Caïro buitenland 19 Qk ui zon en OjêuutI Meer sancties tegen Syrië OS Fataal busongeval Zwitserland Dag waarschijnlijk aan chauffeur Boek nu uw vakantie naar Malta 449; 489,- 549, Playa del Inglés Playa del Inglés Playa del Inglés oad.nl/grancanaria REIZEN zaterdag 16 juni 2012 staat Moslim Broederschap met lege handen een vrijbrief om het democrati sche proces de nek om te draaien. Tegelijkertijd waarschuwde de Broederschapskandidaat voor het presidentschap, Mohammed Mor- si, voor een nieuwe revolutie als vertegenwoordigers van het Muba- raktijdperk toch weer politiek ac tief mogen worden. Het is nu afwachten wat de presi dentsverkiezingen zullen brengen. Alles wijst op een zege voor Ah med Shafiq waarna de machtsover name van het leger compleet is. Shafiq, die de oordelen van het Hooggerechtshof als 'historisch' omarmde, zal naar alle waarschijn lijkheid de verregaande bevoegdhe- Qawra Htl. Sunflower*** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 499,- igen al v.a. St. Julians App. La Vallette Resort St. Georges Park*** Logies, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 619,- SJiema Htl. Bayview*** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 599,- 8 dagen al v.a. Melïeha Bay Htl. Maritim Antonine**** Logies/ontbijt, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 649,- BRUSSEL - Het ongeluk met de Bel gische schoolbus in het Zwitserse Sierre in maart van dit jaar is ver moedelijk te wijten aan de chauf feur. Maar wat precies de oorzaak van de menselijke fout is, is nog niet vastgesteld. Wellicht werd de man onwel. Wel is na onderzoek uitgesloten dat er alcohol in het spel was of dat de chauffeur over dreven hard reed. Dat heeft de Zwitserse procureur Olivier Elsig gisteren gezegd op een persconfe rentie in Brussel. De 34-jarige bestuurder had net het stuur overgenomen van zijn meer ervaren 52-jarige colle ga-chauffeur. Na iets meer dan twee kilometer rijden gebeurde het dramatische ongeval. Door het ongeluk kwamen 22 kin deren en zes volwassen, onder wie de twee chauffeurs en zes Neder landse kinderen, om. 24 andere kinderen, leerlingen van scholen in Lommei en Heverlee bij Leu ven, raakten gewond. De bus met de schoolklassen was net begon nen aan de terugreis na een skiva kantie in Zwitserland. Het onderzoek heeft uitgewezen dat er geen ander voertuig bij het ongeluk betrokken was en dat de rijbaan en de tunnel in orde wa ren. Ook was er geen technisch probleem of gebrekkig onderhoud aan de bus. Op het moment van het ongeluk reed de bus tussen de 99 en 101 kilometer per uur, waar maximaal 100 kilometer per uur gereden mag worden. De bus raak te de rechterwand van de tunnel en kwam amper drie seconden la ter, 75 meter verderop, tot stil stand. Er waren geen remsporen, noch heeft het onderzoek aange toond dat de bus van richting ver anderde. De vrouw van de betref fende chauffeur, Evy Laermans, zei na afloop van de persconferen tie zeker te weten dat haar man ge zond was en een verantwoordelijk chauffeur was. Hij nam geen medi cijnen. Een half uur voor het onge luk had ze hem aan de telefoon. „Zijn enige doel was om de kinde ren veilig thuis te brengen." De ouders van de slachtoffers werden eerder op de dag geïnformeerd over de onderzoeksresultaten. den van de HMR overnemen waar door Egypte zonder grondwet en parlement is overgeleverd aan een president uit de stal van Mubarak. De nieuwe president zal naar ver luidt zijn eed afleggen voor de le den van de HMR en niet voor het parlement. Een veeg teken. Mohammed ElBaradei, oud-top man van het Intertionaal atoombu reau IAEA en winnaar van de No- belvredesprijs, heeft al voor een nieuwe dictatuur in zijn vaderland gewaarschuwd. zie onze wehsite:buitenland Betogers roepen op tot boycot van de verkiezingen BRUSSEL - De Europese Unie stelt meer sancties in tegen het Syri sche regime van president Bashar al-Assad. Vanaf morgen geldt een exportverbod voor goederen die het regime kunnen helpen de be volking te onderdrukken, zoals gas maskers en chemicaliën. Ook de import van luxeproducten zoals wijn en kaviaar uit Europa, wordt verboden. Dat hebben EU-lidstaten gisteren besloten. Bui tenlandchef Catherine Ashton liet weten dat de sancties gericht zijn tegen degenen die verantwoorde lijk zijn voor het geweld en niet te gen het gewone volk. Tussen Rusland en Frankrijk ont stond gisteren een conflict over de vraag wat er zou moeten gebeuren als Assad wordt verdreven. De Franse minister Laurent Fabius (Buitenlandse Zaken) beweerde dat Rusland, dat geldt als een bondgenoot van Assad, betrokken is bij besprekingen met westerse landen over de toekomst van Syrië als de president eenmaal verdre ven is. Maar volgens de Russische minis ter Sergej Lavrov van Buitenlandse Zaken is zijn land absoluut niet be trokken bij een dergelijk overleg. „Het is niet waar. Wij willen niet betrokken worden bij het omver gooien van regimes, noch door goedkeuring van acties via de VN-Veiligheidsraad noch door mee te doen aan welke politieke sa menzwering dan ook", aldus La vrov. De VS beschuldigden Rusland er van Syrië gevechtshelikopters te le veren, maar Moskou ontkende dit gisteren en zei geen nieuwe ge vechtshelikopters te hebben gele verd. Wel zijn volgens Rusland re paraties uitgevoerd aan al eerder geleverde toestellen. Frankrijk zei gisteren te overwe gen om de opstandelingen in Syrië communicatie-apparatuur te leve ren in hun strijd tegen het regime in Damascus. Gran Canaria is al jarenlang een favoriete vakantiebestemming voor vele Nederlanders. De veelzijdige badplaatsen met brede zandstranden, gezellige terrasjes, diverse winkelcentra en vele nachtclubs en discotheken staan garant voor een fantastische vakantie. Barbacan Holiday Residence**** Geniet van een volledig verzorgd verblijf in het beste appartementen- en bungalowcomplex op Gran Canaria. Veel Nederlanders komen hier jaarlijks met plezier terug. Vertrek: juni 3 kamerbungalow o.b.v. logies Hotel Escorial*** Zonder meer hét ultieme vakantieoord voor zonzoekers! Een heerlijke plek om tot rust te komen en een goede uitvalsbasis voor leuke uitstapjes. App. Los Melocotones** In alle rust genieten van de zon! De comfortabele bungalows beschikken over veel privacy. Een echte aanrader voor een fijne, ontspannen vakantie! Vertrek: juli 3-kamerbungalow o.b.v. logies Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op oad.nl/grancanaria. m Bel 0900-8482 (o.ispm) of ga naar uw ANVR-reisbureau. GranCanaria

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9