spectrum 22 Kilo's eraf voor de marathon .-4 Zaterdag 16 juni 2012 Vasten is niet door Marjoiijn de Cocq Ontbijt: 2 glazen vruchtensap. Lunch: 2 glazen vruchtensap. Diner: 3 glazen tomatensap. Waat? Dit is toch pas dag drie, de dag die nog een 'af- bouwdag' wordt genoemd voor het echte vasten gaat beginnen? Maar hier zit toch al helemaal niks te kauwen meer bij? Ek heb me laten overhalen (toege geven, dat was niet echt moeilijk) om de sportvas- tenmethode zelf te onder gaan. Ik ben fanatiek ama teursporter en ik wil best mijn eindtijd bij de halve marathon van Amsterdam in oktober verbeteren, al ben ik al blij met het ha len van de finish. Ik ben bovenmatig geïnteres seerd in voeding en ik wil best een paar kilo kwijt, al is dat niet strikt noodzake lijk. Tien dagen lang volg ik on der begeleiding een voe dingsprotocol: drie dagen afbouwen, drie dagen sap- vasten, vier dagen opbou wen. Ik slik er voedings supplementen bij: vitami nen, calcium, magnesium, zink, omega en een poe dertje dat mijn lichaam helpt over te schakelen van suiker- naar vetver- branding. En daarbij moet ik iedere dag een half uur hardlopen. Het valt mee. En het valt niet mee. Ondanks het strakke regi me heb ik geen honger. Ik loop hard, zij het als een slak, maar zonder noe menswaardige proble men. De toegestane espres so's helpen me de dag door. Een glas heldere bouillon extra op een bloedhete dag is de ultie me traktatie. Hobbels als een familiefeestje neem ik met glans, al begin ik bij de gedachte aan een to maat enigszins te kwijlen. Maar in mijn hoofd word ik wel een beetje raar. De eerste dagen ben ik vooral vaag en een tikkie kortaan gebonden. En juist in de opbouwfase ga ik een avond onderuit. Te veel willen, te veel doen, het blijkt niet heilzaam tij illustratie Mark Reijntjens ën RuudWIIIems dens een strenge vasten- kuur. Het was me nog voorge houden: 'Pak je rust'. Stress en meer stress lei den tot een ongeschreven verhaal, een onbedaarlijke huilbui en een vreetkick. Dat laatste is niet erg, be zweert mijn begeleider. Het is niet zo dat het pro gramma nu is mislukt. Vol gens de bloedtest is mijn 'metabole switch' een suc ces en kan mijn lijf die overdosis roomboterkoelc- jes nu makkelijk aan. Maar mijn levensstijl behoeft, gezien die dip, wellicht wel enige aanpassing. „Sportvasten is niet alleen een training. Zoals je hebt gemerkt is het ook een spi rituele reis." Van de kilo's die er tijdens het vasten afvlogen, beklij ven er vooralsnog twee. Nu de marathon nog.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 82