in totdat het tóch gebeurt werken 7 Zorg voor uw zaterdag 16 juni 2012 Sprookjes bestaan niet Wat te mooi is om waar te zijn, is niet waar. Je kunt jezelf goed wapenen te gen internetfraude, door simpelweg niet goedgelovig te zijn. Niemand geeft zomaar een kapitaal weg. Een gloednieuwe iPhone kun je niet legaal kopen voor vijf tientjes. En als je dui zenden euro's betaalt voordat er iets geleverd wordt, dan is dat vragen om moeilijkheden. Er zijn daarnaast aller lei controles mogelijk. De belangrijk ste tips op een rijtje: Betaal nooit vooraf voor goederen, diensten of bijvoorbeeld voor een bui tenlandse liefde. Stuur nooit persoonlijke gegevens op en al helemaal geen pincodes. Geen enkele bank, geen enkele overheidsin stantie en geen enkele politieagent zal ooit om deze gegevens vragen. Installeer software op je computer (bij voorbeeld het gratis programma Spy- bot) die zogenoemde malware tegen houdt of onschadelijk maakt. Zorg voor goede virussoftware en een goe de firewall. Het gratis programma Avast biedt voor particulieren al een goede bescherming van de computer. Zoek op verschillende zoekmachines (dus niet alleen Google) naar informa tie over de aanbieder. www.mijnpolitie.nl/miocheck.shtml is de site waar je kunt checken of er mel dingen bekend zijn over de aanbieder. Bel met de fraudehelpdesk en vraag daar of er iets over de aanbieder be kend is. Bel bij het boeken van vakantiehuisjes met de plaatselijke VVV Maak altijd melding bij de fraudehelp desk van (vermeende) computercrimi naliteit en op Mijnpolitie.nl. lucht krijgt van deze praktijk, is het kwaad al geschied. De hele zaak wordt opgedoekt en de oplichters zijn verdwenen." Het zijn volgens Jongkind en Groot vooral hebzucht en naïviteit die mensen in zo'n truc doen trappen. „Aan de ene kant kon in ternet door vertrouwen heel groot worden. Aan de andere kant is het onvoorstelbaar dat mensen enorme sommen geld overma ken naar het buitenland, zonder de mensen daar persoonlijk te kennen. Dat kan tot tries te verhalen leiden van mensen die met een bosje bloemen op Schiphol staan te wach ten op hun geliefde uit het buitenland, aan wie ze al enorme bedragen betaald heb ben." Toch blijft het voor veel mensen een raadsel dat iemand in die knullige trucs trapt van mooie, zielige meisjes, overleden familiele den met fortuinen, of geweldige geldprijzen van een Canadese loterij. „Dat is ook zo. Daar tuint niemand in. Totdat het je zelf een keer gebeurt", waarschuwt Fleur van Eek. „Internetcriminelen zitten ook niet stil. We zien een duidelijke professionalisering. We kunnen daar alleen tegen vechten, door zo veel mogelijk informatie over die trucs en manipulaties naar buiten te brengen. Het is alleen heel lastig om alle consumenten goed te bereiken. Twitter is een prima in strument om mensen snel voor een aanval van criminelen te waarschuwen. Maar niet iedereen heeft een Twitteraccount, of is op het idee gekomen om ons te volgen. Vooral de oudere generatie is voor ons moeilijk te bereiken." De Fraudehelpdesk wil de komende tijd de internationale samenwerking met soortgelij ke instellingen in de wereld verder uitbrei den. Veel trucs die in Nederland opduiken, zijn al eerder in landen als Groot Brittannië en de Verenigde Staten toegepast. Door het uitwisselen van gegevens tussen de interna tionale fraudehelpdesks, kunnen consumen ten in Nederland op tijd worden gewaar schuwd. www.fraudehelpdesk.nl reageren? GELD EN WER ONLINE zie onze website :geldenwerk Geld en werk is ook te volgen op de website van deze krant. Naast diverse columns en rubrieken treft u hier ook al het nieuws aan dat met uw financiën en het werk te maken heeft op één over zichtelijke plek. Archief Wijzig Weergave Ga Venster Help Ronald van der Hart: „Er zijn altijd kansen." PASPOORT Bedrijf: Totaalbouw Zeeland b.v. Wie: Ronald van der Hart Waar: Vlissingen en Goes Wat: interieurbouw, stand- bouw en coördinatie van to taalprojecten Officiële startdatum: 23 au gustus 2010 Gedane investering: onge veer 60.000 euro excl.BTW Beoogde jaaromzet: 500.000 euro Investering terugverdiend: twee tot drie jaar Jaarlijkse herinvestering: af hankelijk van de kansen die zich aandienen Site: www.totaalbouwzee- land.nl Telefoon: 06-81101097 P onald van der Hart is niet altijd ondernemer p geweest. „Maar sinds ik I voor mezelf ben begon nen, ervaar ik een grote vrij heid. Met name de keuzes die je zelf kunt maken, vind ik fijn aan het ondernemerschap. Je hoeft aan niemand verantwoor ding af te leggen." Hij begon bijna twee jaar geleden met zijn bedrijf, Totaalbouw Zeeland, maar de eerste klant kwam toch echt uit Bergen op Zoom. „Dat verwacht je natuurlijk niet." „Wij bieden een totaalpakket aan bouwgerela- teerde activiteiten. Dit doen wij voor particulie ren en bedrijven. Als iemand net een huis heeft gekocht, staat er vaak een hele serie klussen voor de deur. Als je die als koper allemaal door verschillende bedrijven laat doen, kan uitstel of nalevering een hoop extra geregel betekenen. Met ons heeft de opdrachtge ver één aanspreekpunt, waar door hij minder zorgen heeft. Moet er een nieuwe badkamer komen? Dan regelen wij ook de loodgieter en de stukadoor." Totaalbouw Zeeland heeft ook een aantal specialismen. „Wij leveren kasten op maat, RVS ballustrades en beursstands die bedrijven waar dan ook op kunnen zetten. Deze stands verhuren we ook in een standaardversie. Zelf gebruiken wij ze dit najaar op de Contactabeurs in de Zeelandhal len Goes. Daar staan wij samen met andere bouwbedrijven uit Zeeland. Dat vind ik belang rijk, samenwerken met andere bedrijven om kansen te creëren. Want er zijn nog genoeg mo gelijkheden om aan te pakken, ook in deze tijd. Ai zie ik het aantal verhuizingen graag weer groeien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55