Kirsten Wild voert plan A perfect uit 361 sport De Nooijer (43) wil scoren in shirt van Philippine 3 WHfct;.! Gijsel en Boot zijn aan elkaar gewaagd in Rillandse clubcross mum y maandag 18 juni 2012 door Barry van der Hooft VLISSINGEN - Hij deed afgelopen seizoen weieens mee met het vijf de elftal van RCS. En soms maakte hij zijn opwachting in het tweede team. Vanaf deze zomer is Dennis de Nooijer echter weer in een stan daardelftal te bewonderen. De 43-jarige oud-prof maakt zijn ren tree op de velden, bij zondag-vier deklasser Philippine. Eigenlijk was het de bedoeling dat Dennis de Nooijer dit seizoen ge woon weer hoofdtrainer zou zijn van RCS. Begin december verleng de hij zijn contract bij de Souburg- se tweedeklasser, om vervolgens in maart te besluiten er na dit sei zoen toch een punt achter te zet ten. „Ik vond het echt een ver schrikkelijk seizoen", zegt De Nooijer. „Nadat ik had besloten te stoppen als trainer, begon het idee te leven om na drie jaar weer te gaan voetballen. Niet in een lager elftal, want ik wil de spanning voe len en echt ergens voor strijden." Hij maakte zijn voornemen in klei ne kring bekend, zijn naam viel bij verschillende clubs, maar uiteinde lijk werd het Philippine. „Vorige week zondag werd ik bij Goes-Ne- melaer aangesproken door Hans Lauret, die sponsor is bij Philippi ne. Bel me maar, zei ik tegen hem. Dinsdag belde hij inderdaad, don derdag hebben we in Philippine af gesproken, vrijdag heb ik zelf mijn overschrijvingsformulier naar Bre da gebracht." De Nooijer wilde graag bij een club in Zeeuws-Vlaanderen voet ballen, zegt hij. „Omdat de bele ving en mentaliteit me heel erg aanspreekt. Dat heb ik gemerkt tij dens de clinics die ik vaak geef met de JVOZ. En ik had geen zin om iedere zondag ver te moeten reizen. We spelen in een mooie vierde klasse, met tien Zeeuws- Vlaamse en twee Bevelandse clubs. Lekker dichtbij dus." »*MBfcSiTE sfeft J53 'AtspsSR lüfl Drie seconden is het verschil m •JPBSHfcga lill tussen eindwinnares Kirsten Wild en nummer twee Amy Cure. Dennis de Nooijer De Nooijer, die ook verdediger Odes Richardson (20, ex-JVOZ) meeneemt van RCS, weet dat er in Zeeland door sommige mensen la cherig zal worden gedaan over zijn rentree. „Dat kan en dat mag, geen probleem. Ik zorg dat ik topfit aan de voorbereiding begin. Ik ben nu al een paar weken met krachttrai ning bezig en heb al veel gelopen. Ik benader het net zo serieus als mijn eerste seizoen bij RCS, toen ik als prof was gestopt." Bij Philippine gaat hij onder het dou Rob van den Hemel/Fonnie Verstraeten trainen en komt hij in een overwegend jonge ploeg te recht De Nooijer zal de promoven dus op sleeptouw moeten nemen en wil doen waar hij altijd al goed in is geweest: scoren. „Ik wil er toch wel minimaal twin tig maken. In een lager elftal bij RCS lukte dat ook nog, al was ik de volgende dag dan wel hartstik ke stijf Dat kwam vooral doordat ik niet meer trainde. Dat zal straks dus anders zijn. Ik ben 43, maar voel me nog hartstikke fit. We gaan er een mooi seizoen van ma ken bij Philippine." Kirsten Wild wint de Ster Zeeuw sche Eilanden. De renster die zich voorbereidt op de baanwed- strijden van de Olympische Spe len, pakt in de laatste etappe al le bonificatieseconden en pas seert zo de Australische leidster Amy Cure. door Koen de Vries WESTKAPELLE - Wat het Neder lands elftal zondag niet lukte, luk te Kirsten Wild een dag eerder wel. De wielrenster uit Zwolle kwam terug uit geslagen positie en schreef de Ster Zeeuwsche Eilan den op haar naam. Op de slotdag van de wielerdriedaagse voor vrou wen boog ze een achterstand van zestien seconden op de Australi sche Amy Cure om in een winnen de voorsprong van drie seconden. Eigenlijk had ze het te ver laten ko- men, erkende Wild zaterdag na haar geslaagde machtsgreep in de stormachtige etappe Westkapel- le-Westkapelle. Een dag eerder liet ze het Australische toptalent Amy Cure te ver wegrijden om haar nog voor de finish in Vlissingen te achterhalen. „Ik weet dat ze een goede renster is. Maar ik heb haar toch onderschat. Ik dacht dat als mijn ploeg AA Drink en Rabo zou den gaan rijden, we haar nog zou den pakken. We zijn er te laat mee begonnen", aldus de renster met het supersnelle eindschot. Na de door Cure gewonnen etap pe leerde een snelle rekensom dat de eindzege er via plan A nog net inzat. De inhoud van dat plan: zo veel mogelijk seconden sprokkelen door Herman Heuvünk RILLAND-BATH - Het was een mo torcrosswedstrijd meetellend voor de titel in het district West, maar de grootste blikvangers in Rilland waren de buiten mededinging meerijdende Roy Gijsel uit Hulst en Mark Boot uit Burgh-Haamste- de. Het duel eindigde