eikaars shirtjes trekt zeeland 15 Forse impuls voor Podium 't Beest Race op gewone fietsen in Westkapelle Vier arrestaties na knokpartij bij politieburo Goes maandag 18 juni 2012 w Of zoals de organisatie dat zelf uit drukt: 'de onderlinge verbonden heid en kameraadschap te verstevi gen van alle veteranen, oude en jonge, van alle krijgsmachtonder delen, woonachtig in Zeeland en daarbuiten'. En daarbij hoort zo nu en dan ook een kwinkslag. „Maant dat scho- rum tot stilte!", grapt parade-com mandant J. van de Guchte, wan neer uit de rangen van de vetera nen enig hilarisch rumoer op klinkt bij de onverwacht verschij nen van een jongedame. Commis saris Carla Peijs van de koningin speacht aanvankelijk luchtigjes over EK-voetballers die elkaar poot je haken, aan eikaars shirtjes trek ken of dramatisch ter aarde stor ten zodra ze licht worden aange raakt. „Voetbal is oorlog? Welnee." En dan in volle ernst: „Voor U, ve teranen, was er geen rustsignaal tussen een inzet van twee keer drie kwartier. Het moet wel eens wrang zijn te ervaren dat terugke rende veteranen niet worden bin nengehaald als voetbalhelden, met een rondvaart door de Amsterdam se grachten, en dat je er niets over leest in het roddelblad bij de kap per." Maar wel dat Wings to Victory spe ciaal voor hen vijf historische kis ten laat overvliegen, dat vrienden van het Bevrijdingsmuseum met historische legervoertuigen de markt oprijden. En dat drie mu ziekkorpsen, afkomstig uit Vlissin- gen en Arnemuiden, voor hen de lucht uit de longen blazen. door Luc Oggel GOES - Terwijl elders in Zeeland veelal fors op cultuur wordt bezui nigd, stopt de gemeente Goes het Podium 't Beest een flinke hap extra geld toe. Bovenop de jaarlijk se subsidie van een kwart miljoen euro, krijgt het Goese podium voor jongerencultuur er voor de komende twee jaar nog eens 3,2 ton extra bij. B en W hebben dit voorgesteld aan de raad. Het extra geld wordt nodig geacht om 't Beest, dat ooit spraakmakend programmeerde, de kans te geven zichzelf weer op de kaart te zetten. Als de raad akkoord gaat stopt de gemeente het podium 130.000 eu ro toe voor het vervangen van ap paratuur en digitalisering van de ci nema. Daarnaast verhoogt de ge meente de jaarlijkse subsidie tijde lijk (tot en met 2014) met 50.000 euro. Dat geldt is bedoeld voor on derhoud en als extra impuls. MIDDELBURG Twee snorbromfietsen gestolen in weekend In Middelburg zijn dit weekend twee snorbromfietsen gestolen. Zondagmiddag, tussen 12.30 en 13.00 uur verdween er een uit een tuin aan de Nieuwe Vlissingseweg: een zwarte Tomos FX-677-D. Die stond niet op slot. In de nacht van zaterdag op zondag verdween op de Veerseweg een Bel gische snorfiets: een zwarte Keeway Flesh 50. Die stond op het stuurslot. Er zat geen kenteken plaat op, omdat dit in België niet verplicht is MIDDELBURG Vier winkelwagentjes vol voor voedselbank MIDDELBURG - De inzameling van de Middelburgse SP-afdeling voor de Voedselbank Walcheren heeft vier volle winkelwagens opgele verd. De inzameling vond zaterdagoch tend plaats bij de ingang van Jum bo Supermarkt aan de Sir Winston Churchilllaan. 't Beest maakte een tijdlang onder deel uit van theater De Mythe, maar staat sinds een jaar weer op eigen benen. Er komt nu meer aan dacht voor muziek, film en educa tie. Dat gaat ten koste van theater. Wat betreft muziek wil 't Beest haar positie heroveren door meer activiteiten te organiseren (onder meer speciale clubavonden) om zo de bezoekersaantallen op te krik ken. Het filmhuis wordt beter en bre der neergezet, ook met het doel de bezettingsgraad te verdubbelen. De pijler educatie loopt door de andere twee heen. Het is de bedoe ling dat vooral jongeren zich ver der ontwikkelen door kennisma king met muziek en film. Theater wordt kleinschaliger en zal minder vaak worden gepro grammeerd. Het beleid voor 2014 is onder voorbehoud. Mogelijk vindt dan een koppeling plaats met het Cultuurhuis, dat in De My the huist. GOES Bewoner opgesloten bij overval in Goes Twee overvallers hebben zon dagnacht in Goes een man opgeslo ten in zijn woning aan de Cornelis- weg in Goes. Het slachtoffer, dat licht gewond was, wist zich pas zondagochtend te bevrijden. Na be handeling bij de huisartsenpost alarmeerde hij de politie. Die start te meteen een groot onderzoek. De overvallers waren in de woning naar iets op zoek. Of ze ook iets hebben weggehaald, kon de politie gisteravond nog niet vertellen. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst WESTKAPELLE - Ook op een gewo ne fietsen kan je racen. Dat bewe zen de zesendertig kinderen die za terdag in Westkapelle aan de start verschenen van het Walchers kam pioenschap wielrennen op 'dikke banden'. Jongens en meisjes streden in vier leeftijdscategoriën om de overwin ning. Daarvoor moesten ze een half uur rondjes rijden op een par cours van achthonderd meter, aan gemoedigd door veel publiek. De rondemiss van Westkapelle, Evelisa Slabber, reikte de prijzen uit. Ook alle andere deelnemers kregen een herinnering mee naar huis. Uitslag in de leeftijdscategorie 11 en 12 jaar: 1. Yoram Reitsma uit Westkapelle; 2. Gijs de Visser uit Zoutelande; 3. Quin Franse uit Zoutelande. Leeftijdscategorie 9/10 jaar: 1. Luca Janse uit Zoutelande; 2. Stijn Cij- vat uit Westkapelle; 3. Mano Ver burg uit Westkapelle. Leeftijdscategorie 7/8 jaar: 1. Ger- ben Paardekooper uit Oostkapelle; 2 Stijn de Visser uit Zoutelande; 3. Mikai Verhulst uit Westkapelle. Leeftijdscategorie 5/6 jaar: 1. Mars hall de Vries uit Westkapelle; 2. Rai van de Plasse uit Westkapelle; 3. Juraj Wondergem uit Westkapel le. Tijdens de dikkebandenwedstrijd raceten scholieren, op fietsen van allerlei soorten en maten, om het hardst naar de finish. foto Ruben Oree! GOES - Bij het politiebureau in Goes zijn zaterdagochtend om streeks vier uur vier aanhoudin gen verricht nadat twee groepen slaags waren geraakt. De knokpartij brak uit toen de po litie een 23-jarige Rotterdammer losliet die eerder op iemand had ingeslagen. Het slachtoffer, dat geen aangifte wilde doen, wachtte met een stel vrienden de Rotter dammer op. Er moest een politie hond aan te pas komen om de vechtenden te scheiden. De politie arresteerde een 24-jarige Rotter dammer, een 22-jarige Goesenaar, een 30-jarige Middelburger, en een 21-jarige Hagenees. Pipercups uit 1954, de Tiger Moth (1935) en de Taylorcraft (1944).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15