zeeland 123 1964 VERHUIZEN MET ZORG! Kamerlid in Vlissingen voor marinierskazerne 0118 61 26 69 GERARD Expositie van Den Beer Poortugael zaterdag 16 juni 2012 Verenigingsgebouw De Arne werd in 1964 geopend aan de Rademacherstraat. Vogelvere niging Zanglust hield er in december 1964 voor de eerste maal een expositie. Burgemees ter Hack verrichtte de opening van de tentoonstelling. BIJ NADER 9HHI In het overzicht van ondernemingen die in winkelcentrum Dauwendaele te vinden zijn (PZC, 15 juni) is één zaak niet genoemd. Ook Kapsalon Duck is in het winkelcentrum te vinden. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl MIDDELBURG Hannie Schaftstraat 11 Vrijstaande, uitgebouwde, bungalow met 3 slaap- kmrs, 2 badkmrs, zonge- richte tuin en garage. MIDDELBURG Actiedag voor project zigeuners Oekraïne In december 2011 hield Zanglust haar, zo het er toen uitzag, laatste tentoonstelling in De Arne. De Arne, verenigingsgebouw sinds 1964 ken verenigingen krijgen alternatie ve locaties toegewezen. Gebruikers van De Arne (de Oran jevereniging, Vogelvereniging Zang lust, Muziekvereniging Arnemui- den, Korfbalvereniging TOP en His torische Vereniging Arnemuiden) steken de koppen bijelkaar en rich ten samen het Comité Behoud Ar ne op. Een actie van Zanglust levert 600 handtekeningen op. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - D66-kamerlid Wassi- la Hachchi, dat zich steeds zeer kri tisch opstelt ten opzichte van het plan van defensieminister Hillen om de Doornse marinierskazerne te verhuizen naar Vlissingen, heeft gisteren de beoogde locatie in Vlis singen bezocht. „Mooi gebied", zegt het kamerlid en tevens oud-marineofficier over de Westhoek bij Ritthem. „Maar dat zijn meer gebieden in Neder land. Of het beter is dan Doorn, kan ik niet zeggen. Het mooie is wel dat de marine in Vlissingen een geschiedenis heeft, ook vanwe- In maart 2012 vraagt de gemeente raad aan B en W te onderzoeken of De Arne behouden kan blijven door de scouting er in te huisves ten of van het nieuw te bouwen scoutinggebouw een verenigingsge bouw te maken. Op 13 juni 2012 presenteert het comité haar rapport 'Een tweede toekomst voor De Arne' aan de voorzitter van de raadscommissie Maatschappelijke Zaken. ge de mijnendienst die hier lang heeft gezeten." Doordat Hachchi minister Hillen de afgelopen tijd zo stevig aan de tand voelde over het plan, bestaat het idee dat zij tegen de voorgeno men verhuizing naar Vlissingen is. „Dat is niet zo. Alleen, het kan niet zo zijn dat je in een tijd waar in tienduizenden banen bij Defen sie op de tocht staan, je zonder juiste cijfers een dure kazerne uit de grond stampt. Het gaat mij om de kosten. Maandag hebben we tij dens de hoorzitting gehoord dat daar nog geen volledig beeld van bestaat. Daarom moet de minister zijn huiswerk opnieuw doen." De rampenploeg van de Van Dix- hoorn reddingsbrigade houdt van daag een open dag in de Middel burgse haven. Er zijn demonstra ties en mensen mogen meevaren met een reddingsboot. Om 13.30 uur is er een reddingsdemonstra tie. Jongeren van wie de zintuigen zijn geprikkeld, kunnen zich direct aanmelden als lid. VLISSINGEN Dansvoorstellingen in Arsenaaltheater Dansschool Suzanne de Jong geeft vanavond en zondagmiddag voor stellingen in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Vandaag om 19.30 uur en zondag om 14.30 uur laten zo'n 80 leerlingen in de voorstelling Ode aan de Aarde verschillende dansvor men zien, waaronder klassiek bal let, moderne dans en jazz ballet OOSTKAPELLE Insecten spotten in landschapstuin Natuurmuseum Terra Maris in Oostkapelle houdt zondag van 14.00 tot 15.30 uur de activiteit 'Pap wat vliegt daar?' Onder begelei ding van de tuinman gaan families dan op zoek naar insecten in de 2,5 hectare grote landschapstuin ach ter het museum. Vooraf aanmel den: reserveringen@terramaris.nl of 0118-582620. In de Gasthuiskerk in Middelburg is vandaag een grote actiedag voor een project in Oekraïne, Mission Together. Met een rommelmarkt wordt geld ingezameld voor de bouw van een woning in een zigeu nerdorp, waar men jongeren wil opvangen. Die krijgen er een war me douche, hulp bij huiswerk en 'de liefde van Jezus'. De Gasthuis- kerk zit aan de Lange Delft. MIDDELBURG Open dag bij de rampenploeg Verenigingsgebouw De Arne wordt in 1964 gebouwd aan de Ra demacherstraat in Arnemuiden. Commissaris der koningin jonkheer mr. A.F.C. de Casembroot verricht op 28 november 1964 de officiële opening. Van 1964 tot 1991 wordt het ge bouw geëxploiteerd door de Vere niging Dorpshuis de Arne. In 1991 koopt de gemeente Arne muiden het pand. In 1995 stelt de gemeenteraad van Arnemuiden een bedrag van 600.000 gulden (272.000 euro) be schikbaar voor renovatie van De Arne. In 1997 wordt de gemeente Arne muiden samengevoegd met de ge meente Middelburg. In de zomer van 2011 besluiten burgemeester en wethouders van Middelburg om De Arne per 1 ja nuari 2012 te sluiten. De betrok- VEERE - Op het terras van restau rant De Struyskelder in het stadje Veere is vanaf dit weekend een bij zondere expositie te zien met oude foto's van Veere. De foto's, uit de tijd voor de afslui ting van het Veerse Gat in 1961, ko men uit het rijke archief van de markante jonkheer Den Beer Poor tugael uit Veere.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23