lost zijn belofte in sport 135 Het woord is aan jonkies in de volleybalselectie jÉÜr' ML ■■mm Sprinttroef Martina gaat de strijd met Bolt aan Andere doelen Kanshebber maandag 18 juni 2012 „Ik heb andere doelen. Eerst de Europese kampioen schappen en daarna de Olympische Spelen. Op die toernooien wil ik het beste uit mezelf halen. Alles is er op gericht dan goed te presteren." De NK-titel is voor Dafne Schippers een leuk extraatje „Ik zie mezelf als een kanshebber voor een medaille op de EK. Drie dagen achter elkaar lopen heeft me nooit echt gelegen, maar mijn vorm is goed en met deze eindsprint moet ik ver kunnen komen." Robert Lathouwers won met overmacht de 800 meter Sport in het kort Hockeyinternational Bob de Voogd heeft vrijdag in de oefen wedstrijd van Nederland tegen Paki stan (3-3) een dubbele kaakbreuk opgelopen. De aanvaller van Oran je Zwart on derging de zelfde avond je won gisteren met 3-1 van Bel gië. Voor Oranje kwamen Mink van der Weerden, Billy Bakker en Taeke Taekema tot scoren. 9 De Nederlandse handballers kun nen deelname aan het WK defini tief vergeten. Oranje verloor in Ge leen ook het tweede play-offduel met IJsland (24-32), waardoor de equipe van bondscoach Harrie Weerman is uitgeschakeld. De eer ste wedstrijd eindigde in 41-27. Fernando Götschin is in Rotter dam Nederlands kampioen trampo linespringen geworden. De Zoeter- meerder vertoonde in de finale ze ker geen onberispelijke oefening maar had aan een totaal van 47,455 punten toch voldoende voor de titel. Bij de vrouwen zege vierde Kirsten Boersma. Jeller Feller viert zijn overwinning op de 200 meter in het Olympisch Stadion in Amsterdam. foto Olaf Kraak/ANP AMSTERDAM - Churandy Martina kijkt uit naar de confrontatie met Usain Bolt op de Olympische Spe len. „Eerst in Londen de finale ha len. Dan is alles mogelijk. Bolt loopt al snel, maar ik ben ook snel. Ik ben niet bang voor hem", zei de sprinter van de Antillen na de Ne derlandse kampioenschappen atle tiek in Amsterdam, waar hij de too meter in 10,22 met overmacht op zijn naam schreef. Hij veroverde voor de tweede opeenvolgende keer de Nederlandse titel. Martina (27) toonde zijn grootse vorm. Hij scherpte kortgeleden in New York het Nederlands record op de 200 meter aan tot 19,94 secon den. „Ik sta tweede op de interna tionale ranglijst op de 200 meter, dus ik vind het niet zo gek dat ze mij een concurrent van Bolt noe men. Dat is zelfs helemaal niet slecht", sprak de sprinttroef. De wedstrijden in het Olympisch Stadion waren voor Martina een goed meetmoment in aanloop naar de Europese kampioenschappen in Helsinki (eind juni) en de Olympi sche Spelen in Londen. „Ik moet lekker ontspannen lopen. Dat is be langrijk nu, want ik ben hard aan het trainen. Ik heb de afgelopen we ken veel in het krachthonk geoe fend met de gewichten. Ik moet sterker worden bij de start. Mijn eerste dertig meter moeten sneller, dan komt alles goed." Op de EK kiest Martina zo goed als zeker voor de 200 meter. „Ik moet nog overleggen met mijn coach. Op de 200 meter maak ik een goe de kans." Martina wil een Europese titel. „Die ontbreekt op mijn erelijst. Ik ben op de goede weg. Op de Spelen doe ik in elk geval de 100 en de 200 meter." Audi heeft afgelopen weekeinde de 24 uur van Le Mans gewonnen met een hybride auto. Na de eer ste LeMans-zege met een diesel motor in 2006, bezetten nu de pro totypes van Audi met een extra, hy bride aandrijfas de eerste twee plaatsen. De derde plaats was voor een traditionele Audi R18. door René Banierink Thijs ter Horst ROTTERDAM - Met drie zeges in het thuisweekeinde van de European League hebben de Nederlandse volleyballers een forse stap gezet richting de Final Four. De mannen van Edwin Benne versloegen ach tereenvolgens Oostenrijk (3-0), Roemenië (3-0) en Tsjechië (3-1) en zijn groepsleider, met nog een ronde in Oostenrijk te gaan. Wie Thijs ter Horst begin mei had verteld dat hij anderhalve maand later topscorer voor de Nederland se volleybalploeg zou zijn in een European Leaguewedstrijd, was* waarschijnlijk voor gek verklaard. Maar de 2.04 meter lange Tukker was dat toch echt in de wedstrijd tegen het best lastige Oostenrijk. Ook tegen Roemenië en Tsjechië scoorde hij veel punten. Na een eerste jaar van vooral trainen in de Italiaanse Serie A maakte Ter Horst zich op voor een zomer van vooral trainen met Oranje. Maar door het afhaken van wat routi niers en de blessure bij Jeroen Rau- werdink, vindt hij zich plots terug in de basis. En daar geniet de pas twintigjarige volleyballer met vol le teugen van.Maar zichzelf op de borst kloppen, dat zal hij niet snel doen. De passer/loper weet als geen ander dat volleybal een team sport is en dat hij ook afhankelijk is van de rest. „We begonnen elke set heel erg goed en dat is voor on ze jonge ploeg heel erg belangrijk", verwees hij naar het grote aantal onervaren spelers dat dit jaar in de European League speelt. Door het afhaken van mannen als Horstink, Trommel en Van Harskamp en blessures bij andere vaste waarden als Bontje, Klapwijk en Rauwer- dink moeten de jongeren aan de bak. Want wie had tot dit jaar bij Oranje gehoord van spelers als Van Bemmelen, Koelewijn, Ter Horst en Van Garderen? Toch staan passer/loper Ter Horst en midden Thomas Koelewijn al een aantal wedstrijden in de basis, met de ook nog piepjonge spelverdeler Nimir Abdelaziz. Die is echter al aan zijn tweede jaar in de basis be zig, Ter Horst pas een week of drie. Bondscoach Benne gaf hem het vertrouwen. „Thijs is een jon gen die talent heeft en heel hard wil werken, echt wil investeren in zichzelf en in het team. En dan krijg hij vanzelf zijn kansen." Ter Horst: „Hij zei: maak je niet druk, ga vrijuit spelen en geef alles wat je hebt." Passend wordt hij goed ontlast door Maan en libero Jorna, maar als het moet, brengt hij de ballen ook wel bij het net. Aanval lend gaat het ook heel behoorlijk. Blokkerend kan het nog wel beter, zoals Benne hem in time-outs en tussen de sets door vertelde. Maar dat geldt eigenlijk voor alles. Hij speelt en mag nu nog fouten ma ken. „Ik krijg de kans om te spelen en als het dan zo lekker gaat als nu, is dat wel heel fijn." De Argentijnse tennisser David Nalbandian is gediskwalificeerd tij dens de fina le van het grastoernooi van Queen's tegen Marin Cilic. De scheidsrech ter stuurde hem van het veld, nadat hij keihard een reclame bord door trapte en daarmee een lijnrechter verwondde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35