het teveel Kloof tussen prestaties Oranje en reclamebeleving Pedofiel Van der V. is weer vrij man ekend hiwfififWiïind I Politie wil kosten op 'bosfongen' verhalen wc dllf NU VOOR MAARC4R-RP* www.weekendcompa zaterdag 16 juni 2012 'Robin is meer wereldburger. Dat heb je met internet: je zit minder vast aan culturen' Vriend Mo Rahimi Rigi ROC van Twente. Daar werd hij in juli 2011 uitgeschreven. Hij volgde er eerst sociale wetenschappen, maar voelde zich daar niet op zijn plek. „Hij was er bijna nooit", be aamt woordvoerder Els van Riel. Robin maakte daarna de overstap naar communicatie en marketing. Maar ook toen liet hij zich weinig zien. „Hij reageerde nergens op; niet op telefoontjes, mailtjes, brie ven. Toen hebben we hem uitge schreven. Hij was uiteindelijk meerderjarig. Als iemand niet wil, kun je hem niet dwingen." Toch had Van Helsum het jaar er voor nog een goede stage gelopen bij Voicedata. Hij maakte een slim me en betrokken indruk bij het in- ternet-telecombedrijf in Hengelo. Directeur Dennis Bonnes: „Het was wel iemand met een heel ei gen mening, maar dat mag. Het waren ook niet altijd ideeën waar wij in de praktijk mee uit de voe ten konden. Uiteindelijk zag hij dat ook. Aan het eind van de stage vertelde hij, dat-ie geleerd had be ter met feedback uit de voeten te kunnen." Dat het een leerling met proble men was, dat hebben ze er nooit gemerkt. „Hij vertelde heel weinig over zijn privéleven. Ik weet dat hij op zijn 17e op zichzelf was gaan wonen. Misschien een teken dat het niet zo boterde met thuis. Maar daarover was hij heel geslo ten." Ze waren bij het bedrijf dan ook verbijsterd toen ze op Tros Ver mist eind vorig jaar ineens zijn fo to zagen. Bonnes: „Ik weet nog dat er door het personeel heel wat heen en weer is ge-smst: hee, dat is onze Robin op tv. Dan schrik je behoorlijk." Bizar genoeg legden ze bij Voiceda ta wel meteen de link tussen de vermissing van Robin en het op duiken van een mysterieuze jon gen in Berlijn, van ongeveer dezelf de leeftijd. „Vooral omdat bij Tros Vermist al werd gesuggereerd dat Robin in Berlijn was gezien. Toen zeiden we nog tegen elkaar: het zal toch niet. Maar er werd geen foto ge toond van de bosjongen en je gaat er vanuit dat de politie dat snel na trekt. Bizar." Ray van Ravensberg en Mo Rahi mi Rigi zijn blij dat hun vriend bo ven water is. Van Ravensberg: „Ik begrijp het wel dat hij weg wilde; En ik begrijp ook heel goed dat hij dat met mij niet heeft overlegd. Want dan had ik misschien toch geprobeerd om het uit zijn hoofd te praten. Ik hoop gewoon dat hij weer snel thuis komt." HENGELO/BERLIJN - De Duitse poli tie onderzoekt of 'bosjongen' Ro bin van Helsum uit Hengelo aan sprakelijk kan worden gesteld voor de kosten die zijn gemaakt voor zijn opvang en het achterhalen van zijn identiteit. Die belopen al snel enkele tienduizenden euro's. Vrijdagmiddag werd de jongeman, na zijn 'ontmaskering', bijna met een uit het opvanghuis in Berlijn gezet. Hij blijft in de hoofdstad tot familie hem komt ophalen. Volgens de Duitse politie heeft hij toegegeven dat hij Robin van Hel sum is. Waarom hij het bosverhaal ophing, is nog onduidelijk. Robin van Helsum, alias 'der Wald- jungen Ray', vertrok 2 september vorig jaar uit Hengelo. Hij deed daar niet al te geheimzinnig over. Hij zou naar Berlijn gaan. Na een tijdje stuurde hij zelfs een brief naar huis. Kort na zijn afreis deed zijn vader, die zich toch zorgen maakte, bij de politie aangifte van verdwijning. M'aar die kon niet veel doen. G er- rit Baaihuis van het Twentse poli tiekorps zegt dat volwassenen het recht hebben te gaan en staan waar ze willen. Alleen als er rede nen zijn om aan te nemen dat de vermiste slachtoffer is van een mis drijf kan de politie alle registers opentrekken. De kwestie rond de bosjongen werd wereldnieuws. De gedachte dat een jongen van zeventien - zo als Robin beweerde - vijfjaar lang overleefde in de bossen, prikkelde de fantasie. Nu het ware verhaal bekend is, neemt de belangstelling voor hem alleen nog maar toe. APELDOORN - Over vijf dagen is een van de bekendste veroordeel de pedoseksuelen van Nederland, Sytze van der V., weer vrij man. Hij belandt dan letterlijk op