ruimte in de Rozentuin zeeland 123 VERHUIZEN MET ZORG! Onderhoud grafstenen ook in andere dorpen Gehucht worstelt met kleur bord Windsurfdinic ■himwü«m SINOUTSKERKE GEM. BORSELE GERARD zaterdag 16 juni 2012 Roha Active Sports geeft een windsurfdinic aan alle kinderen die willen leren windsurfen op zondag 24 juni. De clinic vindt plaats op de vorig jaar geopende lo catie van Roha aan het Veerse Meer in Kamperland naast Waters kicentrum de Schotsman. Inschrij ven kan op www.roha.eu door Frank van Cooten SINOUTSKERKE - De 25 inwoners van het gehucht Sinoutskerke wor stelen met de juiste kleur van het bebouwde kombord. Ze hebben in korte tijd drie kleu ren voorbij zien komen. Wit met blauwe letters, geel met zwarte let ters en nu blauw met witte letters, gevat in een gele rand. „Kennelijk zijn ze overgeschilderd in de eigen werkplaats van de gemeente", stelt bewoner Edmond Planteydt. De komborden van het gehucht, wit met blauwe letters volgens de Nederlandse wet, waren bescha digd. De gemeente Borsele plaatste andere, nu geel met zwarte letters. „Afgezien van de suggestie dat Sin outskerke daarmee een Duitse en- clave leek, waren er ook wettelijke zaken zoals ventvergunningen en maximum snelheid aan de orde", zegt Planteydt De gemeente liet weten dat bij een gehucht geen sprake is van een officiële bebouw de kom. Een standaard kombord met daarbij de aanduiding van een maximum snelheid kan dus niet worden toegepast. Vaak wordt dan een wit bord geplaatst met blauwe of zwarte letters. De gemeente wees de bewoners op een fout van de fabrikant. De borden zouden dus zo snel mogelijk worden ver vangen. De borden zijn inderdaad vervangen, maar ze zijn nu blauw met witte letters, gevat in een gele rand. „Als ze weer niet voldoen, gaan ze weer terug naar de fabri kant", zei een woordvoerder van de gemeente, gisteren. „Wij heb ben in elk geval niet zelf de kwast gehanteerd." MIDDELBURG Hannie Schaftstraat 11 Vrijstaande, uitgebouwde, bungalow met 3 slaap- kmrs, 2 badkmrs, zonge- richte tuin en garage. www.schulting-partners.nl door Frank van Cooten HEINKENSZAND - In navolging van Heinkenszand beginnen ook de werkgroepen Ellewoutsdijk en Nis- se binnenkort met het onderhoud van grafstenen. Dit onderhoud betreft de grafste nen die vóór 1970 zijn geplaatst en grafstenen waarvoor gedurende veertig jaar grafrechten zijn be taald. In Nisse heeft de werkgroep de toe passelijke naam 'De Zerk' gekre gen. De gemeente heeft aan deze werkgroep veertien grafzerken toe gewezen om te onderhouden. Deze liggen in het eerste veld rechts, direct achter het baarhuis- je- De werkzaamheden betreffen het schoonmaken van de grafstenen, het kort houden van de grasran den rondom de zerken, het schoonmaken van de grindbakken Bij NADER In de krant van vrijdag 15 juli staat een aankondiging van het jubi leum van het koor Happy Voices. In het bericht wordt de viering op zondag genoemd. Dat moet zon dag 23 juni zijn. In het bericht er naast staat in het artikel over de Grote Markt vol muziek de aankon diging van komend weekend. Dat moet eveneens volgende week zijn op 22 en 23 juni. LEWEDORP Duwers gezocht voor rolstoeldriedaagse Het wielercomité Lewedorp houdt van dinsdag 19 tot en met donder dag 21 juni voor de 4e keer de wan del- en rolstoeldriedaagse. Elke avond wordt gezamenlijk gestart om 18.15 uur vanuit 'De Kraayerf in Lewedorp. Deelname kost 3 eu ro. vooraf inschrijven via www.ron- devanlewedorp.nl. Inschrijven kan ook op dinsdag 19 juni vanaf 17.30 uur in De Kraayert. Er worden nog duwers gezocht Meer informatie: www.rondevanlewedorp.nl. en het snoeien van de grafbeplan tingen. Dit alles gebeurt in overleg met de Stichting Landschapsbe heer Zeeland. Bij restauratie of groot onderhoud aan een grafzerk zal door de werk groep vooraf toestemming bij na bestaanden worden gezocht. De werkgroep zet zich ook in voor het bewaren van de cultuurhisto rische, landschappelijke en ecologi sche waarden van de begraaf plaats. Ook voor de begraafplaats in Elle woutsdijk zijn door de werkgroep werkplannen gemaakt in overleg met de Stichting Landschapsbe heer Zeeland. De werkgroep Heinkenszand is af gelopen week begonnen met het onderhoud van grafstenen. Het gaat om het oudste deel en twee rijen grafmonumenten in de zuidoosthoek van de begraaf plaats. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwense.nl GOES DuchenneHeroes rijden 700 kilometer DuchenneHeroes rijdt een sponsor actie voor mensen met de spier ziekte Duchenne van 9 tot en met 15 september. Ongeveer driehon derd deelnemers fietsen dan van Luxemburg naar Nijmegen, een rit van zevenhonderd kilometer. Duchenne is een spierziekte die er voor zorgt dat spieren langzaam aan afbreken. Het geld van de spon soractie gaat naar het ontwikkelen van medicijnen. Donaties zijn wel kom via www.duchenneheroes.nl. lijk, zoals de reeks fotokopieën van stillevens met poppen in het res taurant. Maar 'Rotstuin' is weer een absurdistische enscenering van bouwmateriaal waarin je met een knipoog nog een beginnende Zen-tuinier in kan vermoeden. De kunstenaars hebben soms wel heel verscholen hoekjes gekozen. Een video-installatie huist in een lege, overgroeide volière. In het halfduister wordt een voorstelling over de laatste lamme uurtjes van een te lang aanhoudend feest ge toond. Herkenbaar en, in lijn met het onderwerp, lang uitgespon nen. Een ander werk keert de men sentechniek om: het bestaat uit on gebakken stenen van klei en vlas- haksel, in een straatje gelegd en als muurtje gestapeld, om door regen en voeten weer uit te vloeien tot de afzonderlijke bestanddelen. Dat zou best eens hard kunnen gaan, als de zomer zo nat blijft. Lenze Plass heeft zijn twijfels of de kunstenaars in hun onervaren heid de weerbestendigheid van hun werk in de komende maan den niet overschat hebben. „Het zijn mensen die net beginnen als kunstenaar en dat merk je als ze gaan inrichten. Je kunt je afvragen of er voldoende materiaalkennis is. We zullen zien." Plass is blij met het resultaat van de eerste editie van caYacz. „Ik denk dat dit uit kan groeien tot iets moois, een platform voor jon ge kunst. Wie weet wat de kunste naars volgend jaar durven." www.cayacz.nl 1 Donja Odijk foto's Willem Mieras I. Michiel Braas 2.MichaDoorenweerd 3. Sven Sanders (nog geen locatie) 4. Maud de Regt 5. Annelotde Regt 6. Noortje Haegens 7. Jasmijn Krol 8.Lydia Weijers 9. Martine Poot 10. Sabrina Hoondert IILillith Ronner van Hooijdonk 12.TijlFrijns 13. Anna Barbara Kolbe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 149