Nicky hoopt op doorbraak 221 zeeland Misschien over twintig jaar almanak Rits Nicky voelt zich als een vis in het water bij de kinderen met wie hij op pad gaat voor het programma Mini TV Club. Allerlei soorten kunst getoond in Breskens Havendagen Terneuzen L zaterdag 16 juni 2012 klassenwerk door Anoek de Gardeijn Zeeuws-Vlaanderen krimpt en vergrijst Veel jongeren trekken weg. Maar waarom? Bas Dingenouts (De Rede), Anoek de Gardeijn (Zwin College), Christel Tuin (Reynaertcollege) en Raymond de Frel (Zelden- rust-Steelantcollege) proberen daarop aan de hand van hun klassen- foto's antwoord te krijgen van hun oud-klasgenoten. Vandaag Mela- nie Wesdorp uit de klas van Anoek. Melanie Wesdorp keerde voor een halfjaar terug naar Zeeuws-Vlaanderen, maar was blij dat ze er weer weg kon. In september 2011 haalde Me lanie Wesdorp (23) haar ba chelor-diploma psychologie aan de Universiteit van Nij megen. Ze ging toen terug bij haar ouders in Breskens wonen, maar dat was slechts tijdelijk. Melanie hield haar weekendbaan tje als kaasverkoopster op de markt in Oostburg en ging door deweeks aan de slag als postbe- zorgster. In januari had ze genoeg gespaard. Ze vertrok naar Zuid-Amerika en daar is ze nu nog steeds. Haar reis begon met een taalcursus in Ar gentinië, daarna deed ze vrijwilli gerswerk in Bolivia en nu is ze in Peru. Hier loopt ze drie weken mee met een psycholoog in een tehuis voor tienermoeders. De meisjes daar zijn allemaal tussen de dertien en achttien jaar oud en zijn seksueel misbruikt. Melanie: „Ik maak hier heel heftige dingen mee, maar het is erg interessant en ik leer heel veel." Haar periode in Peru is bijna voorbij en dan staat er nog één land op de plan ning: Brazilië. „Ik heb het erg goed naar mijn zin en wil nog niet naar huis. De Zuid-Ameri kaanse cultuur spreekt mij heel erg aan, de mensen zijn hier veel opener en niet zo gehaast" In juli komt Melanie terug naar Zeeuws-Vlaanderen, maar in au gustus vertrekt ze alweer naar Nij megen voor een master-opleiding. Die opleiding duurt een jaar en ook daarna ziet Melanie zichzelf niet terug verhuizen naar Zeeuws-Vlaanderen. „Misschien over twintig jaar, maar op dit mo- De Zeeuws-Vlaamse chemicus kreeg deze week een collega uit het Mid den-Oosten op bezoek. Samen zou den ze de voetbalwedstrijd Neder- land-Duitsland bekijken. Vooraf gaf hij zijn vrouw wat instructies. „Als hij binnenkomt, moetje hem maar geen hand geven, hoor. Dat is in zijn cultuur helemaal niet gebruikelijk." Zijn schoonvader, op dat moment Melanie Wesdorp (23), Zwin Colle ge, brugklas havo-vwo (2001). ment zou ik het niet willen. Ilc zeg niet dat er geen werk is voor mij, maar er zijn wel veel minder mogelijkheden." Melanie sluit ook niet uit dat ze in het buiten land gaat wonen. „Nadat ik weer een halfjaar in Zeeuws-Vlaande ren had gewoond, was ik blij dat ik weg kon. Ik wil meer van de wereld zien. Ik vind het ook een voordeel dat je in een stad, zoals Nijmegen, meer anonimiteit hebt. Als ik in Breskens in m'n huispak boodschappen doe, ziet iedereen het." Als Melanie over een jaar af gestudeerd is, wil ze het liefst in Nijmegen blijven. Maar het aller belangrijkste is dan het vinden van een goede baan en daarbij maakt de locatie niet uit. Mocht het Melanie dan niet lukken om werk te vinden, dan gaat ze weer op reis. Tip? redactie@pzc.nl Op internet, Facebook en Twitter verschenen de afgelo pen tijd berichten dat hij een rol in Goede Tijden Slechte Tij den had. Geruchten die, vol gens Nicky Scheers uit Clinge, nergens op zijn gebaseerd. 