straat. Volgens zijn advocaat André van Knippenberg, uit Best, is er geen woonruimte voor hem geregeld. Van der V. (64) zit een extra straf van drie maanden uit omdat hij een woning weigerde in Apel doorn. Daardoor bleef begeleiding door reclassering uit. „Ik moest gaan wonen in een flat gebouw aan de Aristotelesstraat, naast een kinderdagverblijf en een zwembad. Dat 'lijkt me niet ver standig." Hij verwijst naar het ad vies van de reclassering waarin staat dat de man gehuisvest moet worden in een 'prikkelarme omge ving, met een geringe kans op maatschappelijke onrust'. Van der V. verwacht dat Reclasse ring hem onderdak bezorgd. Ook zijn advocaat vindt dat zijn cliënt - die al drie jaar rondzwerft - niet zelf verantwoordelijk mag worden gehouden voor het feit dat hij geen woning heeft. „Duidelijk mag zijn dat het in zijn positie las tig is het zelf te regelen. Het lijkt er op dat niemand bereid of in staat is op te staan om een concrete op lossing te vinden." Van der V. heeft zich over zijn situatie be klaagd bij bevoegde instanties en ook emails naar Kamerleden ge stuurd. Een daarvan is Madeleine van Toorenburg van het CDA. Zij heeft de emails direct doorge stuurd naar staatssecretaris Tee- ven. „Ik heb geen behoefte aan een welles-nietes spelletje. Hij zegt dat niemand hem helpt. Reclasse ring zegt dat genoeg is geboden. Feit is dat er een probleem aan komt Dat signaal heb ik zo doorge geven aan de staatssecretaris." ROTTERDAM - Nabije uitschakeling of niet, de twee installateurs van De Jong en Ketting Loodgieters eten er geen EK-burger minder om. En de EK-milkshake van Mc Donald's, oranje van kleur uiter aard, glijdt er geroutineerd achter aan. „Je denkt toch niet dat wij ons hu meur laten bederven door die mil jonairs van het Nederlands elf tal?", stelt één van de installateurs in de vestiging van McDonald's in Rotterdam-Reijerwaard als weder vraag. Ze hebben de smadelijke ne derlaag tegen de Duitsers met leed wezen bekeken. De 2-0 in de rust was nog niet goed en wel ver werkt, of Wesley Sneijder snelde in de tv-reclame over het scherm. Na een slokje Lipton Icetea schoot hij de ballen er plotseling wel in. „Tuurlijk erger je je aan zulke recla mes", zegt de andere installateur. „Met een hectoliter Lipton Icetea was Sneijder tegen de Duitsers nog niet in beweging te krijgen." De kloof tussen de euforie in de re clames en de deceptie in de huiska mers heeft volgens Cor Molenaar, retaildëskundige en hoogleraar e-marketing aan de Erasmus Uni versiteit in Rotterdam, weinig ef fect op de verkoop van de produc ten. Dat Nigel de Jong en Arjen Robben na de tweede nederlaag op het EK in het reclameblok wéér met Geluksvogeltjes in de weer zijn, komt volgens Molenaar nauwelijks over op de consumen ten. „Ik heb me geërgerd aan het spel van het Nederlands elftal, maar niet aan de reclames in de rust en na afloop", zegt Molenaar. „Net als bij veel tv-kijkers kwam de dreun van de nederlaag tegen de Duit sers hard aan. Iedereen ervaart op zo'n moment vooral ongeloof mensen staren glazig voor zich uit. Reclameboodschappen komen dan niet eens meer binnen." Ster ker nog, volgens Molenaar hebben de winkelketens als Albert Heijn en C1000, de biermerken en de frisdrankfabrikanten hun geld in de reclameblokken na de wed strijd gewoon weggegooid. „Ik ben geen reclamepsycholoog, maar uit ervaring weet ik dat commercials bij een negatieve stemming nauwe lijks blijven hangen. Dat gebeurt wel bij een positieve uitkomst, want dan willen tv-kijkers de eufo rie rond een prestatie van hun hel den herbeleven." Robin van Helsum was regelmatig nieuws in de Duitse media (midden). Voordat hij naar Ber lijn vertrok, stu deerde 'Ray' aan de ROC van Twente (links) commu nicatie en mar keting. Als mid delbare scholier zat hij op De Grun- del in Hengelo (rechts), foto's ANP *i.p,v €69,- tegen inlevering van deze adverten^ "«wnuWK 1 overnachting incl. ontbijt 1 x entree Bobbejaanland 2 Kids slapen gratis in hotel Kinderen gratis entree in: juni, sep. herfstvakantie! Verblijf tot 31 oktober 2012 0900 - 9335 (25etBC-minuut)Ma WC9XO-2:X Artie r, bv be=,rtwWea."Iie/ct. ret-'ivoflrige^trn 12;S0_ Vi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5