld in Zeeland Eenvoudige winstpartij voor Beach Soccer Zeeland in Arnhem Anthony van Assche werd in februari Sportman van het jaar in Zeeland. „Die avond was ik dé man", vertelde hij tijdens het NK. „Maar daarna heeft Zeeland niet meer naar me omgekeken. Ik heb bij het Sportgala veel men sen gesproken die zeiden: we houden contact. Maar ik heb van niemand meer iets gehoord." Van Assche had graag een mooie sponsor gestrikt, maar daar gaat het hem niet alleen om. „Je zou toch ver wachten dat er voor een Sportman van het jaar in het algemeen iets meer belangstelling is. Maar niet dus." Anthony van Assche hangt horizontaal in de ringen. Toestelfinales: goud voor Van Assche en Telussa foto Laurens Lindhout/VI Images Anthony van Assche had zich zater dag gekwalificeerd voor vijf toestel finales op zondag, maar deed er op vier mee. Op ringen greep hij overtuigend de titel met 15,050. Daarnaast werd hij op voltige (13,550) en brug (14,100) derde. Op rek (12,950) eindigde de ^assssssiis&mssfas'. AMSTERDAM - Steven Nuytinck uit Wolphaartsdijk is zondag tijdens het Nederlands kampioenschap at letiek in Amsterdam vierde gewor den op de 400 meter horden. In de finale finishte de twintigjarige atleet van AV'56 in 52,71 seconden. Hij kwam 0,33 seconde tekort voor het brons. Nuytinck liep zaterdag in de series overigens nog sneller: 52,49. Hij was toen de eerste Zeeuw ooit die de afstand onder de 53 seconden liep. Het oude Zeeuws record, dat de sportambassadeur van de ge meente Goes sinds drie weken in handen had, stond op 53,45. Het lastige hordennummer werd gewonnen door Thomas Kort beek. Hij was bijna twee seconden sneller dan de Zeeuw. Zeeuws-Vlaming als vierde. Middelburger Jeffrey Telussa sloot zijn turnjaar zondag af met goud op sprong. Met oefeningen van 15,050 en 14,550 kwam hij uit op een gemiddelde van 14,800. In de finale op ringen werd hij met 14,100 derde. Joeri van der Hooft uit Oostburg kwam in het Olympisch Stadion twee keer in actie. De achttienjari ge atleet van AAC werd zondag achtste bij het hinkstapspringen. In zijn eerste poging kwam hij tot 13,75 meter. Daarna ging hij daar niet meer overheen. Een dag eerder werd Van der Hooft negende bij het versprin gen. Met 6,81 meter haalde hij net niet de finale en verdiende hij dus niet drie extra pogingen. Samantha Lernout (RKHAV) voer de een achterhoedegevecht op de 400 meter horden. Ze klokte zater dag 1.08,37. Wouter Jansen (Cifla) strandde in de series van de 1500 meter. De voormalige Souburger finishte in 3.58,48. Carlo van Minde kwam in twee toestelfinales uit: sprong en rek. De Goesenaar zat op sprong een haartje van goud af: met een ge middelde van 14,750 zat hij heel kort achter Telussa. Op rek kon hij niet imponeren en scoorde hij 12,400. door Aector Dooms TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland handhaaft zich in de top van de eredivisie beachsoccer. In Arnhem klopten de Zeeuwen Beach Soccer Nijnsel zondag met 5-3. „De overwinning is geen moment in gevaar geweest", zei coach Veli Eryürük van BSZ na afloop. Na de eerste periode was het 1-0 voor de Zeeuwse beachvoetballers dankzij een treffer van Daryl Rawidjan. De international maakte daarna ook de 2-0. Nog voor het einde van de tweede periode maakte Nijnsel de aansluitingstreffer: 2-1. BSZ was sterker en drukte het kwaliteitsverschil in de laatste pe riode uit met drie doelpunten. De ploeg van coach Veli