Einde van Veerse Krant Geen spel waarbij je alleen aan 141 zeel: Bennie Pauwe winnaar in Gapinge Vlissingers in de nationale top schoolzwemmen J&cgpLus maandag 18 juni 2012 Bezuinigingen a—HM NRWMMNM MM door Henk Postma DOMBURG - De Veerse Krant, die periodiek door de gemeente Veere wordt verspreid, verdwijnt. Dat is een van de bezuinigingen, die wor den aangekondigd in de Voorjaars nota over de begroting voor 2013. Vanaf dat jaar wil de gemeente ook de bijdragen aan podiumkun sten, cultuurprojecten en kunst aankopen afbouwen. Gesubsidieer de instellingen en organisaties gaan er sowieso wat op achteruit, namelijk 1,75 procent, want de sub sidies stijgen niet mee met de geld ontwaarding. Volgens B en W kan de papieren Veerse Krant verdwijnen omdat de informatie ook via internet kan worden verspreid. Om diezelfde reden gaat de ge meente ook bezuinigen op de be kendmakingen in weekblad De Faam. Met het opheffen van de Veerse Krant en door minder te ad verteren denkt Veere jaarlijks 30.000 euro te besparen. Al met al willen B en W komend jaar minstens een half miljoen be zuinigen, onder meer om te kun nen investeren in economie en toe risme. Van veel bezuinigingen zullen bur gers of bedrijven niet veel merken. Maar daar komt nog wel bij dat de belastingen omhoog gaan. Zo moet de terrassenbelasting 25 pro cent meer in het laatje brengen, de toeristenbelasting 10 procent en de OZB 3,2 procent (waaronder 1,75 procent vanwege geldontwaar- ding). Op cultuur (podiumkunst, cultuur projecten en kunstaankoop) wil len B en W volgend jaar in totaal 10.000 euro korten, oplopend tot 25.000 euro in 2016. Vanaf 2014 wordt 40.000 euro be knibbeld op het jaarlijks budget voor gymnastiekzalen of vereni gingsgebouwen. Overwogen wordt enkele van deze gebouwen te slui ten. Er wordt ook gekort op zaken als nachtelijke strandbewaking en natuureducatie. Dat alles wanneer de gemeente raad akkoord gaat. Oorlogsveteranen worden niet als helden binnengehaald, met een rondvaart door de Amster damse grachten. Dat moet voor hen wel eens wrang zijn, zei Karla Peijs zaterdag in Middel burg tijdens de zevende Zeeuwse Veteranendag. door Henk Postma MIDDELBURG - Andere jaren was het op de Zeeuwse Veteranendag met de discipline niet altijd even goed gesteld. Er wilde er nog wel eens wat mis gaan. Zoals het ver voer met taxibusjes. Minder goed ter been zijnde veteranen werden dan verdrongen door deelnemers met soepeler spieren. Of er ont stond rumoer rond de vraag wiens vlag of vaandel voorop mocht. Maar tijdens de zevende editie, af gelopen zaterdag, werd geen wan klank gehoord, stelde voorzitter Marcel Boogaard na afloop goedge mutst vast. Zelfs een klacht uit het publiek, als zou tijdens het défilé op de Markt de Indonische vlag ondersteboven hebben gehangen, kon worden afgewimpeld., Im mers, het betrof hier niet de Indo nesische, maar de Pools twëekleur, en daarin gaat wit boven rood. Strakke gezichten waren er zater dag alleen wanneer dat zo hoorde: bij de kranslegging op het Abdij- plein, bij het marcheren, in rotten van drie, naar de Markt, of tijdens het défilé, afgenomen door de door Rian Janse GAPINGE - Het niveau van de ring- rijders van de afdeling Gapinge lag zaterdag weer erg hoog. In de strijd om het Gapings kampioen schap staken maar liefst vier rij ders alle ringen. Dus was een vier kamp nodig om uit te maken wie van hen de beste was. Dat bleek Bennie Paauwe, die uiteindelijk als enige de 20 milimeter ring wist te steken. Aan het Gapings kampioenschap deden 23 rijders mee. Onder hen maar liefst acht jonkies van nog geen zestien jaar oud. Een aantal van hen is al goed op weg om het de toppers moeilijk te maken, maar het lukte ze nog niet om voor de hoofdprijzen in aanmer- ringrijden king te komen. Toch gingen ze met prijzen naar huis. Want dorps huis De Spil had drie bekers be schikbaar gesteld om deze jonge rij ders te stimuleren. Na 30 beurten won Roy Paauwe de eerste beker met 25 ringen, voor Ruben van den Broeke (21) en Kim Reijnierse (12). Het echte werk was voor het viertal dat, na alle ringen te hebben gestoken, overbleef voor de strijd om het dagkampioenschap. Winnaar Bennie Paauwe eindigde voor Kees Langebeeke sr., André van Maldegem en Dennis Wille- boordse. De eerste beker werd gewonnen door Ingmar Alewijnse. De twee de door Sebastiaan Sturm, die ook de pollepel won. André van Malde gem nam de derde beker mee naar huis. Agenda ZRV 23 juni: Ritthem, sjezenrijden 13-17 uur. Biggekerke, ringrijden 8-18 uur. Koudekerke Pitteperk, ringrijden 9-17 commandant van de Vlissingse Marinierskazerne. Overheersend was de gemoedelij ke sfeer waarin de oude banden weer eens werden aangehaald. En daar is het op zo'n veteranendag om te doen. Maar overheersend is de gemoedelijke sfeer waarin oude banden wor den aangehaald AMERSFOORT - Basisschool De Wis sel uit Vlissingen behaalde zater dag in Amersfoort bijna het natio naal kampioenschap schoolzwem men. De zwemmers van De Wis sel kwamen met zilver naar huis. Van de andere twee Zeeuwse scho len in de finale werd Het Honk (Kapelle) vierde, en eindigde de Beverburch (Middelburg) in de middenmoot. De finale ging tus sen 33 scholen. De Vlissingse zwemmers waren: Gwen Prins, Robin Louwerse, Michiel de Bruijne, Levina Mulder, Ruden de Ridder en Lein Mulder. Ze munten uit in vrije slag, rugslag en estafette. Kijk op www.alkuplus.nl Tijdens het défilé op de Markt richtten de veteranen hun aandacht op het zwerk toen Wings to Victory overvloog met vijf historische oorlogskisten: drie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14