Jonge kunstenaars testen de Krimp lijkt een mythe vragen over 22 23 24 H^BI Dienst Begeleid werken voorwCTpen van Gors gecertificeerd Havendagen, Terneuzen zaterdag 16 juni 2012 Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit /^èT\ verkoop I \fj onderhoud \SOAB J tuning Gagelboslaan 161 Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nlwww.saabtuning.nl Een wenteltrap van ruw hout leidt schijnbaar de hemel in, de rozen geur uit de perken achterna. Elektronische geluidsspinsels klinken uit de bosjes. Dertien jonge, pas afgestudeerde kunstenaars tonen hun werken in de Zeeuwse Rozentuin in Kats in de eerste Contem porary Art Young Artist's Competition Zeeland. door Claudia Sondervan et is een competitie: het publiek kan via een stembiljet laten blijken welk werk het meeste aan spreekt. De dertien inzendingen - één, een driedimensionale graffit- ti, komt nog achterop - staan ook bloot aan het oordeel van een jury van de kunstenaressen Tinkebell, Marleen Hartjes en oud-hoofdre dacteur van de PZC, Andreas Oost hoek. Aan zowel de publieks- als de juryprijs hangt een bedrag van 2500 euro. De werken moeten een hele zomer doorstaan: de manifes tatie kent geen opening maar wel een slotfeest, zaterdag 15 septem ber, als commissaris van de konin gin Karla Peijs de winnaars be kend maakt. Eigenaar Lenze Plass liet de kunste naars de ruimte in de tuin, maar de zij lijken haast schuchter liever te willen opgaan in het levende de cor dan dan te domineren. De ver scheidenheid in materialen, tech nieken en gedachtegangen is groot. De één arrangeert land schapselementen in foto's op can- vasdoek in speelse, mooi neergezet te composities; de ander ver vreemdt met een installatie van suikerspin - of het residue daar van. „Je kunt je afvragen of het kunst is", vindt Plass. „Er steekt in elk geval wel een filosofie achter." Ook bij een vlot, half op de sloot kant, als een gestrande reiziger. Soms is het werk heel toeganke- HEINKENSZAND - Inwoners kunnen vanaf 1 oktober aangifte doen van verloren voorwerpen bij de ge meenten. Dat gebeurt nu nog bij de politie. Gemeenten treffen nu al voorbereidingen voor deze nieu we taak. Zo ging het dagelijks ge meentebestuur van Borsele deze week akkoord met de aanschaf van een registratiepakket. De nieuwe regeling zou eerder in gaan, maar gemeenten hebben nog veel vragen over de uitvoe ring. Zo wil Borsele bijvoorbeeld weten waar de inwoners in het weekeinde terecht kunnen, aange zien het gemeentehuis op zaterdag en zondag dicht is. GOES - Begeleid werken, een dienst van Gors, heeft officieel het 'Keurmerk Blik op Werk' ontvan gen. Al enige tijd voldoet deze dienst aan alle normen die het Keurmerk stelt. Gors verleent zorg en diensten aan kinderen, adolescenten en volwas sen met een verstandelijke en/of li chamelijke functiebeperking. De jobcoaches van Begeleid werken zoeken naar geschikt werk dat past bij de vragen, mogelijkheden en wensen van mensen met een be perking. Zoals de naam 'Begeleid werken' al doet vermoeden, is er naast zoe ken, werven en selecteren veel aan dacht voor de begeleiding tijdens het werk. „We merken dat andere organisaties en diensten van colle ga-instellingen een andere aanpak hebben", aldus Jaap Eekhout, één van de vier jobcoaches. „Er is dan vaak weinig begeleiding op de werkvloer, en dat is nu juist datge ne waarmee wij ons onderschei den van de rest. Wij willen zowel werknemer als werkgever opti maal begeleiden." Het kantoor is gevestigd in Unit 17, één van de dagbestedingslocaties van Gors. Meer informatie voor zo wel werkgevers als werknemers over Begeleid werken is te vinden op www.gors.nl. door Harmen van der Werf Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - De vaak voorspelde bevolkingskrimp in Zeeuws-Vlaan- deren lijkt wel een mythe, afgaand op het aantal nieuwe leerlingen op de vier Zeeuws-Vlaamse middelba re scholen. Ze mogen gezamenlijk komend schooljaar iets meer brug klassers verwelkomen dan in 2011, welgeteld zeven. De (zeer lichte) groei is overigens uitsluitend te danken aan openba re scholengemeenschap De Rede in Terneuzen. De Rede is bestuur lijk in rustiger vaarwater terecht ge komen en timmert aan de weg met onderwijsvernieuwingen, zo als de introductie van de i-pad als belangrijk hulpmiddel voor het on derwijs. Dit betaalt zich uit in een toename van het aantal brugklas sers van 200 vorig jaar naar 250 ko mend schooljaar. De 'concurrent' in Terneuzen, het christelijke Zeldenrust-Steelantcol- lege, moet een veertje laten; van ruim 300 nieuwe leerlingen in 2011 naar iets minder dan 300 dit jaar. Jan-Kees van Gaaien, teamlei der brugklassen, spreekt van een 'te verwaarlozen afname'. De da ling heeft volgens hem mede te maken met de lagere cito-scores op basisscholen. De Rede heeft 'meer uitzoek' in het vmbo-kader en -basis. Van Gaaien: „Het is goed dat er iets te kiezen is in Terneu zen met twee scholen. Dat moet zo blijven, al moeten we samen werking ook niet schuwen, bijvoor beeld met Grieks." ALLE OPTREDENS GRATIS TOEGANKELIJK OUShore Rib Rally havendagenterneuzen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 148