Advocaat 301 sport Enthousiasme is het enige wapen van Polen maandag 18 juni 2012 Giovanni Trappatoni wil met Ierland niet puntloos afscheid nemen van het EK. „We spelen tegen Italië om onze eer." VRIJDAG 8 JUNI Polen-Griekenland an Rusland-Tsjechië Wroclaw 0 DINSDAG 12 JUNI Griekenland-Tsjechië 0-0 Wroclaw Polen-Rusland Q-ü Warschau ZATERDAG 16 JUNI Tsjechië-Polen OQ Wroclaw Griekenland-Rusland OQ Warschau 1. Tsjechië 3 2 0 1 6 (4-5) 2. Griekenl. 3 1114 (3-3) 3. Rusland 3 1114 (5-3) 4. Polen 3 0 2 1 2 (2-3) kwartfinales ZATERDAG 9 JUNI Nederland-Denemarken G3~0 Charkov Duitsland-Portugal 0-0 Lyiv WOENSDAG 13 JUNI Denemarken-Portugal 0-0 Lyiv Nederland-Duitsland 0-0 Charkov ZONDAG 17 JUNI Portugal-Nederland 0-0 Charkov Denemarken-Duitsland 0-0 Lviv lerland-Kroatië Poznan DONDERDAG Italië-Kroatië Poznan Spanje-lerland Gdansk Kroatië-Spanje Gdansk 20:45 Italië-lerland Poznan 20:45 MAANDAG 11 JUNI Frankrijk-Engeland 0-0 Donetsk 0 0 Oekraïne-Zweden 0-0 Kiev 14 JUNI VRIJDAG 15 JUNI Oekraïne-Frankrijk 0-0 Donetsk Q-Q Zweden-Engeland 0-0 Kiev S18 JUNI DINSDAG 19 JUNI BB Engeland-Oekraïne BB Donetsk 20:45 B-fl Zweden-Frankrijk B'B Kiev 20:45 stand 1. Duitsland 3 3 0 0 9(5-2) 1. Spanje 2 110 2. Portugal 3 2 0 1 6(5-4) 2. Kroatië 2 110 3. D'marken 3 1,0 2 3 (4-5) 3. Italië 2 0 2 0 4. Nederland 3 0 0 3 0 (2-5) 4. Ierland 2 0 0 2 donderdag 21 juni Tsjechië Warschau 20.45 - Portugal zaterdag 23 juni 1e groep C Donetsk 20.45 - 2e groep D halve finale woensdag 27 juni FINALE zondag 1 juli Kiev 20:45 EK IN CIJFERS 4(5-1) 1. Frankrijk 2 110 4(3-1) 4 (4-2) 2. Engeland 2 110 4 (4-3) 2 (2-2) 3. Oekraïne 2 10 13 (2-3) 0(1-7) 4. Zweden 2 0 0 2 0 (3-5) kwartfinales vrijdag 22 juni halve finale Duitsland I Gdansk 20.45 Griekenland donderdag 28 jun zondag 24 juni 1e groep D - Kiev 20.45 2e groep C GROEP A Tsjechië - Polen 1-0 (0-0). 72. Jiracek 1-0. Scheidsrechter: Thomson (Sch). Toeschou wers: 40.000. Gele kaart: Limbersky, Plasil, Pek- hart (Tsjechië), Murawski, Polanski, Wasilews- ki, Kuba, Perquis (Polen). Tsjechië: P. Cech; Gebre Selassie, Sivok, Kad- leg en Limbersky: Hübschman, Jiracek (84. Raj- toral), Kolar, Pilar (88. Rezek) en Plasil; Baros (90. Pekhart). Polen: Tyton; Piszczek, Wasilewski, Perquis en Boenisch; Dudka, Kuba, Murawski (73. Mierze- jewski), Obraniak (73. Pawel Brozek) en Polans ki (56. Grosicki); R. Lewandowski. Griekenland - Rusland 1-0 (1-0). 45. Karagou- nis 1-0. Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Toe schouwers: 50.000. Gele kaart: Karagounis, Ho lebas (Griekenland), Anyukov, Zhirkov, Dza- goev, Pogrebnyak (Rusland). Griekenland: Sifakis; Torosidis, Papadopoulos Papastathopoulos en Tzavellas; Salpingidis (83. Ninis), Katsouranis, Karagounis (67. Makos); Maniatis, Samaras, Gekas (64. Holebas).' Rusland: Malafejev, Anyukov (81. Izmailov), A. Berezutskï en Ignashevich; Dzagoev, Glushakov (72. Pogrebnyak), Denisov, Shirokov; Zhirkov, A. Kerzhakov (46. Pavlyuchenko) en Arshavin; GROEP B Denemarken - Duitsland 1-2 (1-1). 