Geen abc'tje, maar Clijsters wint wel Cesink net 321 sport Hoog in olympische selectie De drie Tour-azen van Rabobank beta len vertrouwen terug in de Ronde van Zwitserland met prima optredens. Schilder verhuist naar FC Twente Vrije trap nekt voetbalvrouwen maandag 18 juni 2012 Tennisser Igor Sijsling naar tweede ronde Unicef Open Ging het vloeiend? Nee. Won ze? Dat wel. En dus was iedereen in Rosmalen blij. Kim Clijsters, het pu bliek en ongetwijfeld ook de toernooidirectie. door Chris van Mersbergen Er was een paar weken voor het toernooi begon speciaal voor haar in Ros malen al een trainings- baan in gereedheid gebracht. Zater dag verrichtte ze de loting van het grastoerno'oi, die haar aan de Zwit serse Romina Oprandi koppelde, gisteren was ze de grote pu bliekstrekker op het centercourt. En dus was iedereen, Clijsters zelf, het publiek en ongetwijfeld ook de toernooidirectie, maar wat blij dat de 29-jarige Vlaamse de eerste ronde van het Unicef Open over leefde. Want een abc'tje was dat om verschillende redenen abso luut niet. Vorig jaar zette dezelfde Oprandi, toen nog uitkomend voor Italië, Clijsters in de tweede ronde de voet dwars. Ook nu maakte ze het de voormalige nummer één van de wereld, wiens carrière er bijna op zit, lastig. Clijsters begon voort varend, liep uit naar 5-2, maar liet de eerste set toch glippen: 6-7. Clijsters: „Ik ging twijfelen, begon me wat in te houden. Dat mag niet, maar het gebeurde wel. Ik hield mezelf voor positief te blij ven, hard te werken, opnieuw mijn spel te vinden. Dat lukte." Clijsters trok de twee resterende sets naar zich toe: 6-2 en 6-3. Goed was wel te zien dat er nog heel wat werk aan de winkel is, wil ze zich weer kunnen meten met bijvoorbeeld Maria Sjarapova. Dat kan ook nauwelijks anders. De Belgische miste door heuppro blemen het gravelseizoen, speelde de afgelopen anderhalfjaar door blessures überhaupt weinig. Toch gelooft ze nog altijd in een glan zende epiloog van haar zo succes volle carrière. „Als ik fit ben en goed speel, kan ik de toppers aan. Dat weet ik en daar houd ik me aan vast. Natuurlijk gaat het nu nog niet vanzelf Maar met één baksteen bouw je ook geen heel huis. Het moet stapje voor stapje. Daarom zijn de wedstrijden die ik hier speel ook zo enorm belang rijk. Ik ben blij dat ik door ben." Na Rosmalen begint Clijsters aan de laatste serie wedstrijden uit haar loopbaan: Wimbledon, de Spelen en de US Open. Daarna komt het leven na het ten nis, waar de moeder van een doch ter van vier naar uitkijkt. „Lekker in de tuin werken, dat soort din gen. Ik heb zin in het leven thuis." Tegelijk is de spagaat voelbaar bij de Belgische, die het tennis lief heeft in al haar vezels. Gevraagd naar haar doel voor de resterende vier toernooien in haar loopbaan kwam ze met een opvallend ant woord: ze wil in de wedstrijden die haar resten vooral een 'nog be tere speelster' worden. „Ik kom voor mijn gevoel steeds dichter bij de tennisster die ik altijd wilde zijn. Ik denk dat ik me nog steeds kan verbeteren. Ik weet ook zeker dat ik nog mee kan doen voor de prijzen. Anders was ik vorig jaar al wel gestopt." Er was nog een Nederlands succes je op de verder weinig verheffende tennisdag in Rosmalen. Igor Sijs ling legde verrassend eenvoudig de als zesde geplaatste Fin Jarkko Nie- minen over de knie: 6-2 en 6-4. Door zijn zege moet de Amster dammer wel de kwalificaties van Wimbledon missen. Een ingecalcu leerd risico, bekende Sijsling, die in Rosmalen een wildcard kreeg. „Maar ik vind het niet erg. Het gaat hier harder met punten voor de ranglijst dan bij de kwalificaties van Wimbledon." Vandaag komen in Rosmalen on der anderen Robin Haase, Arantxa Rus, Kiki Bertens, Samantha Sto- sur en Sara Errani in actie. Kim Clijsters balt haar vuist na een gewonnen punt in de partij tegen de Zwitserse Romina Oprandi. foto Koen Suyk/ANP De Portugees Rui Costa behield in de slotetappe van de Ronde van Zwitserland de gele trui. Ro bert Gesink eindigde na een sterk tweede deel - waarin hij potentiële Tourtoppers aftroef de in de tijdrit - als vierde. Ste ven Kruijswijk werd achtste. door Geert Langendorff SÖRENBERG - Een roestig begin aan de Ronde van Zwitserland kostte Robert Gesink een podiumplek. Tijdens de klim naar Verbier voel de hij de bijwerkingen van een hoogtestage in zijn benen. Lang hield de slapte niet aan. In de tijdrit troefde hij de renners met uitzicht op een goed klasse ment in de Tour de France af De laatste twee etappes kwamen zijn capaciteiten bergop volop tot ui ting, al bleef de gele