f nil en15 brieven car de jonge zaterdag 16 juni 2012 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Term Maris Chiel Jacobusse heeft gelijk. Terra Maris moet voor Zeeland behou den blijven! Dit museum is Zeeuw- ser dan het Zeeuws museum in Middelburg. Dit prachtige mu seum op die prachtige plek heeft al veel mensen een goede en even wichtige voorlichting gegeven over Zeeland met zijn unieke land schap, flora en fauna. Laat alle Zeeuwen die daar nooit geweest zijn eens gaan kijken. Heel fijn dat Jacobusse als indrukwekkendste onderdeel de herdenking van de verdronken Zeeuwse dorpen noemt. Ja de strijd tegen het water is van gisteren, heden en voor de toekomst Zeeuws! Bezuiniging? We ontkomen er niet aan. Maar niet ten koste van Terra Maris! Andries Jumelet Magnolialaan 9, Yerseke Ouderen Ouderen moeten zelf investeren om de zorg betaalbaar te houden. Deze stelling is asociaal en doet de burgers die heel hun leven hard werken en veel belasting betalen, tekort. Waarvan moeten ze dat doen? Of de jongeren, die hun kin deren naar een onbetaalbare crèche zouden willen sturen? Zie, dat in België de ouderen met res pect behandeld worden en het openbaar vervoer voor ouderen gratis is en waar een prima kinder opvang een fractie kost van in Ne derland. Waarom kan dat hier niet? Is het omdat in Nederland al les 'overruled' is en dat de bureau cratie het functioneren stroef en duur maakt? Vraag: waarom kun nen de Haagse koekenbakkers niet wat de Brusselse wafelbakkers wel blijken te kunnen? Dit, ondanks onze rijke gasbel? W.J. van Cilst Boogerdlaan 23, Kortgene Luchtvaartstaking Het artikel 'Geld terug bij lucht vaartstaking' is op een aantal essen tiële punten onvolledig en niet up-to-date. Er wordt met geen woord wordt gerept over financiële vergoeding bij vertraging wegens technische mankementen aan het vliegtuig. Luchtvaartmaatschappij en beroepen zich hierbij evenals bij externe oorzaken zoals onaange kondigde stakingen, extreme weers omstandigheden en aswolken op overmacht. Het Europese Hof van Justitie heeft echter bepaald dat bij problemen van technische aard geen beroep kan worden gedaan op overmacht, hetgeen onlangs door de Hoge Raad is bevestigd. Het artikel is niet up-to-date om dat de Geschillencommissie Lucht vaart, die zich ondanks glasheldere uitspraken van Nederlandse rech ters niets aantrok van de bestaande Europese wetgeving en haar eigen regels hanteerde, per 1 januari is op geheven en kan een klacht worden voorgeleg bij de Inspectie Leefom geving en Transport. Louis Kesteioo Beneluxlaan 8, Middelburg Scheldeverdrag Brussel vindt de 'natuur-' maatrege len die Nederland neemt voor het uitdiepen van de Westerschelde onvoldoende. Wat mij betreft is de maat vol. Het Scheldeverdrag regelt de plicht van Nederland om de Westerschelde open te houden voor de scheepvaart naar Antwer pen. Inmiddels zijn de omstandig heden gewijzigd. Er komen te gro te schepen voor de nauwe Wester schelde en Europese regels willen "natuur-"compensatie. De ontpol- dering als gevolg daarvan heeft geen draagvlak en is tegen de 'rech ten van de mens'. Nederland moet het Scheldeverdrag opzeggen. Wim Boogaart Pauwstraat 19, Noordgouwe Het dokje Dagelijks volgde ik de prachtige res tauratie van het dokje van Perry. Trots was ik op onze bestuurders. Ze hadden, met een schuld van 225 miljoen, toch nog een Rolls Royce onder de dokjes kunnen kopen. Weliswaar met steun van de Euro pese Gemeenschap maar toch het bleef voor mij een staaltje van be stuurskunde. Nu zegt mijn krant "als alles klaar is wordt de finan ciële balans opgemaakt". Welke ba lans? Is er geen begroting? De ba lans van het Scheldekwartier? Die wordt sluitend gemaakt door daar virtueel meer huizen en grotere marina's te bouwen naar gelang het tekort oploopt. In Vlissingen groeien niet de bomen tot de he mel maar de (onverkochte) huizen op het Scheldekwartier. J.W. Minderhout Vredehoflaan 326, Vlissingen Rutte Eva Jinek kan het beamen: Rutte is een aardige vent, die met optimis me en overtuiging zijn verhaal weet te verkopen. Maar