onbeslist. Gijsel werd reglementair dagwin naar door een betere (doorslagge vende) tweede manche. In de eerste manche van de MX 1-3 was Boot de sterkste. Gijsel kwam al in het begin van de man che ten val en moest in de achter volging. Het niveauverschil tussen beide coureurs is gering en de Zeeuws-Vlaming kreeg het gat dan ook niet meer dichtgereden. In de tweede manche had Gijsel een betere start en door het grote re vermogen van zijn machine kreeg Boot geen kans om zijn fout loos rijdende opponent voorbij te komen. Bij de MX 2 viertakten werd het een spannende strijd tussen Mar co Pennings uit Tholen en zijn naaste belager Dj anno van der Mispel uit Oudewater. Pennings, onlangs vader geworden, had min der tijd vrij kunnen maken om te trainen en merkte dat vooral in de tweede manche. In beide man ches pakte de Tholenaar wel met een de kop. In de eerste manche wist de 39-jarige bedrijfsleider in het begin voldoende afstand te ne men en de winst te pakken. In de tweede manche kwam tegen het eind zijn naaste concurrent in het wiel en ging die erover. Daardoor stelde Van der Mispel ook meteen de dagwinst veilig. Bij de veteranen zorgde Erik van der Wekken uit Zierikzee ervoor via de tussensprints en de eindsprint. Maar dan moest alles kloppen. Wild moest zaterdag alle drie bonificatiesprints winnen én de etappe. Dat zou haar drie keer drie plus tien seconden opleveren, net genoeg om de zestien secon den achterstand op de Australi sche weg te poetsen. Maar dan mocht Cure zelf geen seconden verdienen. Plan A moest dus met de precisie van een Zwitsers uur werk worden uitgevoerd. De 29-jarige Wild deed wat ze moest doen. Ze won de bonifica tiesprints en liet in de straten van Westkapelle zien dat ze nog steeds dynamiet in haar benen heeft. Met vele lengtes voorsprong schreef ze de etappe op haar naam. Cure pak te geen seconden, al was de olym pische baanrenster er in de eindsprint dicht bij. Ze werd vier de. De derde plaats had haar de eindzege opgeleverd. Of ze teleur gesteld was? „Helemaal niet", meldde de negentienjarige Tasmaanse lachend. „Toen ik don derdag in de proloog van start ging, had ik nooit gedacht dat ik zaterdag op het podium zou staan." Wild had ook een plan B, maar dat hoefde gelukkig niet uit de kast. Een alles-of-nietsplan, noem de ze het zelf. „Als ik het met de bonificatieseconden niet had ge red, zou ik vol in de aanval zijn ge gaan om Cure op achterstand te rij den." Het zou een mission impos sible zijn geweest. In de laatste vijf kilometers stond de harde wind vol in het gezicht. Een knappe ren ster die het peloton dan achter zich kan houden. De Belgische Ra- bo-renster Liesbeth de Vocht pro beerde het, maar werd na wat te genspartelen pardoes terug het pe loton ingeblazen. Wild bedankte haar ploeggenoten. „Zonder hen had ik het nooit ge red. Het was een loodzware koers." Dat ondervonden de Zeeuwse rensters aan den lijve. Er kwamen er slechts twee in het eindklassement voor, Birgit Lavrijs- sen uit Wemeldinge en Agnieta Francke, de voormalige inwoon ster van Koudekerke. Beiden moes ten flink op Kirsten Wild toege ven. Lavrijssen werd 67e op 3 mi nuten en 15 seconden, Francke 86e en laatste op 11.02. Er gingen don derdag 146 rensters van start. Uitslagen Ster Zeeuwsche Eilanden t Derde etappe Westkapelle-Wes- kapelle (133,4 km): 1. Kirsten Wild, AA Drink, 2. Evelyn Arys, Nat. team België, 3. Amy Pieters, Skil-Argos, 4. Amy Cure, Jaico AIS Australia, 5. Elisabeth Armitstead, AA Drink allen z.t. als Wild. Eind klassement: 1Kirsten Wild, 2. Amy Cure op 3 sec., 3. Amy Pieters op 12 sec., 4. Iris Slappendel, Ra bo, op 18 sec, 5. Anna van der Breggen, Sengers, op 29 sec. Rode trui (tussensprints): Kirsten Wild. Groene trui (puntenklassement): Amy Pieters. Witte trui (jongeren- klassement): Amy Cure. dat de dagwinst in Zeeland bleef De 45-jarige chauffeur sloot beide manches winnend af. René Bij land werd tweemaal tweede. Dat beide veteranen nog prima voor de dag kunnen komen, bewezen zij door als enigen nog in dezelfde ronde te eindigen als Boot en Gij sel. Bergenaar Hein van Putten, bestuurslid van de organiserende MC Rilland, kwam bij de vetera nen ten val en brak zijn rechter schouder. Bij de 125 cc kreeg in beide manches Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk de volle vijftig punten voor.de strijd om de dis- trictstitel. Hij moest telkens de buiten mededinging meerijdende Kevin van de Borst uit Etten-Leur voor laten gaan. Guido Boone uit Oost-Souburg eindigde achter De Ruiter, maar blijft de leider in de stand. Mark Boot gaat aan de leiding in de eerste manche van de MX 1-3. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36