Cure profiteert van apathie in peloton 13 381 Zwitserland Rezai grote naam op voorlopige deelnemerslijst Challenger Zeeland De Bruijn schittert en schuttert zaterdag 16 juni 2012 Het is deze week afzien geblazen voor Johnny Hoogerland. Bij de start van de Ronde van Zwit serland kampte hij met de nawee ën van een buikgriepje en dat was in de uitslagen terug te zien. Het weer zat ook niet mee. Het was koud en het regende. De laatste da gen gaat het echter steeds beter. Jo hnny kan steeds makkelijker met de besten mee en sinds donderdag is het weer een stuk beter. On danks de malheur valt z'n klasse ment niet eens tegen. De Bevelan der staat 42e. De Ronde van Zwit serland heeft zondag z'n laatste dag. Feit blijft dat de Ronde van Zwit serland een loodzware etappekoers is, die negen dagen duurt. „We rij den hele lange etappes, meestal langer dan 200 kilometer. En er zit ten beestachtig zware tussen", ver telt Johnny. „Die van zaterdag is zwaar, die van zondag bijna on menselijk." Daarom is in overleg met ploegleider Jean-Paul van Pop- pel besloten de klassieker Halle-In- gooigem van aanstaande woensdag over te slaan. „Ik ga volgende week nog wat trainer achter de brom mer. Dat moet genoeg zijn om vol- door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Op de voorlopige deelnemerslijst van de Thermphos Challenger Zeeland (30 juni-8 juli) prijkt een voormalige nummer vijf tien van de wereld. De Franse ten nisster Aravane Rezai heeft een gro te staat van dienst en stond al eens in de vierde ronde van Roland Gar ros, het Grand Slamtoernooi van Parijs. Inmiddels is ze afgezakt naar plaats 135 op de ranking. Tot donderdag konden tennissters zich inschrijven voor het Middel burgse 25.000 dollartoemooL Voor de mannen, die 15.000 dollar prij zengeld te verdelen hebben, gold dezelfde sluitingsdatum. Degenen die zich aangemeld hebben, kun nen zich tot en met dinsdag straffe loos afmelden. De kans dat Rezai dat zal doen, is echter niet al te groot. Zij heeft aan het evenement op de gravelbanen van MLTC 'prio riteit 1' gegeven. Claire Feuerstein is overigens de nummer één op de voorlopige, deel nemerslijst. Deze Francaise staat 128e van de wereld, maar heeft 'prioriteit 5' aan de Challenger Zee land gegeven. Bij de mannen voeren de Duitser Peter Torebko (199e van de wereld) en de Chinees Ze Zhang (217e) voorlopig de lijst aan. MIDDELBURG Van der GraafF verder in Zwitsers Open Golfster Mar jet van der GraafF mag ook aan de twee laatste dagen van het Zwitsers Open meedoen. De voormalige Thoolse ging op de tweede dag rond in 71 slagen, één onder par. Op de openingsdag no teerde ze 69 op haar scorekaart. Van der GraafF neemt de gedeelde vijftiende plaats in op de ranglijst. Ze heeft vijf slagen achterstand op leidster Rebecca Artis uit Nieuw-Zeeland. MIDDELBURG Van der Lijke pakt bergtrui in Frankrijk Wielrenner Nick van der Lijke heeft de bergtrui veroverd in de Boucles de la Mayenne, een etappe koers voor profs in Bretagne (Frankrijk). De Middelburger maak te deel uit van een kopgroep van negen en sprokkelde op verschil lende klimmetjes punten bijeen. In de finale werd hij teruggepakt door het peloton en moest dat in de slotfase ook laten gaan. De bergt rui was toen echter al binnen. ROME Stap in Rome negende op 800 vrij Zwemster Judith Stap is vrijdag tij dens de Trofeo Sette Colli negende geworden op de 800 meter vrije slag. De Middelburgse, die Neder lands kampioene is op deze af stand, finishte tijdens het toptoer nooi in Rome in 8.55,30 minuten. Op het nummer waren 22 zwem sters actief. De Deense Lotte Friis won in 8.33,81. Zaterdag doet Stap nog mee op de 200 meter vrije slag. OUD-VOSSEMEER Vosmeer trekt zaterdagelftal terug Voetbalclub Vosmeer trekt zijn elf tal terug uit de vierde klasse van het zaterdagvoetbal. Het heeft vier jaar bestaan. Tien spelers vroegen overschrijving aan, nadat de ploeg was gedegradeerd naar de vierde klasse. Zeven van hen vertrekken naar buurman Tholense Boys, dat in de derde klasse uitkomt. Vosmeer is van origine een zondag club. Het eerste zondagelftal komt uit in de vijfde klasse. 95ÖSSSSJ5f VI -H-l mm a HF Amy Cure verdiende dertien bonifi f IPL i vwr*- - catieseconden: drie in Westkapel le en tien aan de meet. gende week zondag goed voorbe reid aan het NK te beginnen." En dan is er nog een wedstrijd in het wedstrijd. Het EK-voetbal maakt de tongen los in het pelo ton. Zondag werden Hoogerland en z'n landgenoten te kakken gezet door hun Deense collega's en donderdag deden de Duitsers het nog eens dunnetjes over. „Ik ben geen voetballer en kan niet na doen wat zij allemaal kunnen, maar ik vind het wel een afgang voor het Nederlands elftal. Het is maar goed dat we geen Duitsers in de ploeg hebben. Die vernedering hoeven we gelukkig niet te onder gaan." Amy Cure is de nieuwe leidster in de Rabo