deugt dat verhaal? Nederland is rijk: tegen over 10 procent armen staan even zoveel heel rijke Nederlanders. En de middenmoot mag niet klagen. Waarom blijft Rutte dan eindeloos herhalen: 'Nederland weer sterker te maken'? Voor wie? Die rijken? Ten koste van wie? De armere eu rolanden? Weet Rutte niet dat WOU volgde op de erbarmelijke verarming van Duitsland na 'Versailles'? Ziet hij de ongelijke strijd niet tussen arm en rijk? Het is hoogtijd voor een derde wereld oorlog; tegen armoede. Een Mars hallplan voor hoop en een mooie re toekomst voor iedereen. Ik zie Rutte in staat ook zo'n plan te ver kopen, zelfs aan Merkel. Het kost even een paar stemmen en Euro's. Maar de beloning is onbetaalbaar: vrede en voorspoed in Europa. En zijn vriend Wilders kan dan mooi met vervroegd pensioen. Pieter Ham Vinkenhof 19, Middelburg Veerboten Onder leiding van Gedeputeerde Staten zijn de twee veerboten ge bouwd. Door de ontwerper, voor het einde van de bouwfase, weg te sturen werden dieselmotoren geïn stalleerd van te weinig vermogen. Vermoedelijk zijn vanwege de prijs de nodige aanpassingen uitgevoerd met verlaging van de geïnstalleerde dieselmotoren belasting. Het resul taat is een lagere vaarsnelheid met een langere tijd voor de overtocht en een krappere overstap. Om de ze wanprestatie te verbloemen wer den de twee veerboten verkocht aan busmaatschappij Veolia. Hans Bensink Burg. Gerritsenstraat 20, Breskens ZRTl Begrijpt u het nog? Het ADRZ - Goes, Vlissingen- gaat naar de Mor- tiere. Daar zal misschien een high tech ziekenhuis komen. Het ZRTI gaat naar locatie Goes, wat net een dependance van het nieuwe zieken huis is geworden. Het lijkt ver domd veel op de scenario's in de scheepsbouw in de jaren '70. Nood lijdende of zwakke broeders (ADRZ) trekken gezonde bedrij ven (ZRTI) naar de ondergang. J. de Jonge Dolfijnstraat 12, Nieuwerkerk Sparen voor zorg Is de Raad voor de Volksgezond heid soms verdwaald in een eigen dossier? De wet 'scheiden wonen en zorg' wordt ingevoerd zodat ouderen zo lang mogelijk thuis kunnen wonen waardoor de kwali teit van leven zal verbeteren, part ners langer bij elkaar blijven en ook kostenbesparingen mogelijk zijn. In Zeeland al veel gerealiseerd via wijkcentra, woonzorgcom plexen, kleinschalige verpleeg- en levensloopbestendige woningen. De ontwikkeling van woonservice- zónes in wijken werd in 2003 al aangemerkt als "het wonder van Middelburg". Naar Duits model zijn ook mantelzorg units ontwik keld voor tijdelijke plaatsing in een tuin. De wijkverpleegster komt te rug als een vast klein zelfstandig buurtzorgteam dat met huisartsen praktijken de zorg en verpleging aan huis verzorgt. Woningbouw verenigingen moeten per wijk vol doende zorg- of levensloopbesten dige woonruimte realiseren. De Wet maatschappelijke ondersteu ning wordt belangrijker en moet worden aangevuld. Omdat een ge meente veel zelf bepaalt, ontstaat er anders rechtsongelijkheid. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Kiezersvolk Het kiezersvolk is ontevreden. Zo'n beetje iedere partij krijgt een meerderheid tegen zich. En het maakt niets uit of het de PvdA, Groenlinks, PW of welke andere partij ook is. Merkwaardig wij krij gen toch een bestuursorgaan dat wij verdienen? We kiezen versplin terd met als gevolg dat het beleid een versplinterd beleid is, een vat vol compromissen. Kritiek moet dus niet op de politiek gericht wor den, maar op het kiezersvolk zelf Het aantal politieke partijen moet daarom drastisch omlaag. Een kies-, drempel van 20 procent zorgt er voor dat theoretisch vijf en prak tisch maximaal vier partijen politie ke invloed hebben en niet meer dan twee partijen aan de beleids- touwtjes mogen trekken. Onhoud bare compromissen komen dan niet voor. Kleinere politieke bewe gingen moeten dan fuseren om de kiesdrempel te behalen. Beter op dat niveau compromissen sluiten dan op politiek bestuursniveau. Hoe lang blijft het kiezersvolk met zichzelf ontevreden? Zaky Verner van der Spil Roompot 51-e, Hansweert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15