Van Assche perst er 84,950 De Wolff grijpt met overmacht nationale titel Van der Graaff piekt in Locarno 401 sport Scores Anthony van Assche. Vloer: 13,800; Volti ge: 11,50; Ringen: 14,750; Sprong: 15,100; Brug: 13,950; Rek: 13,200. Meerkamp: 84,950. maandag 18 juni 2012 door Roeiand van Vliet ROTTERDAM - In Ahoy werd zater dag en zondag niet alleen het Ne derlands kampioenschap turnen voor mannen gehouden. Onder de noemer 'Gymnastic Fantastic' werden er nationale titels ver deeld in tal van disciplines. In to taal waren er in het Rotterdamse sportpaleis zo'n 3600 sporters ac tief. Onder hen waren ook veel Zeeuwse gymnasten. Een greep uit hun prestaties. Bij de gymnastiektak 'dubbele minitrampoline' greep Guitho de Wolff van het Oostburgse Turn'87 met overmacht het goud bij de junior jongens. De zestienjarige Zeeuws-Vlaming had een to taalscore van 66,500 punten. Daar mee bleef hij de concurrentie meer dan acht punten voor. Max Engelen en Justin Overeem, e- veneens van Turn'87, legden be slag op de derde en de vierde plaats. Bij de mannen senioren greep Ar nold Metselaar van het Goese For- za Gymnastica het zilver. Hij scoorde 63,900. Clubgenoot Pim Steendijk viel net buiten het po dium. Bij de vrouwen senioren werd Dagmar Jansen, ook van Forza, derde. Met 56,700 bleef ze club genote Charmaine de Bie net voor. De Goese club was ook sterk vertegenwoordigd bij de ju nior meisjes. Jet Muskens kwam het beste uit de verf met een vier de plaats. Bij de jongsten gingen namens Turn'87 Lauren Basting en. Romy Basting (tweede en derde bij pu pil meisjes), Nard Tieleman en Sem Jongman (eerste en derde bij pupil jongens), Anouk Engelen (derde bij jeugd meisjes) en Anthony Verstraete (derde bij jeugd jongens) er met een medail le vandoor. Hetzelfde gold voor Tijmen Bouter (tweede bij pupil jongens) van Forza. Turnster Melissa Scherpenisse, afkomstig uit Sint-Annaland, werd zaterdag zevende op de meerkamp bij de vrouwen. In de eredivisie scoorde de gymnaste van Bosan TON Almelo 50,450 en daarmee zat ze ruim achter win nares Céline van Gerner. In de toe- stelfmales van zondag pakte ze verrassend het zilver op het onder deel sprong (13,850). Alleen Wyo- mi Masela kreeg meer waardering van de jury. Op vloer eindigde Scherpenisse met 11,875 als zeven de. In de NK-Cup voor vrouwen leg den de turnsters Kelly Goedegebu- re, Wendy Goedegebure en Lisa Hendrikse beslag op de tiende, 24e en 31e plaats. Alle drie zijn van Turnschool Zeeland. Bij de toestelfmales viel Kelly Goedege bure op met een vijfde plaats op brug (11,467). In de talentendivisie instap werd Daniek Witlox van Turnschool Zeeland derde op vloer met 12,200. Clubgenote Minnah Sha- rifi had als beste resultaat een vier de plaats op vloer. Zij turnt in de talentendivisie pupil 1. Voor gedetailleerde uitslagen zie www.kngu.nl. Nog één keer, na een lang en vermoeiend seizoen, schudt Anthony van Assche een meer kamp uit zijn mouw. De Sasse- naar komt in een goed gevuld Ahoy uit op 84,950 punten en wordt daarmee tweede op het Nederlands kampioenschap. „Zit ik echt maar één punt achter Bart Deurloo?" vraagt-ie ver baasd. „Wow!" door Roeland van Vliet ROTTERDAM - Anthony van Assche twijfelde vorige week over zijn deelname aan het NK meerkamp. De Sassenaar wist niet of hij wel in staat was aan het einde van een inspannend turnjaar nóg een "rondgang langs zes toestellen te maken. „Maar mijn trainer, Jeroen Jacobs, zei: je moet het gewoon doen", vertelde de Zeeuws-Vla ming. „Hij wist zeker dat Bart Deurloo en ik het goud en zilver onderling zouden verdelen. Nou ja, hij heeft nog gelijk gekregen ook." Nadat Van Assche (23) besloten had mee te doen, wist hij dat hij het lastig zou krijgen met de twee jaar jongere Deurloo. Zijn clubge noot bij O&O/TAG Zwijndrecht is de laatste jaren een betere all- rounder dan hij. Als Deurloo fit