'Zelfs RTL Boulevard en de Hit krant belden me al.' door Pascalle Cappetti Nicky (21) was laatst inderdaad in Amster dam voor de opna mes van de populai re soapserie. En kor te tijd daarna nog eens, voor een gezellige middag met een vrien din. Direct daarna werd er gecon cludeerd dat hij 'vaak' in Amster dam te vinden is voor opnames voor GTST. Onzin, grinnikt Nicky in zijn ouderlijk huis in Clinge. „Dat rolletje stelde niet veel voor. Ik figureer begin juli een keer in de serie. Ik denk dat ilc op de ach tergrond te zien ben. Maar dat is al les." Een leuke ervaring was het wel en smaakte in elk geval naar meer. Nicky is dan ook vastberaden het te gaan maken in de showbiz. Een kans om landelijk door te breken komt misschien eind augustus al, als hij samen met Gaston van de Postcodeloterij op pad mag. Nicky won met een ingezonden YouTu- be-filmpje waarin hij zogenaamd de straatprijs van de Postcodelote rij uitreikt. Nicky grijpt alle kansen aan om door te breken als presentator. Al in 2-vmbo maakte hij met vrien den filmpjes voor een eigen inter netzender, maar toen had hij nog het idee om meester te worden of iets in de sport te gaan doen. Nicky zet inmiddels alles opzij ook aanwezig, ving het gesprek op. Hij bekeek de man die met zijn doch ter was getrouwd eens van top tot teen en deed hem vervolgens een sug gestie. „Het is in de cultuur van jouw collega vast ook niet gebruike lijk om iemand met een openstaande gulp te begroeten. Ik zou nog maar snel een andere broek aandoen, want je rits is-lam." voor een televisiecarrière of werk als model. Als dat betekent dat hij een avondje stappen of een feestje moet missen, dan moet dat maar. „Ik zorg goed voor mezelf. Ik rook niet, drink nauwelijks en sport veel. Als ik de week erop een pre sentatie heb, ga ik dat weekend er voor niet uitgebreid stappen." Wat dat betreft, denkt hij een voor sprong te hebben op andere jonge ren die dolgraag bij de televisie wil len werken. „Ik heb een enorm doorzettingsvermogen." Bij Omroep Hulst hebben ze dat al langer in de smiezen. Sinds enige tijd presenteert hij een drietal pro gramma's bij de regionale televisie zender die in Groot-Hulst veel kij kers trekt. „Wel gek hoor, ik word op straat herkend en mensen spre ken je aan. Of ze kijken in de su permarkt wat ik in mijn mandje leg." Tegelijkertijd geniet Nicky van alle aandacht, want ja, ijdel is hij wel. Vooral kinderen zijn dol op de vlotte, lieve jongen met dat knap pe koppie. Nicky voelt zich als een vis in het water bij de kinderen die bijvoorbeeld tegen elkaar strij den in 'Schoolkamp' of met wie hij op pad gaat voor het program ma Mini TV Club. Het liefst zou Nicky een kinderprogramma pre senteren bijvoorbeeld bij RTL, SBS of Tros. „Vroeger had ik faalangst, was ik geen held. Nu vind ik het heerlijk om op te treden en te pre senteren." Door zijn ervaring gaat het presen tatiewerk hem ook gemakkelijker af. „In het begin was ik superze- nuwachtig. Als ik iemand ging in terviewen, had ik van tevoren een lijst met twintig vragen gemaakt, maar ik luisterde amper naar het antwoord. Ik was alleen maar be zig om mijn lijstje af te werken. Nu bereid ik me amper meer voor op een gesprek. Daardoor kom ik veel spontaner over. Ik heb wel vseeses&xassash moeten leren om minder met mijn schouders te bewegen. Dat lukt nu aardig, maar soms weet ik niet waar ik mijn handen moet la ten", lacht hij. Binnenkort rondt Nicky de sport- opleiding op het ROC Westerschel- de af BRESKENS - Negen kunstenaars ex poseren dit weekeinde en tussen 30 juni en 1 september in het pand Dorpsstraat 4 in Breskens. Het gaat om Loes Muller (Rilland, sculpturen en brons), Alida An- cion (Oostburg, -schilderijen), Bram de Meijer (Sint Kruis, schil derijen en tekeningen), Morag Paul (Hoek, aquarellen), Linda Briers (Bonheiden, schilderijen), Marina Vogel (Breskens, sculptu ren), Veerle Knockaert (Moorsle de, glas), Arie Vinke (Moorslede, glas) en Mieke Drossaert (Oos tende, schilderijen). De expositie is dagelijks te bekij ken tussen 12 en 18 uur. Zwincoilege Oostburg 2001-2002 ALLE OPTREDENS GRATIS TOEGANKELIJK havendagentemeuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 154