is ongenaakbaar sport 129 'Ik roep iedereen op zich de rest van het toernooi goed te gedragen' maandag 18 juni 2012 Lukas Podolski (27) is sinds gisteren de jongste Europeaan met honderd interlands achter zijn naam. Michel Platini, voorzitter van de Uefa De Deense doelman Stephan Andersen is kansloos op de inzet van Lukas Podolski (midden). Michael Krohn-Dehli bracht Denemarken nog terug in de wedstrijd, maar de Duitsers trokken dankzij een treffer van Lars Bender opnieuw aan het langste eind. foto Kerim Okten/EPA han Andersen door werd het 1-0. Weg was daarmee de Deense eufo rie. Met deze uitslag zou Portugal de lachende derde zijn. Denemar ken moest nu hoe dan ook scoren en daar zag het absoluut niet naar uit. Duitsland heerste, controleer de het duel en creëerde ook de meeste kansen. De 1-1 kon daarmee niets anders dan een toevalstreffer zijn. Na een door spits Nicklas Bendtner ver lengde hoekschop kopte Michael Krohn-Dehli, de kleinste man van het veld, doeltreffend in. Daarmee leek 'Krohnaldo', de man van het winnende doelpunt tegen Oranje, op weg naar een standbeeld in Ko penhagen. Eén kans, één doel punt, dat kon slechter voor Dene marken. Drie minuten later was het alweer mis. Duizend kilometer verderop scoorde de echte Ronaldo ook. Ge volg: Denemarken was weer uitge schakeld, Portugal was nu weer door. Zo bleef het een zenuwenge- doe voor alle betrokkenen. Na rust moesten de Denen ko men, om nog echt kans op de kwartfinale te maken. Het was evenwel hopen tegen beter weten in. De Duitsers bleven, op een en kele tegenstoot van de Denen na, veruit de beste ploeg. Tot onvrede van Morten Olsen. Een beetje moe deloos kwam de Deense bonds coach twintig minuten voor tijd zijn dug-out uit om zijn spelers te gebaren dat ze moesten voetbal len. Tikken, combineren, de bal la ten gaan. De spelers keken hem verbaasd aan. Alsof ze dat zelf niet wisten. Maar het was eenvoudig weg niet mogelijk tegen deze te genstander. Ook de Denen onder vonden dat Duitsland met recht één van de toernooifavorieten is. EK in het kort De Engelse voetbalbond FA kan een straf verwachten van de Uefa vanwege het gedrag van fans van de nationale ploeg bij het EK-duel vrijdag met Zweden. Engelse fans zouden geprobeerd hebben na af loop het veld te bestormen. Woensdag doet de disciplinaire commissie van de voetbalunie uit spraak. De Tsjechische vedette Tomas Ro- sicky zal donderdag waarschijn lijk ook de kwartfinale van het EK missen. De speler van Arsenal bleef zater dag tegen Polen (1-0) vanwege een achillespeesblessure op de bank. De aanvoerder verwacht niet op tijd fit te zijn. Het is twijfelachtig of Andrej Sjevtsjenko morgen met Oekraïne in actie kan komen tegen Enge land. De aanvaller is geblesseerd aan de knie. Sjevtsjenko ontbrak gisteren op de training. 0 De Zweedse verdediger Jonas Ols- son heeft zijn ploeg even verlaten om zijn part- ner in Stock holm bij te staan. Het koppel ver wacht een baby en de bevalling zou op kor te termijn kunnen plaatsvin den, meldde een woordvoerder van de Zweedse ploeg. Oud-NEC'er Olsson is zater dagavond vertrokken, maar wordt op tijd terug verwacht voor het laatste groepsduel tegen Frankrijk, dat morgen wordt gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 29