Eryürük liep uit naar een 5-2-voorsprong door doelpunten van Frank van Kou teren, Rawidjan en Ibrahim Eryürük. Doelman Dennis Rijn berg deed het voortreffelijk en Van Minde noemde het afgelopen seizoen een „leeg seizoen". Hij was slechts reserve voor het WK, liet het EK schieten en turnde maar één World Cup. De verwachting is dat hij volgend seizoen niet in beeld zal komen voor de eindtoer- nooien, omdat hij gaat afbouwen. Daryl Rawidjan moest pas in de slotminuut nog een treffer van Nijnsel toestaan: 5-3- Beach Soccer Zeeland, dat Fabian Wilson en Ali Eryürük miste, trad aan met Daryl Rawidjan, Mevlud Eryürük, Frank van Kouteren, Ibra him Eryürük, Can Kiran, Dennis Rijnberg en debutant Shegbert van Uytrecht. Zaterdag treft Beach Soccer Zee land op de Markt in Middelburg twee concurrenten: Augustin BDU Tiel en koploper BS Katwijk. maandag 18 juni 2012 ROME Stap achtste in A-finale 800 vrij Zwemster Judith Stap, afkomstig uit Middelburg, heeft zaterdag de Trofeo Sette Colli in Rome afgeslo ten met de achtste plaats in de A-fi- nale van de 800 vrij. De Walcherse klokte in een sterk deelnemersveld 8.50,68 minuten. Daarmee was ze bijna vijf seconden sneller dan in de voorronde van vrijdag. Op de 200 vrij eindigde Stap, die uitkomt voor Eiffel Swimmers PSV, als 36e in 2.05,72. LAREN Twee keer zilver op NK sneldammen Twee Zeeuwse dammers eindig den op het podium bij het NK snel dammen. In het Gelderse Laren werd Zeeuws sneldamkampioen Ben Provoost tweede achter Roel Boomstra, de Drent die eerder ook de titel bij het gewone dammen veroverde. Bij de vrouwen werd Rianka Rentmeester uit Nieuw- dorp tweede achter de Groningse Heike Verheul. Aart Slager uit Scherpenisse werd in de finalepoule van de B-catego rie zesde. De Middelburger Xaviël van Hoorn werd bij de pupillen vierde in groep 3. SCHWEDT Pech achtervolgt Nancy van de Ven Motorcrosser Nancy van de Ven uit Vlissingen heeft in het Poolse Sch- wedt in de vijfde EK-race van de klasse 85a: geen punten kunnen scoren. De Walcherse leek in de eerste manche dik in de punten te rijden, maar moest in de slotfase opgeven met een kapotte achtervering. Ook in de tweede manche deed ze in de frontlinies mee, totdat een lekke voorband een eind aan haar wed strijd maakte. RIJSBERGEN Anjolie Engels loopt pr in Bavoloop Anjolie Engels heeft haar persoon lijk record op de tien kilometer ver beterd. De Middelburgse atlete deed dat tijdens de sterk bezette Ba voloop in Rijsbergen, waar ze een tijd liep van 35.42 minuten. Dat was goed voor de eerste plaats in de categorie V35. Marianne de Kok uit Lewedorp noteerde een tijd van 38.07 minuten en werd derde in de zelfde categorie. Bij de mannen eindigde Michel Schrier als negende in een tijd van 31.25 minuten. Tim Pleijte noteerde 32.24, Kevin de Pagter 34.31 en Da vid Schrier 35.40. AMSTERDAM Burgman wint weer, De Bruijn zesde Raimond Burgman uit Heemstede bevestigde met zijn tweede Grand Prix-overwinning op rij zijn top vorm van dit seizoen. Na zijn over winning in Rosmalen en zijn twee de plaats op het EK driebanden in Istanbul toonde hij aan de beste driebander in ons land van het mo ment te zijn. Na overwinningen in de halve finales op Martien van der Spoel werd in de finale Dave Chris- tiani verslagen. Glenn Hofman werd met 1.380 vijf de en Jean Paul de Bruijn met 1.279 zesde in de eindrangschikking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41