3 Zeeland2^ VERHUIZE MET ZORG N 'Brillenkoster' IJzendijke stopt inzameling brillen Raad van State akkoord met brandweerpost 0115 69 50 10 G GA zaterdag 16 juni 2012 AANNEMINGSBEDRIJF NIEUWBOUW II IIA ERiS; V6RB0UW li BMlUIMfNlfg REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING heroai g)mado- VEKA www.haers.net Tel. 0115-491282 monDiflLmouERs P3I w.M=!imiiikii:i.!=i.a@fe programma's presenteert Nicky Scheers bij Omroep Hulst 'In de showbizzwereld moet je niet als lieve, aardige jongen binnenkomen' Nicky Scheers Nicky Scheers: 'Ik heb een enorm doorzettingsvermogen.' Momenteel loopt hij nog stage op een basisschool en ondertussen is hij druk op zoek naar een apparte ment in Amsterdam. Want de hoofdstad lonkt. „Daar zit je dichter bij het vuur. foto Camile Schelstraete men elkaar nauwelijks het licht in de ogen gunt en constant bezig is om elkaar af te branden. Daar heb ik best een beetje schrik voor. Het is geen wereld waar je als lieve, aar dige jongen binnen moet komen." Voor een screentest van tien minu ten hoef je geen drie uur meer te reizen." Nicky erkent dat hij ook een baan zal moeten zoeken. „De showbiz is een keiharde wereld waarin Jac van Voorenberghe zet één van de laatste dozen brillen in een bestelbus. Vanaf nu zamelt hij geen brillen voor Ghana meer in. foto Mark Neelemans door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Veel mensen die langs zijn huis liepen zagen het al. De pop met bril (een negerinnetje) vóór zijn raam stond er niet meer. „Ben je gestopt met de brilleninza- meling", vroegen diverse mensen de afgelopen week dan ook aan 'brillenkoster' Jac van Voorenber ghe uit IJzendijke. Jac moest die vraag tot zijn grote spijt met 'ja' beantwoorden. De man voor wie hij de brillen inza melde, pater Jef Cramers, kampt op zijn 85ste met gezondheidspro blemen en is naar Nederland te ruggekeerd. Met Cramers ver dwijnt ook Van Voorenberghes contactpersoon, de man die er voor zorgde dat alle ingezamelde spullen af en toe vervoerd konden worden. Van Voorenberghe laat zijn spullen wel met hulp van sponsors en vrijwilligers weer op een centraal inzameladres in Ne derland bezorgen, maar het trans port naar West-Afrika kost ook nog een behoorlijke grijpstuiver. Daar komt bij dat de inheemse op volgers van Cramers momenteel even genoeg brillen hebben. De laatste bijna zestigduizend brillen gaan naar de Ghanese hoofdstad Accra. Naast de brillen kunnen de Ghanezen ook 75 muskietennet ten, zestien naaimachines, wat leesloepen, een doos protheses, drie computers, twee rollators, een slijpmachine, een oogmeetmachi ne en een zak ballen en voetbalkle ding verwelkomen. De pop met bril stond weliswaar gisteren ook bij de te verschepen spullen, maar Jacs 'mascotte' gaat niet mee. Ze zal alleen niet meer voor het raam zitten om aan te ge ven dat brillen op Jacs adres kon den worden afgeleverd. Van Voorenberghe hoopte dat zijn inzamelingsactiviteiten zouden worden overgenomen door de IJ- zendijkse huisarts Dusslier. Die heeft inderdaad een lading naar Ni geria gestuurd, maar wilde het bij een eenmalige actie houden. DEN HAAG/BIERVLIET - Was staats raad S. Wortmann van de Raad van State tijdens een rechtszaak nog kritisch over de gang van za ken rond een brandweerpost in Biervliet, in de uitspraak is alles gladgestreken. In ieder geval vindt de Raad dat er geen verkeersgevaarlijke situaties op de Weststraat ontstaan als de brandweer uitrukt. Het verkeer op de straat wordt met lichtsignalen gewaarschuwd als de brandweer uitrukt. Tijdens de rechtszitting twee maanden terug vond de staatsraad dat de procedure rond een vrijstel ling en bouwvergunning voor de nieuwe brandweerpost aan de Weststraat in Biervliet bepaald niet de schoonheidsprijs verdien de. Maar in de uitspraak stelt de Raad dat de procedure correct is doorlopen en dat de gemeente Ter- neuzen geen steken heeft laten val len. De uitspraak betekent een te genvaller voor Biervlieter R. van Rattingen. Hij tekende bezwaar te gen de bouwvergunning, omdat de intussen gebouwde brandweer post op nauwelijks tien meter van zijn woning was gepland. In het huis woont vader Van Rattingen. De Raad van State heeft de bezwa ren van Van Rattingen ook op in houdelijke gronden verworpen. Uit het exploot d.d. 08-06-2012 van A.A.A.M.G. van Damme, gerechts deurwaarder te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van de stichting Stich ting Woongoed Zeeuws Vlaande ren, gevestigd en kantoorhoudend te Terneuzen, alsmede ten verzoeke van De Staat der Nederlanden, ze telend te 's-Gravenhage en ten deze vertegenwoordigd door de Officier van Justitie van het Arrondissements parket te Leeuwarden, aan Danny van Wijnen, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het pro ces verbaal d.d. 08-06-2012 waar uit blijkt dat beslag is gelegd onder de daarin nader omschreven derde. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West ZMuwsrii-VJnaxifrrfH De Gebiedscommissie Natuurlijk Vitaal vergadert op woensdag 20 juni vanaf 19.30 uur in het kantoorgebouw van het Projectbureau Zwakke Schakels, Veerhaven 5 te Breskens. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Presentatie Kustvisie Planwijziging Natuurbeheerplan 2012 Concept werkbegroting 2013 Voortgangsrapportage De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inzage bij het Klanten Contact Centrum van de gemeente Sluis, Nieuwstraat 22 te Oostburg en in de openbare bibliotheken te Breskens en Oostburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. U dient zich hiervoor van te voren aan te melden bij het secretariaat. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 155