trui buiten be reik. Niemand bij zijn ploeg Rabobank maalde om dit resultaat. De vierde plek van Gesink telde als een over winning, in het licht bezien van zijn opbouw. De rittenkoers in Zwitserland gold min of meer als een training met een maximale weerstand. Behalve Gesink door stond Nuenenaar Steven Kruijs wijk de laatste grote test voor de Ronde van Frankrijk met glans. Hij eindigde op een verdienstelijke achtste plaats. Ploegleider Nico Verhoeven hecht te alleen waarde aan de etappe op zaterdag. In de klim naar Arosa moest Gesink 21 seconden toege ven op Frank Schleck. „In de Tour zal hij bergop beter blijven", stelde hij. „Gelukkig zijn er meer plek ken waarop je afstand kunt ne men." Daarmee doelde Verhoeven op de twee races tegen de klok die op het programma staan. Gesink toon de zich in die discipline in Zwitser land een stuk sterker dan Schleck. De Achterhoeker legde het par- ENSCHEDE - Robbert Schilder voet balt vanaf het komende seizoen bij FC Twente. Hij tekent binnen enkele dagen, als de medische keu ring naar wens verloopt, een con tract voor vier jaar. Schilder speelde de afgelopen twee seizoenen bij NAC. Voor zijn periode in Breda kwam hij uit voor Ajax. De Amsterdamse club leende hem daarbij uit aan Hera cles Almelo. Schilder is inzetbaar als middenvel der en linksback. Hij is de tweede aankoop van FC Twente in korte tijd. Enkele dagen geleden maakte de Enschedese club de komst van de Chileen Felipe Gutiérrez be kend. De middenvelder komt over van Universidad Católica. NIEUWEGEIN - Ellen Hoog heeft de olympische hockeyselectie uitein delijk toch gehaald. Bondscoach Max Caldas heeft de 26-jarige aan- valster van hofleverancier Amster dam opgenomen in zijn ploeg van zestien speelsters. De Argentijnse oud-international maakte zaterdag zijn definitieve selectie voor Lon den 2012 bekend. Hij geeft van daag op Papendal een toelichting op zijn keuze. Hoog viel eind januari nog af voor het Nederlands team dat aan de Champions Trophy in Argentinië deelnam (derde). Volgens Caldas miste de 130-voudige international toen de juiste vorm. Een andere opvallende naam bij Oranje is So phie Polkamp (27). De 116-voudige international van Amsterdam mis te een groot deel van het afgelo pen seizoen door een blessure aan dijbeen en bil. Caldas wees eerder dit jaar Joyce Sombroek (Laren) al aan als eerste keepster. Reservedoelvrouw Floor- tje Engels (Amsterdam) zal zich evenals strafcornerspecialiste Caia van Maasakker (SCHC) in Londen buiten het olympisch dorp be schikbaar houden als oproep kracht voor eventuele blessurege vallen. De Nederlandse selectie telt acht speelsters die vier jaar geleden in Peking onder bondscoach Mare Lammers olympisch goud won nen. Het zijn: Marilyn Agliotti (Oranje Zwart), Naomi van As (La cours van 34,3 kilometer bedui dend sneller af (1.10 minuten). Die prestatie schept vertrouwen voor de nabije toekomst. Bauke Molle- ma, die met Gesink en Kruijswijk een beschermde status krijgt in de Tourequipe van Rabobank, kwam pas op de slotdag op gang. Aan zijn 33ste plaats in het algemeen klassement werd dan ook niet zwaar getild. Mollema koos voor een andere voorbereiding dan zijn twee kom panen. Zes weken lang reed hij ren), Hoog, Polkamp, Eva de Goe de (Amsterdam), Maartje Paumen, Maartje Goderie, Lidewij Weiten (Den Bosch). De olympische debu tanten zijn: Kelly Jonker, Kitty van Male (Amsterdam), Kim Lam mers, Willemijn Bos, Joyce Som broek, Merel de Blaey (Laren), Mar- got van Geffen, Carlien Dirkse van den Heuvel (SCHC). Uit de voorlopige selectie van Cal das zijn Sabine Mol, Frederique Derkx (Den Bosch), Claire Verha- ge (Rotterdam), Daphne van der Velden (Oranje Zwart) en Marieke Veenhoven (Amsterdam) voor Londen 2012 afgevallen. Het olympisch toernooi begint voor de hockeysters op zondag 29 juli tegen België. MANCHESTER - De Nederlandse voetbalvrouwen hebben de belang rijke EK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Engeland met 1-0 verlo ren. Daardoor heeft Oranje in de groepsfase de kansen op een start bewijs voor het EK in 2013 in Zwe den niet meer geheel in eigen hand. De Engelsen scoorden na de rust uit een snel genomen vrije trap, waarbij De ploeg van bonds coach Roger Reijners even niet op lette. Engeland is de nieuwe koplo per in de poule, gevolgd door Ne derland. De zeven groepswinnaars en de beste nummer twee van de zeven poules plaatsen zich recht streeks voor het eindtoemooi. De andere nummers twee spelen play-offs voor een EK-ticket.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 32