m W- eeland 125 Afscheid voorzitter Joosse van Griffioen Zeewierboerderij wil uitbreiden Jan Stins Meisjes gewond loezo krimp in Zeeuws- Viaanderen? uurwerkmaker/ instrumentmaker moor .al uw uurwerk restauraties luratoren NÉpBRIAND" iensen die vakv^erk kunnen waardérew n 7, middelburg t. 0118-636635 www.janstins.nl zaterdag 16 juni 2012 door Harmem van der Werf TERNEUZEN - De vaak voorspelde bevolkingskrimp in Zeeuws-Vlaan- deren lijkt wel een mythe, afgaand op het aantal nieuwe leerlingen op de vier Zeeuws-Vlaamse middelba re scholen. Ze mogen gezamenlijk komend schooljaar iets meer brug klassers verwelkomen dan in 2011, welgeteld zeven. De groei is overigens uitsluitend te danken aan openbare scholenge meenschap De Rede in Terneu- zen. De 'concurrent' in Terneuzen, het christelijke Zeldenrust-Steelant- college, moet juist een licht veertje laten. Maar de echte daling zit aan de andere kant van Zeeuws-Vlaan- deren: het Reynaert College in Hulst ziet voor het derde achter eenvolgende jaar het aantal brug klassers dalen, evenals het Zwin College in Oostburg. door Pïeter van Gelders MIDDELBURG - Voorzitter Kees Joos se neemt na jaren afscheid als be stuurslid van Stichting Griffioen De Wijk in Middelburg. Joosse was vijf jaar voorzitter en nog eens zeven jaar actief als bestuurs lid. „Het werd tijd om iets anders te gaan doen. Anders blijf je maar met dezelfde ideeën rondlopen. Zeker bij de verschillende activitei ten die wij organiseren. Als ik dan met jongere leden samenwerk, merk ik toch dat ik ouder word. Het is goed als er jongere bestuurs leden komen. Daar wil ik niet mee zeggen dat de ouderen geen goed werk doen maar een mix is beter." Toch verdwijnt Joosse niet uit de stichting. „Ik blijf actief als vrijwil liger. Zo blijf ik verbonden met de wijk en de mensen die daarbin nen actief zijn. Als ik niet meer in het bestuur zit houd ik wel meer tijd over. Dat is nu wel even fijn, om de tijd te hebben om te genie ten en te kijken wat er nog meer op de wereld is." Joosse ziet genoeg mogelijkheden in de wijk om zijn plek op te vul len. „Als je ziet hoe betrokken men hier is. We hebben minimaal vijftig vrijwilligers. Als we iets or ganiseren krijgen we altijd positie ve reacties van bewoners." In 2014 hoopt de stichting einde lijk haar nieuwe accommodatie te betrekken. Deaccommodatie komt in het nieuwe gebouw Zorg- stroom. De wijkvereniging zit nu nog in een aantal geschakelde 'wooncontainers'. Hoewel Joosse vrijdag afscheid heeft genomen, loopt zijn termijn als bestuurslid pas op 30 juni officieel af. Hij hoopt voor die tijd er met Zorg- stroom uit te komen. Joosse: „Wij krijgen een aantal ruimtes in het pand van Zorg- stroom onder eigen beheer. Ik ben blij met het nieuwe gebouw, maar het is wel een uitdaging om daar dezelfde sfeer in te krijgen als in ons oude wijkgebouw. Toch ben ik ervan overtuigd dat de wijk ge noeg kracht heeft om daarin te sla gen." YERSEKE - Twee meisjes (16 en 11 jaar) uit Yerseke zijn vrijdag rond 11.15 uur in hun woonplaats ge wond geraakt bij een botsing. Het 16-jarige meisje botste met haar snorfiets op de Postweg op de u-ja rige fietsster. Zij zijn allebei naar het ziekenhuis in Goes gebracht. Na on derzoek is het 16-jarige meisje over gebracht naar Rotterdam. Willem de Visser aan het oogsten op de zeewierboerderij in de Oosterschelde. foto's Joeri Wisse geen schade ondervindt van de zeewierteelt. „Duikers hebben nu drie keer de bodem onderzocht on der de installatie. Het lijkt er op dat de bodem er geen last van heeft." Ook zijn de onderzoekers betrok ken bij het opstarten van een be drijf dat zich richt op de verwer king van zeewier. Nu gebeurt het drogen van wakame nog in Wage- ningen. Wald hecht er waarde aan dat de kennis en het werk rond zee wier in Zeeland blijven. De vraag naar zeewier uit de Oosterschelde neemt alleen maar toe. Volgens de onderzoe kers van de Wageningen Universi teit zou er ook zeker markt zijn voor uitbreiding van de productie capaciteit. Met een een grotere teeltcapaciteit kan de horeca en groothandel meer zekerheid wor den gegeven. „Om te voldoen aan de vraag naar zeesla en wakame zou een uitbrei ding op zijn plaats zijn. Zeeland biedt daar veel potentie voor", zegt Julia Wald. Volgens de onderzoek ster hoeft een uitbreiding niet noodzakelijk met vlotten worden uitgevoerd, zoals nu het geval is in de zeewierboerderij. „Je kunt ook goed zeewier kweken met lange lij nen die aan tonnetjes vastzitten. Dat is goedkoper en efficiënter." Een eventuele uitbreiding zou in goed overleg met de provincie moeten plaatsvinden. Voor het zo ver is moeten de onderzoekers aan tonen dat het onderwatermilieu Statenlaan e.o. Middelburg Wij nodigen u van harte uit de verschillende appartementen woensdag 20 juni te komen bekijken tussen 15.30 en 17:30 uur! U ksintzichmeldenbij J.R Boreelstraa: 44 te Middelburg en van daaruit diverse andere appartementen tekijkeoAfoor de deelnemende objecten JeStekjil of M2Makefcurini. Prijzen vanaf 82.500,- k.k, beq e 22//S en e 10,te u^eicpaezwo e 23, WWW.BpMDNT.Nl_

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25