19. Po- dolski 0-1, 24. Krohn-Dehli 1-1, 80. Bender 1-2. Scheidsrechter: Velasco Carballo (Spa). Toeschouwers: 32.915. Denemarken: S. Andersen; L. Jacobsen, Kjaer, Agger en S. Poulsen; J.Poulsen (82. Mikkelsen), Eriksen, Kvist, Krohn-Dehli en Zimling (78. C. Poulsen); Bendtner. Duitsland: Neuer; Bender, Hummels, Badstu- ber en Lahm; Khedira, Muller (84. Kroos), Özil, Podolski (64. Schürrle) en Schweinsteiger; Gómez (74. Klose). Topscorers. 1. Dzagojev (Rus), Gomez (Dui), Mandzukic (Kro) 3, 4. Sjevtsjenko (Oek)> Pilar (Tsj), Bendt ner (Den), Torres, Fabregas (Spa), Jiracek (Tsj), Krohn-Dehli (Den), Ronaldo (Por) 2, 12. Van Persie, Van der Vaart (Ned), Lewandowski, Béaszczykowski (Pol), Gekas, Salpingidis, Kara gounis (Gri), Pavlioetsjenko, Sjirokov (Rus), Di Natale, Pirlo (Ita), Silva (Spa), St. Ledger (Ier), Jelavic (Kro), Nasri, Ménez, Cabaye (Fra), Les- cott, Carroll, Walcott, Welbeck (Eng), Ibrahimo- vic, Mellberg (Zwe), Pepe, Helder Postiga, Vare- la (Por), Bender, Podolski (Dui) 1. Eigen goal: Johnson (Eng). Rusland struikelt verrassend over Griekenland. Minieme nederlaag in slotduel groepsfase betekent exit. Dick Advocaat kan zich aan nieuwe taak bij PSV wijden. Matchwinnaar Karagounis is geschorst voor kwartfinale. door Hans Leber WARSCHAU - Dick Advocaat kan een week eerder aan zijn nieuwe baan bij PSV beginnen. Tegen de verwachting in eindigde zijn trai nerschap van Rusland zaterdag al. De Russen verloren in Warschau met 1-0 van de Grieken. De Helleense surprise op het EK was daarmee compleet. Grieken land kwam in poule A uit op even veel punten als de Russen, vier, maar kwalificeerde zich voor de kwartfinale op basis van het onder linge resultaat. Omdat de Tsjechen wonnen van Polen (1-0) was de ka ter voor Advocaat compleet. De on verwachte nederlaag betekende de eliminatie op het EK. En zo zat de 'Kleine Generaal' na het echec onrustig in de perszaal, de ene na de andere vraag met kor te antwoorden tegemoet tredend. „Er was maar één ploeg die voet balde en dat waren wij. Maar dan moet je wel scoren. Hoe dit komt? Weet ik niet, soms loopt het zo. We hebben aangedrongen, onze backs kwamen op. Ik zou niet we ten wat we meer hadden kunnen doen. Ja, scoren." Advocaats ergernis ('Grieken zijn meesters in het traineren') was be grijpelijk. Hoewel de Grieken méér meevoetbalden dan tevoren verwacht, was Rusland in alle op zichten heer en meester. Maar het doelpunt bleef uit. De Russische aanvallen smoorden in een brei van Griekse benen en wanhopige afstandsschoten vlogen uiteinde Griekenland 1 Rusland 0 lijk over of naast het doel. De Russen vulden zaterdagnacht in mineur de hotels in en rond Warschau. Hun terugtrekking uit Polen zal de Europese voetbal bond Uefa en de Poolse politie niet verdrietig stemmen. Na eerde re onlusten rond de wedstrijd Po len-Rusland (1-1) was er zaterdag rond de Russische fans een politie- cordon gelegd. Warschau was ver geven van de oproerpolitie. Buiten kleine opstootjes werden nu geen ernstige incidenten gemeld. De Griekse fans bezorgen nie mand problemen. De crisis redu ceerde hun aantal in Polen welis waar sterk, maar het feest was er niet minder om. Het doelpunt van Giorgos Karagounis, nog een Euro pees kampioen van 2004, viel in de laatste seconden van de extra tijd in de eerste helft. De recordin ternational zal er in de kwartfinale niet