'Adviesrol accountant steeds belangrijker' I 21 werken BEDRIJFSECONOME: MÉÉR DAN CIJFERS! zaterdag 16 juni 2012 SfflKSiSazKffiB! Leaseauto vaak klein en opvallend van kleur Veel zzp'ers en particulieren be stellen hun leaseauto via internet. Ze kiezen vaak een kleine, zuini ge auto, liefst in een opvallende kleur. Dat blijkt uit onderzoek van toplease.nl. Aanleiding voor het onderzoek is het vijfjarig bestaan van toplease. De maatschappij maakte een ana lyse van haar wagenpark, dat in middels meer dan 1.000 auto's telt. Daaruit blijkt dat bijna alle oranje leaseauto's die momenteel rondrijden tijdens het WK in 2010 zijn besteld. Onder zzp'ers zijn de kleuren 'Tech House Grey', 'Cappuccino Beige' en 'Coconut Champagne' populair. Salaris belangrijkste reden om werkgever te kiezen Voor de Nederlandse beroepsbe volking is salaris, net als in de voorgaande jaren, de belangrijk ste reden om een werkgever te kiezen. 56% noemt een goed sala ris als belangrijkste reden om voor een werkgever te kiezen. Daarmee is de absolute score van salaris gelijk aan 2011 en het rela tieve belang van salaris gestegen. Dit komt omdat in 2012 de Neder landse beroepsbevolking 10 pro cent minder wensen en eisen stelt aan (nieuwe) werkgevers. Dit blijkt uit het Arbeidsmarkt Ge dragsonderzoek (AGO) van Intelli gence Group. Docent Luc Meerschaert zegt het niet met zoveel woorden, maar een diploma Bedrijfseco nomie van de HZ betekent eigenlijk een baangarantie. Vrijwel alle studenten die afstude ren, hebben binnen een maand of twee een baan, zegt Meerschaert. „Heel veel studenten komen bij accountantskantoren terecht, maar vinden soms ook wel een baan als finan cieel adviseur bij een bank of als calculator bij een projectontwikkelaar. Er is in elk geval veel vraag naar bedrijfseconomen." 11 "Ik werd door mijn werkgever gestimuleerd om te begin nen met de deeltijdopleiding Bedrijfseconomie" vertelt Robby, inmiddels afgestudeerd. "Ik heb die kans mét beide handen aangegrepen. Iedere les leerde ik nieuwe dingen en de samenwerking met mijn studiegenoten was goed. Als volwassene kies je dan Gok bewust voor een opleiding naast je werk." "HET WAS EEN UITDAGING OM MIJ VERDER TE VERDIEPEN IN MIJN VAKGEBIED!" Ben je geboeid door economische vakken en houd je ervan om te werken met cijfers? Bij de opleiding Bedrijfsecono mie leer je financiële gegevens om te zetten in nuttige in formatie. waardoor beslissingen genomen kunnen worden over bijvoorbeeld kosten, investeringen en financieringen. J'e kunt de opleiding-in voltijd (locatie Vlissingen] en in deeltijd (locatie Terneuzen) volden. Persoonlijke aandacht en goede begeleiding staan centraal bij deze studies! HBO-OPLEIDINGEN ACADEMIE VOOR ECONOMIE MANAGEMENT Communicatie (vtj Bedrijfskunde-MER (vt/dt) Commerciële Economie (vt/dt) Bedrijfseconomie (vt/dt) Human Resource Management (vt/dt) international Business Management Studies (vi) door Dennis Rijsbergen Bedrijfseconomie is een studie waar cij fers de centrale rol innemen. Studen ten krijgen vakken als bedrijfsadmini stratie en financieel management. Maar het blijft niet bij getallen alleen. Bij de opleiding Bedrijfseconomie leer je finan ciële gegevens om te zetten in nuttige informa tie. Ook leer je leidinggeven, beslissingen te on derbouwen, resultaten te presenteren en verant woordelijkheid te nemen. „Als bedrijfseco noom draag je zorg voor de financiële informa tievoorziening binnen een bedrijf of organisa tie. je denkt mee, maakt analyses en berekenin gen en beheert budgetten." Volgens Meerschaert is er wel een verandering aan de gang in het wereldje van de accountan cy. „De functie van accountant is aan het veran deren. Cijfers worden door technische ontwik kelingen steeds vaker automatisch verwerkt. Hier in Zeeland hebben accountantskantoren vooral te maken met midden- en kleinbedrijf En die kleinere ondernemers zijn steeds beter geschoold en hebben de kennis en de spullen in huis om zelf de basisadministratie te doen. Voor de accountants betekent dat, dat ze steeds meer een adviserende rol krijgen. Want we zien wel tegelijkertijd dat de regel- en wetge ving ingewikkelder wordt." Het is een trend waarop de HZ gaat inspelen, stelt de docent. „We willen die adviesfunctie meer in de opleiding gaan verwerken. Dat moet een zwaarder onderdeel in de studie wor den. Dat betekent dat we ook meer aandacht gaan besteden aan de communicatie tussen mensen." Meerschaert verwacht dat de studie door deze ontwikkeling alleen nog maar leuker wordt. De studie Bedrijfseconomie is één van de grote re opleidingen bij de HZ. De studie staat vol gens Meerschaert zeer goed aangeschreven. Dat blijkt ook wel uit onderzoek door Elsevier. In 2011 riep dat opinieweekblad de HZ uit tot bes te Hogeschool van Nederland. Een van de oplei dingen die op een eerste plaats eindigde was Be drijfseconomie. „We merken ook dat we goed aangeschreven staan, want in Zeeland is een enorme vraag vanuit het bedrijfsleven naar onze studenten. Bijna iedereen die bij ons afstudeert, heeft bin nen een paar weken, en zeker binnen twee maanden, een baan. Er zijn zelfs studenten die al voordat ze afgestudeerd zijn een contract krij gen aangeboden." Toch is de economische crisis ook wel te mer ken, zegt Meerschaert. „Voor de crisis kregen studenten al vrij snel een vaste baan aangebo den. Nu zijn het vooral tijdelijke contracten. Maar aan de andere kant, als mensen echt be vallen, dan zie je dat bedrijven toch ook wel snel zijn om goede werknemers te strikken." De grote vraag naar bedrijfseconomen, maakt het ook voor wat oudere studenten en volwas senen interessant om een carrièreswitch te ma ken, meent Meerschaert. De studie Bedrijfseco nomie is behalve voltijds in Vlissingen ook in deeltijd op de locatie in Terneuzen te volgen. Een rekenmachine behoort tot de eerste levensbehoeften van een student bedrijfseconomie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50