Drugs en broodjes in stationsgebied Honderd redders nog niet genoeg voor Van Dixhoornbrigade WALCHEREN almanak Orenzien en MAANDAG 18 juni 2012 13 Veteranen niet als helden binnengehaald 14 en 15 Kunst uit Worpswede laat mysterie intakt 16 en 17 Initiatiefnemers willen nog voor zomervakantie uitgewerkt plan aanbieden door Emile Calon delburg. Die fracties vormen sa men een meerderheid, maar zijn verdeeld over de plek waar zo'n coffeshop zou moet komen. Zo wil de LPM geen shop in de binnenstad terwijl de PvdA daar juist voor is. Volgens Breeuwer is het stationsgebied de 'gulden mid denweg', want dat ligt precies aan de rand van de binnenstad. Hij hoopt dan ook dat de voorstan ders van een coffeeshop in Middel burg daar mee kunnen leven, om dat het de enige kans is dat er nog eens een coffeeshop in Middel burg komt. Andere initiatiefne mers zijn er niet, zo bevestigt ook beleidsambtenaar Johan Groenen- berg. De locatie die de twee op het oog hebben is eigendom van de ge meente maar toegezegd aan het bouwconcern AM, voorheen BAM. Het was oorspronkelijk de bedoeling daar kantoren en appar tementen te bouwen, maar die MIDDELBURG - Nog voor de zomer vakantie willen Dimitri Breeuwer en Will van Looy hun uitgewerkte plan voor een tijdelijke coffeeshop in het Middelburgse stationsge bied bij de gemeente indienen. De twee initiatiefnemers hopen op steun van alle gemeenteraads fracties die voorstander zijn van een gedoogde coffeeshop in Mid- plannen gaan niet door. Voorlopig hebben bouwconcern, noch ge meente concrete plannen voor het gebied. De initiatiefnemers den ken dan ook dat een tijdelijke coffeeshop op die plek iedereen goed uitkomt. Het uiteindelijke doel van de twee is een permanente coffeeshop in Middelburg. Ze hopen aan te to nen dat een coffeeshop beheers baar is en niet voor overlast zorgt. In hun plannen gaat het om een af- haalloket waar klanten softdrugs kunnen kopen. Daarnaast willen ze in een andere ruimte, geschei den van het loket, een café begin nen waar softdrugs gerookt kun nen worden. Ze hebben zelfs het idee dat daar na enige tijd ook een broodjeszaak zou kunnen komen. In de visie van Breeuwer kan hun plan, als het college oordeelt dat al les in orde is, aan het begin van de herfst besproken worden door de gemeenteraad. door Henk Postma MIDDELBURG - De Van Dixhoorn Reddingsbrigade telt meer dan honderd zwemmers, de jongste moet nog zes jaar worden en de oudste loopt tegen de tachtig. Maar redders heb je nooit genoeg. Daarom gaf de brigade zaterdag, in de haven bij De Punt, de hele dag demonstraties, in de hoop nog meer leden te kunnen werven. Of dat gelukt is, moet nog blijken. Vijfentwintig belangstellenden wa ren speciaal op de demonstraties afgekomen. Onder hen ook ouders die na afloop lieten weten dat het wel eens interessant zou kunnen zijn voor hun kind, zegt voorzitter Leo Wolterman. Alvorens met de reddingsboot en brancard aan de slag te gaan, liet de reddingsbrigade een aantal sim pele manieren zien om drenkelin gen uit het water te halen, zonder dat je zelf het water in hoeft. Ook werd een techniek gedemon streerd om overlevingskansen te vergroten wanneer je met een groep, bijvoorbeeld midden op de Oosterschelde, te water raakt: niet gaan zwemmen, maar dicht tegen elkaar blijven. Toeschouwers kon den ook zelf proberen een drenke ling uit het water te halen. Iedereen met een zwemdiploma kan bij de brigade terecht. Vanaf zes jaar om brevetten te halen, en vanaf veertien jaar om te worden klaargestoomd voor de rampen- ploeg die volledig bestaat uit vol wassenen. meer info op: www.vandixhoornbriga- De Van Dixhoorn Reddingsbrigade demonstreerde zaterdag bij de jachthaven in Middelburg hoe je het best drenkelingen uit het water kan halen. Toe- de.nl schouwers mochten ook zelf proberen drenkelingen te redden. foto Ruben Oreel seassesseassaK MIDDELBURG Zakkenrollers actief in winkelgebied In het centrum van Middelburg, omgeving Lange Delft, zijn zater dagmiddag twee vrouwen van hun portemonnee beroofd. Bij een 65-ja- rige Middelburgse werd die uit haar rugzak gegrist, bij een 63-jari- ge vrouw uit de gemeente Veere verdween die uit haar tas. In beide beurzen zaten documenten en en kele tientallen euro's. Eentje is te ruggevonden, met het geld eruit. MIDDELBURG Man zwaargewond bij val uit hoge boom In Middelburg is vrijdagavond een 40-jarige Vlissinger zwaar gewond geraakt bij een val uit een boom. Het ongeluk gebeurde even na tien uur bij de fontein op de Balans. De man is met de traumahelikopter naar een Rotterdams ziekenhuis ge bracht. Hij zou aan een bekende hebben willen laten zien hoe goed hij kon klimmen. Hij viel van tien meter hoog naar beneden. GRIJPSKERKE Personenauto valt ten prooi aan vlammen Op de Mariekerseweg bij Grijpsker- ke is zondagmiddag een personen auto volledig uitgebrand. De auto werd bestuurd door een vrouw uit Oostkapelle. Omstreeks 13.00 uur reed ze richting Meliskerke toen er rook in de cabine kwam. Ze stapte uit, en in een mum van tijd was de auto een prooi van de vlammen. De brandweer was snel paraat, maar kon nog slechts nablussen. Tip? redactie@pzc.nl Kim genoot samen met haar opa uit Vlissingen van het zonnetje in de tuin. Haar konijn dartelde vrolijk rond over het gazon, terwijl ze aan dachtig het hoofd van haar opa be keek. Zijn grijze snor en sikje, de rimpels, de wallen onder de ogen, ooit zag het er allemaal strakker uit. Vooral bij het montuur van zijn bril en van af de neus naar de oren. „Opa, kun jij mij zien zonder bril", vroeg Kim. Ja, maar met bril veel beter." „Mijn konijn kan heel goed horen en ruiken, maar hij wordt een beetje blind. Dan moet hij ook een brille tje!" „Ha, ha, ha, nee opa", wijzend naar zijn hoofd, „hij heeft niet zulke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13