Herberekening honderden bijstandsuitkeringen WALCHEREN Tureluur bijna klaar Frisse start almanak Rits ZATERDAG 16 juni 2012 21 Gebouw De Arne is verouderd 22 en 23 Camera's tegen vernielingen 24 en 25 Orionis kan nog niet inschatten wanneer nabetalingen uitgekeerd worden door Theo Goeie MIDDELBURG - Honderden aanvra gen voor een bijstandsuitkering op Walcheren moeten opnieuw wor den berekend nu de huishoudinko menstoets niet doorgaat. Orionis Walcheren, die voor Mid delburg, Vlissingen en Veere de uit keringen regelt, meldt dat sinds 1 januari 26 aanvragen zijn afgewe zen en 334 zijn toegekend. Vanaf die datum gold voor nieuwe aan vragen de toets,, waarbij alle inko mens per huishoudens werden op geteld bij de beoordeling of ie mand voor een uitkering in aan merking komt. Als, bijvoorbeeld, een kind nog thuis woonde en geld verdiende, werd zijn inkomen meegerekend bij de bepaling van de hoogte van de uitkering voor de ouders. Na de val van het kabi net Rutte ging de maatregel, met terugwerkende kracht, van tafel. Daardoor moeten alle aanvragen die na 1 januari zijn gedaan wor den herberekend. Als blijkt dat mensen, door afschaffing van de huishoudinkomenstoets, recht hebben op een (hogere) uitkering, zal nabetaling volgen. Voor de 360 mensen die dit jaar een aanvraag hebben ingediend, is Orionis aan die herberekening be gonnen. Moeilijker is in beeld te krijgen hoeveel mensen, vanwege de huishoudinkomenstoets, op voorhand al afzagen van het indie nen van een aanvraag. Het ministe rie van Sociale Zaken en Werkge- lenheid wil deze mensen er op wij zen dat ze alsnog een aanvraag ku- nen indienen. Bij Orionis Walcheren probeert men nu in te schatten hoeveel werk het is om alle herberekenin gen te doen. De vraag is of dit kan worden meegenomen met de nor male werkzaamheden of dat er een speciaal projectteam opgezet moet worden. Het aantal mensen voor wie een herberekening ge daan moet worden is nog niet be kend en daarmee ook niet het tota le bedrag dat als nabetaling moet worden uitgekeerd. Zaken als ver huizingen naar een andere ge meente kunnen een compliceren de factor zijn. Bovendien kan het ontvangen van een forse nabeta ling op zich weer tot verwikkelin gen leiden, aldus Orionis-voorzit- ter Marin de Zwarte. Als iemand een nabetaling van duizenden eu ro krijgt, kan hij zomaar eens een te hoog vermogen hebben om voor een (volledige) uitkering in aanmerking te komen. Voor dat probleem heeft het ministerie nog geen oplossing. ZIERIKZEE - De aanleg van nieuwe natuur aan de zuidkust van Schou wen, Plan Tureluur, is bijna ge reed. Binnenkort gaan de de laat ste drie deelgebieden bij Zierikzee op de schop. „We beginnen met deelgebied 12, tussen de Provinciale weg en de Zandweg. Als de koeien weer naar stal zijn en de gewassen geoogst, kunnen de graafmachines het land op", laat René Wink van Natuur monumenten weten in de nieuws brief van de organisatie. Volgens hem zou het mooi zijn als deelgebied 12 volgend voorjaar ge reed is. „In de loop van 2013 gaan we dan verder met deelgebieden 10 en 11 bij de haven van Zierik zee. We wachten daar eerst de dijk- verbeteringen langs de Oosterschel- de af', aldus Wink. Langs de hele zuidkust ligt straks een aaneenge sloten natuurgebied van 1200 ha. VLISSINGEN - Terwijl de dappersten al het wa ter ingingen, stonden vrijdagmorgen andere scholieren wat aarzelend aan de start van de tweede scholentriathlon in Vlissingen. Aan de wedstrijd deden 275 leerlingen en 8 leraren mee. Ze moesten 250 meter zwemmen, 10 ki lometer fietsen en 2,5 kilometer hardlopen. Snelste bij de jongens was Erwin Hoogesteger (3e klas Scheldemond College). Bij de meisjes legde Shannon Bakker (3e klas CSW Beste- vaer) de afstand in de kortste tijd af. Snelste tweede-klassers waren Bart Koetje en Kirsten Panhuijzen (beiden CSW Bestevaer) en bij de eerste klassers waren dat Mika de Kam en Ce- lina van der Male (beiden CSW Bestevaer). Adries Minderhoud (CSW Bestevaer) won bij de leraren en Janneke Blok (CSW Bestevaer) was de enige lerares die de triathlon aandurf de. foto Ruben Oreel MIDDELBURG Loods Hillebrand vol rook door brand Een bedrijfshal van Hillebrand in Middelburg is vrijdagmiddag enige tijd ontruimd geweest vanwege een brand. Blusploegen uit Middel burg en Arnemuiden rukten uit. Volgens de Veiligheidsregio Zee land woedde de brand in een afzui ginstallatie wat veel rookontwikke ling tot gevolg had. Bij de brand raakte niemand ge wond. Man aangehouden voor wapenbezit De politie heeft donderdagavond een 47-jarige man uit de gemeente Tholen aangehouden in zijn eigen woning. De politie had een tip ge kregen dat de man in het bezit zou zijn van wapens. Dat bleek inder daad het geval. In zijn huis werden twee wapens gevonden. Of deze onder de wet wapens en munitie vallen wordt onderzocht. De man is aangehouden. Tip? redactie@pzc.nl De Zeeuws-Vlaamse chemicus kreeg deze week een collega uit het Mid den-Oosten op bezoek. Samen zou den ze de voetbalwedstrijd Neder- land-Duitsland bekijken. Vooraf gaf hij zijn vrouw wat instructies. „Als hij binnenkomt, moet je hem maar geen hand geven, hoor. Dat is in zijn cultuur helemaal niet gebruikelijk." Zijn schoonvader, op dat moment ook aanwezig, ving het gesprek op. Hij bekeek de man die met zijn doch ter was getrouwd eens van top tot teen en deed hem vervolgens een sug gestie. „Het is in de cultuur van jouw collega vast ook niet gebruike lijk om iemand met een openstaande gulp te begroeten. Ik zou nog maar snel een andere broek aandoen, want je rits is-lam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21