is, haalt hij relatief eenvoudig een score van boven de 85 punten, ter wijl de Sassenaar daar heel hard voor moet werken. Zaterdag greep Deurloo zijn eerste Nederlandse titel met exact 86 punten. Van Assche deed niet veel voor hem onder: 84,950. Hij was zeer tevreden met die score. „Vaak zat er tussen Bart en mij een gat van ongeveer drie punten. Dat het verschil nu zo klein is, vind ik echt heel mooi. We hebben alle bei progressie gemaakt en ik kom nu bij hem in de buurt." Van Assche, die zelf vorig jaar het NK won, maakte het halverwege de wedstrijd nog even spannend. Dankzij uitstekende oefeningen op rek (14,750) en sprong (15,100) naderde hij koploper Deurloo. Maar op brug (13,950) en rek (13,200) liet hij door de vermoeid heid steekjes vallen, waardoor hij zijn concurrent toch niet meer kon bedreigen. „Ik gun Bart de titel, net zoals hij het mij had gegund", zei Van As sche. „Wij zijn niet alleen clubge noten, maar ook vrienden. We kunnen naast het turnen ook heel goed met elkaar opschieten. Wij zijn eigenlijk de enige twee in de Nederlandse selectie die elke dag samen trainen. Da's wel bijzonder op dit moment." Van Assche en Deurloo hebben ook hetzelfde doel. Beiden kijken al vooruit naar de Olympische Spelen van Rio de Janeiro (2016) en willen in de aanloop naar dat evenement een grote rol spelen in de nationale ploeg. „Achteraf - ik durf dat nu wel te zeggen - is het niet goed geweest dat er na de Spe len van 2008 is gezegd dat Neder land met een mannenploeg naar Londen toe moest gaan. Dat was echt onzin. Sadao Hamada, de bondscoach van toen, zag het niet goed en wilde te snel. Dat we er over vier jaar als team heen gaan, is veel reëler. Met Epke Zon derland, Jeffrey Wammes, Yuri van Gelder, Bart Deurloo, Michel Bletterman en mij staat er een be tere ploeg dan in de afgelopen ja ren." De nieuwe bondscoach, de Brit Mitch Fenner, wil dat de Oranje mannen gemiddeld 14,400 gaan scoren in alle oefeningen. Dan ma ken ze een serieuze kans op deel name in Rio. Dat betekent dat de meerkampers, onder wie Van As sche en Deurloo, totaalscores van 86,4 moeten halen. „Daar gaan we komend seizoen al naar toe werken", weet de Zeeuws-Vla ming, die gelooft dat in 2013 al zul ke uitslagen kunnen worden neer gezet door hem. „Nu al zit in op 84,950. En dan heb ik nog niet eens het volledige pakket laten zien vandaag. Er zit dus echt nog wel rek in." door Roeland van Vliet LOCARNO - Marjet van der Graaff golfde vier dagen ijzersterk op de baan nabij Locarno. Het gevolg was dat de voormalige Thoolse ge deeld vierde eindigde in het Zwit sers Open. Had ze één slag min der nodig gehad in de vier omlo pen, dan had ze een barrage mo gen spelen voor de titel. Van der Graaff eindigde zondag met 277 slagen op elf onder par. Donderdag begon ze sterk met 69 slagen, waarna ze het toernooi ver volgde met rondes van 71 en 67. Hierdoor begon ze als nummer vier aan de slotdag. Met een score van 70 hield ze die positie goed vast. De 29-jarige golfster zat uiteinde lijk maar één slag af van de Schot se Carly Booth en de Duitse vrou wen Caroline Masson en Anja Monke. Dat drietal speelde nog een barrage, die Booth na vier ho les in haar voordeel besliste. Met haar vierde plaats streek Van der Graaff liefst 25.305 euro op. In de 'Order of Merit', de lijst ifiet grootverdieners op de Ladies Eu ropean Tour, steeg ze meteen naar de 28e plaats. Ze is de tweede Nederlandse achter Christel Boel- jon, die in Zwitserland niet mee deed. Voor Van der Graaff is het haar beste individuele resultaat in haar profcarrière. Tot nu toe was de zevende plaats haar beste resul taat, in 2009 in Oostenrijk. Ze won met Boeljon al wel in 2009 de European Nations Cup in Va lencia. Marjet van der Graaff, hier op archiefbeeld, eindigde in Zwitserland op elf onder par.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40