BEDANKT! zeeland 13 Theo van Meelen: rijden met brok in keel DELTA RIDE FORTHE ROSES 2012 www.deltaridefortheroses.nl Ride breidt zich uit als 'n olievlek Ook Delta Ride for the Roses heeft voorafje Ride for the Roses Alle deelnemers, vrijwilligers en sponsors Theo van Meelen Toertochten in trek maandag 18 juni 2012 Theo van Meelen uit Wals oorden wijst naar zijn vrouw Marleen, zijn doch ters Cindy en Angelie, de drie kleinkinderen Jurre, Tim en Joep en de schoonzoons Peter en Jos. „ITet was een familierit voor ons. De jongens hebben 8o kilometer gereden, maar wij zijn mooi bij el kaar gebleven voor 25 kilometer. Het was heel goed te doen." Van Meelen had wel wat bagage achterop bij zich. „Ach, die kleine? Die weegt nog niet veel. Die heeft net zo genoten van de mooie rit als ik, denk ik. Het was een prachti ge tocht door de zak." De toerrijders maakten een tussen stop in Nisse, waar ze 'heerlijk ge picknickt hebben. „Het was alle maal goed geregeld." Van Meelen kwam ook heel wat bekenden te gen uit Zeeuws-Vlaanderen. „De massaliteit maakt zo'n evenement ook uniek. Dan kom je ineens mensen tegen die je al lang niet meer gezien hebt." De Van Meelens reden voor Cor- rie en Marij, die kanker hebben en voor hun (schoon)vader en Ste ven, die overleden zijn. Hij heeft regelmatig met een brok in zijn keel gereden. „Iedereen kent wel ie mand met kanker. Dan zie je zo'n kleine jongen naast zijn vader fiet sen en op hun rug staat: wij rijden voor mama." Bij de start was het maar goed dat veel mannen sport- brillen op hebben, 'waarachter ze hun tranen konden verbergen'. DELTA /lil in samenwerking met PZC LIVESTRONÏ ten behoeve van „ledereen kent wel iemand met kanker. Niemand ontkomt daaraan." door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Delta Ride for the Roses beleefde een nieuwtje met de Pre Delta Ride for the Roses. Vanuit Vlissingen reden zaterdag ochtend twee groepen van in to taal veertig fietsliefhebbers naar de Zeelandhallen in Goes om daar nog eens van start te gaan voor de 25 of 50 kilometer van de Ride for the Roses. „Dit is een blijvertje. Het was erg geslaagd", zei Pim Am sterdam, lid van de Sportraad Vlis singen en een van de initiatiefne mers van de Pre Ride. Toerclub Walcheren verzorgde de begeleide fietstocht vanuit Vlissin gen en stippelde het parcours naar Goes uit. Om half negen gingen de groepen van start. „We hadden dus al 30 kilometer gereden toen we in Goes aankwamen." Na afloop gingen ze weer in twee groepen naar huis. „Er reden men sen op toerfietsen mee, maar ook gewone fietsen en één elektrische fiets." Pim Amsterdam wil als lid van de sportraad Vlissingen zoveel moge lijk Vlissingers actief bij het bewe gen en sporten betrekken. „Van daar dat ik op het idee van deze Pre Ride ben gekomen. Met de or ganisatie van de Delta Ride for the Roses hebben we het plan verder uitgewerkt. Inderdaad, het zou een leuk idee zijn als alle regio's in Zeeland een Pre Ride organiseren voor de volgende editie." Ook de landelijke Ride for the Ro ses, die zondag 9 september in Naaldwijk wordt gehouden, kent een voorafje. Op zaterdag 8 sep tember wil Delta Ride for the Ro ses met een selecte groep van maximaal 40 fietsers vanuit Goes naar Naaldwijk fietsen. Dat is een afstand van circa 100 km. Van elke deelnemer wordt een prestatie ver wacht door 1000 euro aan sponsor geld te verzamelen. Na afloop van de Ride for the Roses wordt de cir ca 40.000 euro en de cheque van de opbrengst van de Delta Ride for the Roses overhandigd. GOES - Met de opbrengst van bijna 145.000 euro is de organisatie van de vierde editie van de Delta Ride for the Roses erg tevreden. „Dit is een record dat ook nog eens bij el kaar gebracht is door ruim 4700 fietsers, ook een record", zei organi sator Kees Bal. Hij heeft: geen idee waar het plafond ligt van het evene ment. Vorig jaar zamelden de deelnemers iets meer dan 109.000 euro in. Het geld is bestemd voor het KWF kan kerbestrijding. „Je ziet ook dat er overal in Zeeland initiatieven ont staan in de aanloop naar The Ride. The Ride breidt zich als een olie vlek uit over Zeeland." Een voorbeeld daarvan is de aan pak van de Pontes Scholengroep in Goes. De leerkrachten Jesse van Maldegem en Sjaak Schuit coördi neerden de activiteiten voor het goede doel van de Ride. 170 deelne mers van Pontes deden eraan mee. „Vooraf zijn er leuke acties verzon nen, zoals het terugbrengen van winkelwagentjes bij supermarkten een benefietsdiner of taartver koop." Maar de origineelste actie werd be dacht door Marit Brand. Zij haalde 520 euro op, door haar haren te la ten knippen op een podium in de aula van de school. „Er is 55 centi meter af', zei de rossige Marit. „Mijn haar was 90 centimeter lang." Haar haar krijgt een tweede leven: het wordt gebruikt voor prui ken. „Bij het KWF hebben ze heel veel haar nodig, als patiënten bij voorbeeld hun haar verliezen na be stralingen." De Pontes-leerling mocht de cheques van bijna 18.500 euro van haar school overhandigen aan de organisatie van de Delta Ride for the Roses. Sjaak Schuit was nog niet helemaal tevreden. „Ons doel was 20.000 euro. Dat hebben we net niet gehaald. Volgend jaar gaan we dat halen." De toertochten van 25 en 50 kilometer trokken voor de eerste keer meer deelnemers dan de langere afstanden (80 en 120 kilometer). Organisator Kees Bal: „Bij de 80 en 120 kilometer telden we ongeveer 2000 van de in totaal bijna 5000 deelnemers. En als het goed is zijn al deze fietsers ambas sadeurs voor de Delta Ride for the Roses." Jesse van Maldegem (rechts) en Rob Verhorst, een van de 170 leerlingen van het Pontes. Uitwaaieren tijdens de toertocht. Fietsen voor de strijd tegen kanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3