i6| cultuur Supervoordeel ANDALUSIË Cultureel Schrijfster Manon UphofF overnacht in boekenwinkel Goes varen naar Antwerpen Liederenavond op buitenplaats bij Middelburg agenda BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm zaterdag 16 juni 2012 MIDDELBURG - Buitenplaats Ter Hooge bij Middelburg is zaterdag 23 juni het toneel van een bijzon der concert, dat wordt georgani seerd door Stichting Cultureel Erf1 goed Zeeland (SCEZ). Mezzoso praan Bernadette ter Heyne en pia nist Rien Balkenende brengen lie deren ten gehore van onder ande ren de Middelburgse componist Gerard von Brucken Fock (1859- 1935), die is geboren op Ter Hooge. De liederenavond wordt voorafge gaan door een wandeling met een gids van Stichting Het Zeeuwse Landschap, die vertelt over de na tuur en de geschiedenis van de Middelburgse buitenplaats. Liet concert begint om 19.45 uur. Er is slechts een beperkt aantal kaarten beschikbaar Voor meer informatie zie: www.scez.nl/zomertoarnee. VLISSINGEN - Een vaartocht tussen Antwerpen en Vlissingen verbindt deze zomer musea, evenementen en festivals in Vlaanderen en in Zeeland met elkaar. Op drie dagen - de zaterdagen 7 juli, 4 augustus en 1 september - varen er boten tussen Vlissingen en Antwerpen. Zeeuwen bezoeken via het water Antwerpen en Vlamingen Vlissin gen. De terugtocht is steeds per touringcar. Het project, dat Stroomopwaarts/ Stroomafwaarts is getiteld, is ont wikkeld door sociaal-cultureel, in stituut Scoop en de Zeeuwse Bibli otheek. Het sluit aan op het Jaar van het Water. De eerste boottocht (7 juli), Le ba teau ivre gedoopt, heeft een literai re invulling. De auteurs Geert Van Istendael en Cordula Rooijendijk (zij publiceerde in 2009 Watervol- ven, over de strijd van Nederland tegen het water) reizen vanaf Vlis singen mee en er is muziek van trio Naar De Haaien. Aangekomen in Antwerpen is er een literaire wandeling, met joep Bremmers en John Louws als gids. Ook is er gele genheid het MAS te bezoeken of door Antwerpen te dwalen. De "Vlamingen bezoeken deze dag fes tival Onderstroom in Vlissingen. De tweede boottocht (4 augustus), met havenvertellingen en muzika le intermezzo's aan boord, voor ziet vanuit Zeeland in een bezoek aan de Museumnacht Antwerpen. De reis vanuit Vlaanderen mondt uit in een bezoek aan Vlissingen, met onder meer een culinaire tocht door de stad en een bezoek aan het meezingspektakel Vlissin gen Zingt. Bij de laatste boottocht (1 septem ber) is de manifestatie De Zomer van Antwerpen het uiteindelijke doel van de reis vanuit Vlissingen. De Vlamingen brengen dan een bezoek aan het Zeeland Nazomer- festival, dat deze dag wordt afgeslo- Meer informatie is te vinden op www.stroomopafwaarts.nl. GOES - Schrijfster Manon Uphoff heeft de nacht doorgebracht in boekhandel De Koperen Tuin in Goes. Voordat ze zich vrijdagavond liet opsluiten, lazen burgemeester René Verhulst en anderen haar verhaaltjes-voor-het-slapen-gaan voor. Voor Uphoff was een groot bed in de winkel ge plaatst. Belangstellenden konden de hele nacht vanaf de straat haar bezigheden volgen. De au teur had onder meer beloofd een verhaal te schrijven over haar ervaringen. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD ZATERDAG 16 JUNI Biggekerke o Open tuindag en verkoop curiosa, Tuin 't Hofje,- Noordweg 4,10.00-16.00 uur. Cadzand Jeugdcircus Reinardi. Dè Sporthal, 14.00 uur Ritthem Open tuindag Rammekenshof. Rammekensweg 11,10.00-17.00 uur Vlissingen Mars rond Walcheren, wandelvereni ging Willen is Kunnen: 25/40/60 km. Vertrek clublokaal Falckstraat4, 8.00 uur Rommelmarkt korfbalver. Seolto Sportpark Bonedijke, 10.00-14.30 uur ZONDAG 17 JUNI Ritthem Open tuindag Rammekenshof. Rammekensweg 11,10.00-17.00 uur Vlissingen Bingomiddag Stichting Majoraat 50+ Van Hogendorpweg 58a, 13.30-16.00 uur PODIUM ZATERDAG 16 JUNI Brouwershaven Korenavond. St. Nicolaaskerk, 19.30 uur. Burgh Concert ensemble 'Don Giuliani'. Ned. Hervormde kerk, 16.00 uur Burgh-Haamstede Trompetoptreden Frans Friederich, Galerie Haamstede, 14.00-16.00 uur De bijzondere overnachting ontstond nadat Uphoff twitterde dat het haar droom was een nacht alleen in een boekwinkel door te brengen. Manda Heddema las dat en besloot direct haar uit te nodigen. foto Willem Mieras Toneelvoorstelling 'De liefde van de ze ven poppen', door Applaus Rozen, Dorpshuis De Schutse, 16.00/20.00 uur Goes Concert met Haags Vocaal Ensemble, leerlingen Goese Lyceum, Stichting Dansz e.a. ter gelegenheid van uitreiking Culture le Prijs Goes aan dirigent MaNOj Kamps. Grote Kerk, 19.45 uur Toneelvoorstelling 'Dorsvloer vol Con fetti', door Jeugdtheaterschool Zeeland. Podium 't Beest, 20.00 uur Sas van Gent Rock Around The Bridge, met o.a. Van- derbuyst, Hickey Underworld en Daan. KARAKTERISTIEK GRAND TOUR 100% vertrekgarantie! Zie www.kras.nl/35682 Zie www.kras.nl/38186 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds, ANDALUSIË MAROKKO KARAKTERISTIEK Zéér populaire fly-drive! Vele highlights! Met o.a. Antequera, Ronda, Sevilla Córdoba Vertrek: van 30/8 t/m 25/10 Zie www.kras.nl/35678 i parkeren en overnachten I FlM.i.W'.Mu*» I j-gj J2 SCHIPHOL Rondreis Grand Tour Andalusië 15 dagen incl. ontbijt en 11 x diner Vertrek: van 30 augustus t/m 25 oktober met o.a. Gibraltar, Sevilla, Córdoba, Granada (incl. entree Alhambra) en vrije dagen aan de Costa del Sol inclusief vlucht, verblijf, NL-sprekende misleiding en excursies Rondreis Andalusië Marokko 15 dgn incl. ontbijt, 1 x lunch en 11 x diner Vertrek: van 10 juli t/m 16 oktober met o.a. Granada (incl. entree Alham bra), Córdoba, Sevilla, Meknès, Fès, het Atlasgebergte en Marrakech inclusief vlucht, verblijf, overtocht, NL- sprekende reisleiding en excursies Verblijf in 4-sterren hotel direct aan het strand! Tips: bezoek Sevilla, Granada en Marbella Vertrek: van 5/7 t/m 25/10 Ziewww.kras.nl/28006 GRAND TOUR Met alle hoogtepunten én 5 stranddagen! Mét o.a. Sevilla, Granada, Costa del Sol Vertrek: van 23/8 t/m 25/10 Ziewww.kras.nl/grandtour-andalusie Rondreis Karakteristiek Andalusië 8 dagen incl. ontbijt en 4.x diner Vertrek: van 30 augustus t/m 25 oktober met o.a. Ronda, Jerez de la Frontera, Sevilla. Córdoba, Baeza, Ubeda en Granada (incl. entree Alhambra) inclusief vlucht, verblijf, NL-sprekende reisleiding en excursies

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 16