'Nu nadenken over toekomst binnenstad' 241 zeeland 'Dit is ons eigen Prinsengrachtconcert' 'De Hema komt echt niet naar Tholen' School zwaait directeur uit Nieuwe winkels Tweede groene bak gaat geld kosten in Tholen Havendagen Terneuzen zaterdag 16 juni 2012 THOLEN - De leerlingen van reformatorische basisschool Eben Haëzer in Tholen hebben vrijdag op feestelijke wijze afscheid genomen van directeur Aat Nederlof. Hij was liefst 42 jaar aan de school verbonden, waarvan 37 jaar als directeur. Nederlof werd gisteren in een oldtimer naar school ge bracht. Daar volgde een feestelijke middag. foto Willem Mieras door Monique Meeuwisse SINT-ANNALAND - Hoewel de weer goden het evenement niet altijd gunstig gezind waren, kijken de or ganisatie van het jaarlijkse open luchtconcert Musica Nautica in Sint-Annaland met tevredenheid terug op de eerste vier jaar. Op 6 juli vindt de vijfde editie plaats. De organisatoren van het evene ment lieten zich, mede door de massale belangstelling van het pu bliek, niet uit het veld slaan door het soms beroerde weer. In de loop der jaren heeft de orga nisatie poncho's en dekens aange schaft, werd het podiumponton overdekt en kwam men tot de con clusie dat de beste datum vóór de zomervakantie ligt. De vrijdaga vond kreeg daarbij de voorkeur. Van Doorn legt uit dat het initia tief tot het openluchtspektakel is voortgekomen uit huiskamercon certen, die bij haar thuis en bij haar vader werden gehouden. „We houden erg van klassieke muziek, maar zijn beiden ook watersport liefhebbers. Een concert zoals het Prinsengrachtconcert leek ons een fantastisch idee. Al snel liepen de gemeente, sponsors en musici warm voor ons initiatief." Tijdens het lustrumconcert van dit jaar treden enkele bekende gezich ten van vorige edities op. Onder meer sopraan Natalya Kraevsky, mezzo-sopraan Inez Carsauw en tenor Alex Vermeulen maken hun opwachting. Verder treden bassist Pieter Hen driks, klarinettiste Céleste Zewald en pianist Daniël Kramer op. De jeugdige Bram Bos, die bekend is van The Voice Kids, legt met een gastoptreden een link naar de mo derne muziek. De kern van het programma is het populair, klassieke en vocale genre. Dit wordt steeds gekoppeld aan een andere discipline. Was dit vo rig jaar nog een uitstapje naar de jazz, dit jaar wordt het programma omlijst door Dansgroep De Stilte uit Breda. Ook tijdens deze editie kan het publiek het optreden vol gen op zelf meegebrachte stoeltjes vanaf het terras van clubhuis Buut- engaets, het Havenpad, het talud en de steigers. „Maar ook vanaf de bootjes in de haven", vertelt Van Doorn. „We hopen dat nog meer mensen dat zullen doen. De kade is al helemaal gevuld met toe schouwers maar op het water is nog voldoende plaats." www.musicanautica.nl PTA ROOSENDAAL Vlierwerf 6 Tel.: (0165) 52 66 66. PTA GOES Peary weg 11 Tel.: (0113) 22 06 20. PTA VUSSINGEN Pres. Rooseveltlaan 768 Tel.: (0118) 42 04 20. PTATERNEUZEN Productiestraat 4 Tel.. (0115) 68 35 30. PTA MIDDELHARNIS Kastanjelaan 41-43 Tel.: (0187) 48 30 94 PEUGEOT Mede door de inzet van de gemeente, die potentiële nieuwe middenstanders actief benaderde, zijn in de binnenstad van Tholen recent enkele nieuwe winkeltjes geopend. Groentewinkel Delicious (foto) is er één van. Ook in andere kernen kwamen er winkels bij. De Thoolse binnenstad staat weer op de politieke agenda. Volgens raadslid Jaap Hage (CU) is het hoog tijd dat de politiek eens na denkt over de toekomst van het oude stadscentrum. door Rob Paardelkam Nog niet zo lang geleden was er een masterplan binnenstad, maar dat is- compleet in de vergetel heid geraakt. Reden voor Hage om donderdag tijdens de raadsvergade ring aandacht te vragen voor de toekomst van het historische cen trum. Hij kreeg zijn zin. De raad gaat er binnenkort uitvoerig over discussiëren. Volgens Hage is dat hard nodig, want er zijn nogal wat bedreigin gen. Eén ervan is de komst van twee supermarkten en een aantal vers winkels in de nieuwe wijk Ves- tetuin. „Ik hoop dat ik ongelijk heb", stelt het