Ster Zeeuwsche Eilan den. De pas negentienjarige Au stralische rijdt tijdens de eerste etappe alleen weg uit het pelo ton, bouwt een grote voor sprong op en houdt een deel van haar voordelige marge vast tot aan de meet. „This is my big gest win sofar this year." door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Toen Amy Cure vrij dagavond bemerkte dat er niet al te hard gekoerst werd, kneep ze er tussenuit. Met nog veertig kilome ter te gaan rook de rijdster uit Auastralië haar kansen. „Ik denk niet de anderen verwacht hadden dat er op dat moment iemand zou vertrekken", zei ze na de ritzege. „Er kwam dus ook geen reactie. En daardoor kon ik tot het einde wegblijven." Cure, die deel uitmaakt van de ploeg Jayco AIS Australia, trotseer de solo weer en wind. In een pri ma tempo („Ik reed niet eens zo heel hard, omdat ik me niet wilde opblazen") bouwde ze een maxi male voorsprong op van 1.40 mi nuten. Aan het einde van de rit van 105,6 kilometer werd het gat steeds kleiner, maar ze hield 21 se conden over en mag daardoor op zaterdag in de gele leiderstrui uit Westkapelle vertrekken. In het al gemeen klassement heeft ze nu zestien tellen voorsprong op Kir- sten Wild, die de pelotonsprint om de tweede plaats won. Het peloton reageerde apatisch op AMSTERDAM - Biljarter Jean Paul de Bruijn deed tijdens de achtste finales van het tweede Grand Prix-toernooi in BC Osdorp van zich spreken. Sterk spelend bereik te de Hulstenaar de kwartfinales, maar sneuvelde daarin op een ont luisterende manier. De Bruijn versloeg in de achtste fi nale Harrie van der Ven met klin kende cijfers: 40-30 in 18 beurten. Zeer regelmatig scorend produceer de De Bruijn een moyenne van 2.222, het hoogste in de achtste fi nales. Met Jeffrey Jorissen als tegenstan der in de kwartfinale leek de kans op een plaats in de halve finale voor De Bruijn dichtbij. De werke lijkheid was anders. De Bruijn ver loor in een matig duel met 37-40 in 34 beurten. Ook teamgenoot Glenn Hofman werd uitgescha keld. Raimond Burgman, onlangs tweede op het EK, was met 28-40 in 21 beurten te sterk. de ontsnapping van Cure. De equipes van Rabobank (met klas sementsaanvoerster Iris Slappen- del) en AA Drink/Leontien.nl (Kirsten Wild) en Skil-Argos (Amy Pieters) zagen in Amy Cure niet direct een gevaar en lieten haar daarom maar gaan. Pas toen Vlissingen in zicht kwam, gingen de favorieten voor de eindzege jagen. „Pas op het laatst zijn we gaan rijden", beken de Pieters, die net na Wild als der de finishte. „Tja, dan ben je ge woon te laat." Het laten wegrijden van Cure was deels een kwestie van onder schatting. De Australische is nog tamelijk onbekend in het vrou- wenwielrennen, maar ze heeft heel wat in haar mars. Dat bewees de negentienjarige al in het verle den. Vooral op de baan heeft ze het nodige succes geboekt. Op ver schillende jeugd-WK's eiste de op Tasmanië opgegroeide renster ti tels op. Cure is nu al een kleine maand in Nederland en heeft hier op de weg ook al fraaie resultaten neer gezet. Zo werd ze vijfde in de Ron de Rond het Ronostrand, tweede in de Ronde van Uitgeest en won ze de Ronde van Haren. „Maar dit is mijn mooiste overwinning van dit jaar tot nu toe", zei ze stralend. „Dat ik in m'n eentje een voor sprong heb kunnen vasthouden, voelt heel mooi." Zaterdag is de slotetappe van de Ster Zeeuwsche Eilanden, Westka- pelle-Westkapelle. In dat rondje over 131,2 kilometer, met daarin de Zeelandbrug en de Stormvloed kering als scherprechters, zal de Australische haar leiderstrui pro beren te verdedigen. Ze zei vrijdag wel te snappen dat dat heel lastig gaat worden. „Met die wind hier kan er nog vanalles gebeuren." Over enkele weken schakelt Cure weer over van de weg naar de baan. Ze is namelijk opgenomen in de baanploeg van Australië voor de Olympische Spelen van Londen. Rituitslag en klassement Eerste etappe, Middelburg-Vlis- singen: 1. Amy Cure, Jayco Austra lia, 105,6 km in 2.39.36 uur; 2. Kirsten Wild, AA Drink/ Leóntien, op 21 sec., 3. Amy Pieters, Skil-Ar gos, 4. Laura van der Kamp, Dol mans, 5. Aude Biannic, France Na tional Team, 6. Kelly Markus, Skil-Argos, 7. Pauline Ferrand-Pre- vot, Rabo, 8. Geerike van der Breg- gen, Sengers, 9. Kelly Druyts, Top- sport Vlaanderen, 10. Jollen D'Hoo- re, Topsport Vlaanderen, allen z.t als Wild. Algemeen klassement: 1. Amy Cure, 2. Kirsten Wild op 16 sec., 3. Amy Pieters op 0.17, 4. Iris Slap- pendel, Rabo, op 0.19, 5. Jessie MacLean, Australia National Team, op 0.25, 6. Anne van der Breggen, Sengers, op 0.26, 7. Elisabeth Ar- mitstead, AA Drink/Leontien.nl, op 0.26 8. Rixt Meijer, People's Trust op 0.30, 9. Aude Biannic, op 0.3110. Sarah Duster, Rabo, op 0.31. Antwan Tolhoek, Maarten Ducrot en Patrick Tolhoek (vlnr) waren aanwezig bij de aftrap van Sportplein 2028. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38