Grieken zwaait af met kater sport31 Keane geeft Kroatië hoop 'Er was maar één ploeg die voetbalde en dat waren wij. Maar dan moet je wel scoren' Spullen De kaart Rooney belooft zich te gedragen maandag 18 juni 2012 Dick Advocaat, bondscoach van Rusland Aanvoerder Giorgos Karagounis: „We zijn blij dat we dit hebben kunnen doen, voor alle Grieken over de hele wereld." Terwijl de Griekse spelers uitzinning zijn van vreugde, druipt Alan Dzagojev (links) teleurgesteld af. foto Michael Sohn/AP foto Oliver Weiken/EPA Kennelijk had hij mij eruit gestuurd. Maar hoe kon ik hem begrijpen? Hij sprak Duits, ik Spaans." Decennialang verhaalt Antonio Rattin al smakelijk over zijn onschuld tijdens de uit de hand gelopen kwartfinale van het WK 1966, tegen thuis land Engeland. De aanvoerder van Argentinië weiger de het veld te verlaten, nadat hij wegens minachting van de leiding 'rood' had gehad. Tenminste, 'rood' had moeten hebben, want in 1966 bestonden de kaar ten nog niet. En dus kon Rattin lang volhouden dat hij niet begreep wat er aan de hand was. Pas toen hij met zachte dwang door de politie richting de zijlijn werd geholpen, gaf de captain zijn verzet op. De scheidsrechter in kwestie, Rudolf Kreitlein, stuur de Rattin na een wegwerpgebaar van het veld met 'And now go off7. Kreitlein stelt ruim veertig jaar later vast: „Als er toen gele en rode kaarten hadden be staan, had ik geen woorden nodig gehad." De Duitser speelde al langer met het idee voor een visueel waar schuwingssysteem. De volgende ochtend besprak hij de chaos met Ken Aston, de baas van het scheidsrech- terscomité van de Fifa. Volgens eigen zeggen stelde Kreitlein toen het idee van de kaarten voor. Aston ging met het idee aan de haal. Hij ging de historie in als de man die in de file voor een stoplicht bedacht dat gele en rode kaarten voortaan waarschuwingen en uitsluitingen moesten aangeven. Nog tijdens de tuchtzitting van Rattin werd aangekondigd dat scheidsrechters bij het volgende WK, in Mexico, kaar ten op zak zouden hebben. De Duitse scheidsrechter Kurt Tschenscher deelde vier jaar later in de eerste minuut van de openingswedstrijd tussen Mexico en de Sovjet-Unie meteen drie gele kaarten uit WARKA - Ierland kan een plaats in de kwartfinales van het Europees kampioenschap al vergeten, maar dat betekent niet dat Italië van avond de overwinning in het af sluitende groepsduel cadeau krijgt. Die belofte deed voetballer Robbie Keane zaterdag aan de Kroaat Luka Modric. „Ik heb een sms van Rob bie gehad en hij heeft me geschre ven dat Ierland niet zonder pun ten huiswaarts wil keren", stelde Modric. De Kroaten nemen het zelf op te gen Spanje. Beide landen hebben vier punten. Italië staat op twee punten. „De sfeer in het team is fantastisch en ik ben er zeker van dat wij bij de laatste acht landen komen", sprak Modric. „Wij zijn het team dat het beste is voorbe reid op dit toernooi en we zijn extra gemotiveerd om te laten zien dat we een Europees topland kun nen verslaan." Aanvaller Eduardo is wat voorzich tiger. „Natuurlijk is Spanje beter dan wij", liet hij weten. „Als we succes willen hebben, moet onze keeper Pletikosa een topdag heb ben en ook onze aanvallers moe ten de wedstrijd van hun leven spelen." De Italianen vrezen een beetje voor het scenario van het EK in 2004. Destijds speelden Denemar ken en Zweden met 2-2 gelijk, waardoor de Italianen waren uitge schakeld. Mocht Italië vandaag te weinig scoren tegen de Ieren, zou den de Spanjaarden en Kroaten aan één punt genoeg hebben om als eerste en tweede in de groep te eindigen. KRAKAU - Wayne Rooney heeft gis teren beloofd zich te gedragen op het voetbalveld. De heetgebakerde Engelsman maakt morgen tegen Oekraïne zijn debuut op Euro 2012. De eerste twee groepsduels was hij geschorst. Rooney werd tijdens de laatste EK-kwalifïcatiewedstrijd te gen Montenegro van het veld ge stuurd wegens een natrappende be weging naar Dzudovic. „Wat daar gebeurde, was fout Ik heb daar voor een hoge prijs betaald", vond Rooney. De spits van Manchester United werd op het WK van 2006 in de kwartfinales tegen Portugal van het veld gestuurd, waarna En geland werd uitgeschakeld. „Ik heb geen twijfels over mijn houding en temperament. Ik ben gelukkig en klaar om te spelen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31