'Waldjungen Ray' werd J 41 binnenland OM naar Hoge Raad voor drama met scooter Op alle reizen KORTING! Dat hij naar Berlijn vertrok en de politie een fantastisch verhaal vertelde, is voor zijn omgeving heel opmerkelijk. Toch is er ook begrip voor 'bosjongen' Robin van Helsum, alias Ray. Urk verbiedt manifestatie Middelburger beste pleiter zaterdag 16 juni 2012 ARNHEM - Het .Openbaar Ministe rie (OM) wil dat de Hoge Raad zich buigt over de zaak rond het zogenoemde scooterdrama in Nij megen. Een woordvoerster liet vrij dag weten dat justitie definitief cas satie in de zaak heeft aangetekend. Direct na de uitspraak zinspeelde het OM daar al op. Twee mannen werden vervolgd na dat zij in januari 2010 in Nijmegen een man doodreden. Zij waren op één motorscooter op de vlucht na een verijdelde overval op hotel Be- voir. Het gerechtshof in Arnhem sprak hen eind mei vrij van dood slag, omdat er volgens het hof niet kan worden bewezen wie van het tweetal reed. Het OM vindt wel bewezen dat een 22-jarige man uit Beuningen reed, maar acht de 20-jarige bijrij der uit Nijmegen mede schuldig aan doodslag. Het hof veroordeelde hen wel voor de voorgenomen overval op hotel Belvoir. De 22-jarige kreeg twee jaar gevangenisstraf, óók PAUL KUSTERS toosenhenk S3 8 '-V.V voor het bedreigen van ziekenhuis personeel. De 20-jarige werd ver oordeeld tot achttien maanden cel waarvan drie voorwaardelijk. Het OM had zeven en vier jaar cel geëist, naast rijverboden van tien en zes jaar. Het Openbaar Ministe rie noemde het teleurstellend en onbevredigend dat nu niemand voor de dood van de 50-jarige Arn hemmer wordt bestraft. De rechtbank sprak eerder de Nij- megenaar vrij van doodslag, maar veroordeelde toen wel de 22-jarige wegens onder meer doodslag tot acht jaar cel. De zaak zorgde voor veel ophef Het tweetal reed een gevaarlijke dodemansrit tegen het verkeer in. Daarbij werd de Arnhemmer, die de weg overstak, aangereden. Daar na werden in het ziekenhuis ook hulpverleners bedreigd terwijl de Arnhemmer daar stierf. Toen fami lie van de 22-jarige de krant te woord stond, werd krantenperso- neel bedreigd om publicatie te ver hinderen. Hij vertelde dat hij vijfjaar in het bos had gewoond en dat hij Ray heette. Maar zijn echte naam is Robin en zijn vrienden vertellen dat hij het niet makkelijk had. Robin van Helsum wilde waarschijnlijk een nieuw leven. Dankzij vrienden wordt het mysterie van de onbekende Waldjungen (bos jongen) enigzins opgehelderd. Ze hebben Robin, nadat de Duitse po litie een foto van 'Ray' verspreid de, direct herkend. Met de naam Ray vernoemde hij zich waarschijnlijk naar één van zijn beste vrienden: Ray van Ra- vensberg. Waarom? „Ik weet het niet", zegt Van Ravensberg. „Maar hij had geen gemakkelijk leven. Mijn leven was een stuk eenvoudi ger dan dat van hem. Misschien dacht hij: als ik opnieuw begin, dat wil ik net zo'n leven als hij." Ray en Robin waren heel close. „We snapten elkaar. We deden veel samen: uitgaan, gamen, ge woon ouwehoeren..." Over Ro bin's problemen wil hij niets zeg gen. Hij houdt het maar op 'per soonlijke en financiële omstandig heden'. En de rest - hebben ze af gesproken - is privé. Robin zou vader zijn van een twee-, jarig jongetje. Maar de relatie met zijn vriendin liep stuk. Dat was een klap voör hem. Anderen ver tellen dat hij een problematische relatie had met zijn vader. Hij ging op zijn 17e al op zichzelf wonen. Op jonge leeftijd zijn z'n ouders ge scheiden. Zijn vader kreeg de voog dij. Het leidde tot een kortstondi ge ontvoering door zijn moeder. Robin had geen contact meer met URK - De gemeente Urk heeft een manifestatie van de Flevolandse jongerenafdeling van de -WD ver boden, omdat die gepland stond voor zondag. Dat zei een gemeentewoordvoer ster vrijdag. Vanwege religieuze overwegingen geeft de gemeente geen toestemming voor de mani festatie. haar. Vroegere schoolkameraad Derk Tenniglo: „Ik dacht dat ze dood was. Hij zei altijd: ik heb geen moeder." Ray van Ravens berg: „Voor mij was in elk geval wel duidelijk dat hij het in Neder land niet meer naar zijn zin had en het hier wel had gezien. Niet dat hij praatte over vertrekken, maar ik kon me voorstellen dat zijn toekomst misschien ooit er gens anders zou liggen. Het werd hem te veel hier." Dat is ook wat Mo Rahimi Rigi, een andere vriend, wel had ge merkt. Een maatschappelijke on vrede. „Over de politiek, de ge zondheidszorg, de sociale wetge ving. Robin is meer een wereldbur ger dan een Nederlander. Dat heb je met internet: dan zit je minder vast aan culturen." En ineens was Robin dus weg. Zijn eten stond nog half op tafel in zijn appartementje. Zijn vrienden sluiten uit dat het bosverhaal is ontstaan omdat hun vriend psy- chisch de weg is kwijtgeraakt. „Wij denken dat hij echt op die manier heeft geprobeerd een nieuw leven op te bouwen in Duitsland." Ray: „Door wat hij heeft meegemaakt, reageert hij misschien wel eens anders dan ge bruikelijk. Maar Robin is een slim me jongen." Van Helsum deed een communica tie en marketingopleiding bij het MIDDELBURG - Ronald Pieterse uit Heinkenszand, advocaat bij Adriaanse Van der Weel advoca ten in Middelburg, mag zich ko mend jaar de beste pleiter van Ne derland noemen. Hij won vrijdag de landelijke pleitwedstrijd voor jonge advocaten in Utrecht. ORANJE HEEFT KICK3 EEN KANIS SOMS 21T E>B HUMOR ALLEEN INI t»E TITEL VAkNI EEN CARTOON Kirdmufenlandn auSmalleum Boek nu voordelig uw mooiste zomervakantie! 8-daagse Rijn-Moezelcruise 12-daagse busreis Polen I u vaart tijdens deze Riviercruise j zowel over de Rijn als de Moezei, waar u tie steden Keulen, Koblenz en Cochem gaat bezoeken. Ook komen we ook nog langs Andernach en Kotlings- wintet. U kunt natuurlijk rekenen op een perfecte service én een uitstekende verzorging (volpension) aan boord van de MS Prinses Christina, Vertrek 1 en 29 juli Ind. excursiepakket t.w.v. €60,- Verirek van «o«>vVe^,<\ juni t/m september H u kennis met ,de hoogtepunten van het prachtige Polen. Naast de schitte- 1 rende natuur zijn vooral steden als Gdansk, Krakau en de hoofdstad Warschau zeer bezienswaardig, Bovendien nemen we u mee naar de oude zoutmijnen en zullen we een bezoek brengen aan het indrukwekkende Auschwitz. De meest complete reis voor een eerlijke prijs! peterlangh.out.nl of 0172-468800 wegenem*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4