CU-raadslid. „Maar misschien vormt dit nieuwe win- kelblok wel een serieuze concur rent voor de binnenstad. Neem nou Delicious (een relatief nieuwe groentewinkel in de binnenstad, red). Hoe gaat die het doen als er straks ook een groentewinkel in Vestetuin komt? En het Kruidvat zal zich misschien ook wel eens achter de oren krabben. Als die winkel ziet dat mensen straks al hun boodschappen in de nieuwe wijk doen, gaat ze daar misschien ook liever naartoe." Volgens Hage moet de politiek niet de kop in het zand steken, maar nadenken over dit soort ont wikkelingen. „We moeten kiezen wat we willen met onze binnen stad. Misschien moeten we ons wel meer gaan richten op kunst en cultuur. Er zitten nu al heel wat leuke ateliers in het centrum. Maar we kunnen wellicht ook nog wat meer doen met de fraaie histori sche panden." Ook als het om de fysieke inrich ting gaat, valt er volgens Hage nog wel één en ander te verbeteren. Met name de Eendrachtsweg, de redelijk troosteloze entree van de binnenstad, moet volgens hem snel worden aangepakt. Daarin krijgt hij bijval van de WD. „Het duurt al veel te lang", zegt raadslid Gré Boelhouwers. „Ik kan me her inneren dat schildersbedrijf Laban tien jaar geleden al vroeg om de straat aan te pakken." Volgens Boelhouwers moet het mogelijk zijn om met relatief weinig middelen al iets te doen. „Neem nu die lelijke glasbak die er nog altijd staat. Die moet weg. Ook het woud aan ver keersborden in de binnenstad maakt het er niet mooier op." Hage maakt zich ook zorgen over de verbinding tussen de toekomsti ge winkels in Vestetuin en de bin nenstad. „Er is altijd gezegd dat de twee gebieden op elkaar moeten aansluiten, maar de waarheid is dat ze mijlenver bij elkaar vandaan liggen. Is heb lang geleden wel eens iets horen waaien over een wandelboulevard als verbinding, maar ik hoor er niets meer over. Het is goed om weer eens na te denken over dit soort dingen." model kon afwijken :w, bpm, excl, kostenrijklaar n jn.de .werkelijkheid. Wijziglnc 30: juni.2012 èo zolang de va Anderhalfjaar geleden sprak de gemeente de wens uit om een pu bliekstrekker naar Tho len te halen, bijvoorbeeld de He ma of Action. Dat is nog niet ge lukt. „Ik geloof er niet meer in", zegt CU-raadslid Jaap Hage. Wethouder Frank Hommel heeft de hoop nog niet opgegeven. „Maar we moeten ons daar ook niet blind op staren", stelt hij. „Het is een misvatting dat enkel een trekker de binnenstad kan red den. Bovendien gaat het helemaal THOLEN - Tholenaren die veel GFT-afval hebben en daarom een tweede groene container willen, moeten daar in de toekomst waar schijnlijk voor betalen. De SGP diende donderdag een mo tie in om de tweede groene bak gratis te houden, maar kreeg enkel steun van de SP. De andere partijen vinden het meer dan redelijk dat mensen moeten betalen voor een tweede bak. Als hij gratis is, betaalt tenslot te de hele gemeenschap ervoor. Wethouder Hommel wees erop dat mensen tegenwoordig al een hele grote eerste bak van 240 liter kunnen krijgen. niet slecht. Door het beleid dat we hebben gevoerd als gemeente zijn de afgelopen tijd weer behoorlijk wat winkelpanden gevuld." Dat beleid, waarbij gericht wordt gezocht naar mensen die mis schien wel een winkeltje willen be ginnen, is zelfs buiten de gemeen tegrenzen opgevaUen. Woens- drecht wil het kopiëren. 'Onderscheidend zijn' is volgens Hommel de toverformule voor Thoolse winkeliers om succesvol te zijn. „Neem nu het kaaswinkel tje. Dat trekt klanten van ver bui- 22/23 24 JUNI 2012 ten Tholen." Desondanks blijft een publiekstrekker van harte wel kom. „Dat spreekt voor zich", zegt Hommel. „Als de Hema zich als nog in Tholen wil vestigen, wordt ze door ons met open armen ont vangen." Raadslid Jaap Hage (CU) ziet dat niet gebeuren. „Het is een utopie om te denken dat de Hema naar Tholen komt. Daarvoor zijn we simpelweg te klein en trekt de bin nenstad te weinig bezoekers. Bo vendien zitten er al Hema's in Hal steren en Steenbergen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 150