37 Amazones Weelruiters dominant Vacansoleil ongerust over Hoogerland maandag 18 juni 2012 Kirsten Wild wint de etappe pakt ook de eindzege van de Ster Zeeuwsche Eilanden.. door Lucien Roelandt N1SSE - Met de eerste vier plaatsen waren de amazones van de Weel ruiters zaterdag in eigen huis in de klasse Z zeer dominant. Met de overwinning, de vierde en de zesde plaats was Cindy Perdaen in Nisse in de klasse M grootverdiener. San dy den Exter was in L de beste. Jumpin de Weel blijkt enorm in trek. In twee uur tijd waren alle ne genhonderd beschikbare startplaat sen voor het tiendaagse evenement van eind juli bezet. Een groot deel van de ruiters en amazones kwam zaterdag al vast op verkenning. De amazones van de Weelruiters bleken in Z klaar te zijn voor de confrontatie met de rest van Neder land. Als eerste starter haalde Kim Huige met de vosmerrie Winti van de Wiel een paal naar beneden. On danks dit foutje leek de amazone uit Nisse met de Up Chiqui-doch- ter op het erf van haar ouders met de hoogste eer te gaan strijken. Maar ze werd toch nog geklopt. Als laatste starter kreeg Jane van Eijze- ren met de schimmelmerrie Dame Blanche eveneens een spring\fout aan haar broek, maar de amazone uit Oudelande reed met de Clin- ton-dochter met 45,96 seconden net iets sneller. Anniek van der Lin de uit 's-Heer Arendskerke eindig de met de Quinar Z-dochter Quinti- na Z als snelste vierfouter in het ba sisparkoers als derde. Met de vierde plaats onderstreepte Wilma Stou ten uit Serooskerke met de Chin-Chin-dochter Stouten's Zida- ne de overmacht van de Weelrui ters. In M gooide Cindy Perdaen met de Indoctro-dochter Gloria van het Spaanskwartier met een foutloze rit in 46,01 de knuppel in het hoen derhok. En naar later bleek smeet de amazone uit Sas van Gent hier mee de deur in het slot voor haar tien achtervolgers. Olivier van de Vaart maakte het met de merrie Arona nog even spannend. In een bloedstollende rit joeg de ruiter uit Etten-Leur de In- dorado-dochter over het parkoers, maar hij kwam achthonderdste te kort voor de overwinning. Perdaen was zichtbaar tevreden. „Gloria sprong super. Maar ook Ba rones den Haan (vierde) en Bella Fortuna (zesde) deden het prima. Het zijn een stel fijne paarden, waar ik hoge verwachtingen van heb." Ellen Briquet deed haar naam als snelheidduivel weer eens eer aan. De amazone uit Vogelwaarde vloog met de Esteban-dochter Prinses Shanti in een bloedstollende rit in 41,36 seconden over de hindernis sen. Daarmee leek het kat in het bakkie voor de Zeeuws-Vlaamse combinatie. Maar Sandy den Exter wilde zich hier niet zonder slag of stoot bij neerleggen. Met een barra- gerit uit het boekje was de amazo ne uit Kortgene met de Lux-zoon Toto tweehonderdste sneller dan de onverslaanbaar geachte Briquet. foto Cyclopics/Anco Bauer SAREN8ERG - Een griepje op een vervelend moment in het seizoen brak Johnny Hoogerland op in de Ronde van Zwitserland. In geen enkele rit kon de renner van Vacansoleil-DCM zijn karakte ristieke stijl tonen. Een kleine twee weken voor de start van de Tour de France wilde ploegleider Hilaire Van der Schueren geen pa niek zaaien, maar tevreden was hij allerminst. „Misschien kwam deze koers een beetje te vroeg voor hem", sprak hij vergoelijkend over de inwoner van Langeweegje. „Maar we had den zeker meer van hem ver wacht. Gelukkig duurt het nog even voor de Tour begint. Hij heeft nog even de tijd. Volgende week wacht het zware NK. Eén ding weet ik wel: zo goed als hij vo rig jaar aan de Ronde begon, zal hij ditmaal zeker niet zijn." MIDDELBURG Nick van der Lijke herovert bergtrui Wielrenner Nick van der Lijke heeft een nieuwe trui aan zijn ver zameling toegevoegd. Na de gele en witte truien die de 21-jarige Mid delburger enkele weken geleden in de Tour de Gironde verdiende, ver overde hij zondag de bergtrui in Les Boucles de la Mayenne, een etappekoers in Bretagne (Frank rijk). Van der Lijke, lid van de conti nentale ploeg van Rabobank, pakte de trui op vrijdag, raakte hem zater dag weer kwijt en heroverde het tricot zondag in de afsluitende rit ROCKANJE Dirk Boehlé wint toernooi Rockanje Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst heeft met zijn gelegenheids partner Marco Daalmeijer het eredi- visietoemooi in Rockanje gewon nen. In een spannende finale ver sloeg het koppel Timko Lokerse (Dishoek) en Bart Bolsterlee (Den Haag) met 2-1. Volgende week staat het Grand Slam op Ameland op het program ma. Daar zal Boehlé worden here nigd met zijn vaste partner Sander Schouten, die het toernooi in Roc kanje vanwege een enkelblessure moest missen. MIDDELBURGER Eversdijk twaalfde in topcompetitie Mountainbiker Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp is bij een wed strijd voor de topcompetitie in Landgraaf op de twaalfde plaats geëindigd. Eversdijk, lid van de Zeeuwse mountainbikeverenïging X-Treme was wel een van de eerste beloften die de finish passeerden. In de jeugdronde van Lage Zwalu- we miste Martijn de Brouwer uit Koewacht een plaats op het po dium. De renner van wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen eindigde als vierde in categorie 7. MIDDELBURG Familieloop zoekt nog enkele vrijwilligers De PZC Familieloop heeft nog en kele vrijwilligers nodig. Zij worden op 30 juni, de dag van de loop, ingezet als parkoerswacht, bij de drankpost, bij het uitreiken van medailles of bij andere werk zaamheden. Wie wil meehelpen kan zich opgeven via antonvael@zeelandnet.nl De organi satie neemt dan contact met u op. De PZC Familieloop heeft z'n start en finish bij het Arsenaaltheater in Vlissingen en telt dit jaar meer dan duizend deelnemers. MIDDELBURG Dave Boone loopt het verst in Den Haag Atleet Dave Boone heeft in Den Haag een wedstrijd over zes uur op z'n naam geschreven. De inwoner van Kruiningen legde bijna 77 kilo meter af. Hij bleef na een lange strijd de Duitser Benedikt Stratling ruim twee kilometer voor. Ronald Willemsen uit Kamperland kwam tot een afstand van 58 kilo meter. Wïm Douw uit Oud-Vossemeer ging van start in de wedstrijd over negen uur. De Thoolse ultraloper werd derde met een afstand van ruim 98 kilometer. 'Toen ik donderdag in de proloog van start ging, had ik nooit gedacht dat ik zaterdag op het podium zou staan.' Amy Cure, de nummer twee van de Ster Zeeuwsche Eilanden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37