ken! 3 'Zolang ik me kan herinneren ga ik bewust met geld om' zaterdag 16 juni 2012 Melissa Stroo: „Ik geef niet graag veel geld uit. foto Lex de Meester C rij ze muizen die in een stoffig kantoor achter sta pels en stapels dossiers cijfertjes zitten te kraken. Ja, echt een wervelend imago heeft de accountant ■«J niet bepaald. Maar als de vrolijke en stralende Me lissa Stroo aan komt lopen voor het interview, valt dat saaie beeld subiet in duigen, „a, ha. Nee hoor. Ik weet dat wij een stijf imago hebben. Maar de meeste mensen in mijn klas zijn gewoon leuke, vlotte mensen." Cijfers, cijfers, cijfers. Daar gaat het toch vooral om in de op leiding Bedrijfseconomie. De 2'1-jarig HZ-studente uit Vlis- singen draait er dan ook niet omheen. Ben je een talen mens, dan heb je bij deze studie weinig te zoeken. „Je moet echt van cijfers houden. Anders kan het wel eens gortdroog worden. We zitten veel met de neuzen in de boeken en we maken veel sommen. Maar ik vind dat juist leuk." Nee, met talen moet je juist bij Melissa niet aankomen. „Daar ben ik een drama in." Maar economie daarentegen, fascineert haar. Hoe de econo mie werkt, maar vooral de controle houden over de cijfers. Het beheren van het huishoudboekje van een bedrijf bij voorbeeld. Want geld, daar heeft Melissa wel wat mee. „Zo lang ik me kan herinneren, ga ik bewust om met geld. Als ik iets wil kopen, dan denk ik er bewust over na. Is het wel slim om het te kopen, heb ik het echt wel nodig? Als het om veel geld gaat, ha ha... dan wordt het wel moeilijk voor mij hoor. Ik geef niet graag veel geld uit." Melissa heeft bewust voor Bedrijfseconomie gekozen van wege, jawel de cijfertjes. Commerciële economie was het niet voor haar, besloot ze al snel. „Dat heeft vooral te ma ken met verkopen. Daar zie je toch vooral mensen die een vlotte babbel hebben en op de voorgrond durven te staan. Ik blijf liever op de achtergrond. Bovendien ben ik niet zo creatief. Wat dat betreft past Bedrijfseconomie veel beter bij mij. Ik vind het veel leuker om met cijfers te puzzelen." Ho... wacht even. Hoe zit dat dan met dat stoffige, droge imago? Is Bedrijfseconomie meer dan cijfertjes alleen? „Na tuurlijk", knikt de Vlissingse. „Behalve lessen over bijvoor beeld belastingen en het samenstellen van jaarrekeningen wordt ook de economie in het algemeen behandeld. En we krijgen Nederlands, Engels en ook les in presenteren. Boven dien gaan we aan de slag in een student company. Samen met andere studenten zetten we een bedrijfje op en bren gen we een bepaald product op de markt. Wij doen dan de financiële kant. Het opstellen van de begroting en het bepa len van de prijs van het product bijvoorbeeld. Dat is dus heel praktijkgericht." Het is ook wat je er zelf van maakt, vindt Melissa. „Ik heb mijn minor in Mexico gedaan. Ik heb vijf maanden lang op een school in Ensenada gezeten, vlak bij Tijuana." Een ge bied dat wordt geteisterd door gruwelijke drugsoorlogen. „Klopt, het staat niet bepaald bekend als een veilig gebied. Maar ik heb er niets van gemerkt. Ik vond het een span nend en leerzaam avontuur. En heb veel over mezelf ge leerd. Je bent toch vijf maanden lang op jezelf aangewezen. Ik zou ook best een paar jaar in het buitenland willen wer ken. Terug naar Nederland kan altijd nog." Melissa heeft het vierde jaar net afgerond. Binnenkort ver wacht ze haar diploma op te kunnen halen. En dan? Aan het werk? „Daar ben ik nog niet over uit. Ik wil misschien nog verder studeren, maar aan de andere kant heb ik daar nog geen zin in. Ik ga eerst eens lekker in de vakantie mijn vakantiebaantjes doen en dan zie ik wel verder wat er op mijn pad komt." Wat kost het en wat levert het op? Als je bent afgestudeerd, mag je de titel 'Bachelor of Bu siness Administration' gebruiken. Collegegeld bedraagt 1771 euro voor de voltijdsoplei ding Voor de deeltijdstudie is het collegegeld 1500 euro Aan studiemateriaal ben je in het eerste jaar zo'n 500 eu ro kwijt en 100 euro voor excursies Het startsalaris ligt op zo'n 2300 euro Heeft u tips? Mail dan naar werken@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/werken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51