bij zijn door een controversië le gele kaart voor een fopduik, die hem een schorsing oplevert. Karagounis nam de kaart zaterdag met een hoop theater in ont vangst, daarmee het begrip 'Griek se tragedie' herdefiniërend. Bid dend, schreeuwend, met zijn han den ostentatief in het haar en hard voor zich uit vloekend en tierend, steeds driftig rond de scheidsrech ter lopend, dwaalde hij minuten lang over het veld, alvorens zijn trainer Fernando Santos hem wis selde. Aan Karagounis had hij niets meer. Na het duel stelde de aanvoerder dat de winst voor alle Grieken op de hele wereld was bedoeld. En hij hoopte dat het trotse volk in deze moeilijke tijden even een beetje plezier kön hebben. De Grieken in Warschau hadden dat zeker. door Rik Elfrink Przemyslaw Tyton treurt. foto Aidan Crawley/EPA WROCLAW - De pijn zal nog lang voelbaar blijven. Het gastland ligt eruit, de aandacht voor het EK zal in de Poolse steden snel verslap pen. De Polen gaan na de 1-0 ne derlaag in de slotronde van de groepsfase tegen Tsjechië weer over tot de orde van de dag. Jaren van voorbereiding konden de laat ste plek bij de eindafrekening niet voorkomen. De vierde plaats in poule A is een enorme domper, vooral omdat Polen niet ongunstig had geloot. Maar na een knotsgekke slotdag zijn uitgerekend de vooraf toch als zwak beoordeelde tegenstanders door naar de slotronde. Polen kon Tsjechië Polen de aansluiting met de internationa le top niet maken. Voorlopig blijft de derde plek van de generatie Bo- niek op het WK van 1982 in Span je het laatste wapenfeit. De slotwedstrijd van Polen was met afstand de zwakste op dit EK. Het geknoei was soms niet om aan te zien. Balverlies en slordige passes waren eerder regel dan uit zondering. Het enthousiasme en opportunisme dat Polen er in het eerste deel tegenover zette, ver hoogde alleen de amusements waarde. Polen ontbeerde simpel weg kwaliteit om Tsjechië uit de kwartfinales te houden. Enig lichtpuntje was het optreden van Przemyslaw Tyton. De PSV- doelman stopte tegen Griekenland een strafschop en dwong daarmee een basisplek af ten koste van Woj- ciech Szczesny. De goalie van Ar senal was speelgerechtigd voor het duel met de Tsjechen, maar Tyton bleef staan en maakte het vertrou wen volledig waar. Met een sensa tionele redding hield hij Polen tot diep in de tweede helft in de wed strijd. De ondergang van het thuis land werd echter ingeleid door middenvelder Murawski, die gru welijk in de fout ging. De dertiger gaf de bal zomaar aan tegenstan der Hübschman. De Tsjechische omschakeling was daarop razen- snel, waarbij Jiracek als eindstation fungeerde en Tyton kansloos liet. Daarmee werd niet alleen het lot van de Polen bezegeld, maar ook dat van Rusland en bondscoach Dick Advocaat. De Tsjechen werden de poulewin naar. Na de schrobbering tegen de Russen (4-1), was bondscoach Mi- chal Bilek mikpunt van spot. Met twee zeges is hij weer de gevierde man, zijn collega Smuda trok zijn conclusies en vertrekt per direct als bondscoach van Polen. Na het echec in Wroclaw restte hem maar een conclusie. De belangrijkste wedstrijd in zijn trainersloopbaan ging verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30