'Het Coese Postkantoor' na zomer open Deelnemers avondvierdaagse Goes na jaren weer ingehaald op Markt r bevelanden/tholen almanak Rits ZATERDAG 16 juni 2012 21 door Luc Oggel GOES - 'Het Goese Postkantoor'. Zo gaat het nieuwe horecabedrijf in het voormalige postkantoor op de Grote Markt in Goes heten. Naar verwachting opent het na de zomer de deuren. „Iedereen vraagt: 'wat gaat er ge beuren met het Goese postkan toor', dus dat gaat het "worden", verklaart Jerry van Zuijlen van ho recabedrijf Amadore de naam. „Dan weet iedereen meteen waar het is." Amadore exploiteert het nieuwe bedrijf en huurt het karakteristie ke en in het oog springende pand van de Amsterdamse zakenman Won Yip. Die heeft Goese wortels en kocht het een aantal jaren gele den bij wijze van belegging. De benodigde vergunningen zijn binnen en worden op 11 juli onher roepelijk. „We zijn deze week be gonnen met de eerste kleine werk zaamheden", zegt Van Zuijlen. Het concept is inmiddels redelijk helder. Amadore heeft toekomsti ge klanten begin dit jaar gevraagd ideeën aan te dragen. Via de specia le website amadore-idee.nl kwa men ruim honderd reacties bin nen. „Een menukaart is er nog niet, maar wat betreft inrichting zal er veel terugkomen dat aan het postverleden doet denken, zoals kleuren en postzakken." Volgens van Zuijlen moet het nieu we Amadore-etablissement er een worden waar iedereen makkelijk binnenstapt, net als bij het post kantoor het geval was. „We willen dat industriële en tegelijkertijd toe gankelijke van het postkantoor be houden. De tekeningen van archi tect Ferry Tabeling zijn gereed Voordat de eerste hapjes en drank jes kunnen worden geserveerd, moet er de komende maanden nog heel veel gebeuren. „We kun nen daarom nog geen precieze openingsdatum noemen. Wel zul len we iedereen die heeft meege dacht uitnodigen bij de opening." Met het nieuwe horecabedrijf breidt Amadore het imperium in Zeeland weer iets uit. Het bedrijf heeft (welness)hotels, restaurants en grand cafés in Vlissingen, Mid delburg, Kamperland en Goes. In die laatste stad is Amadore straks met drie gelegenheden vertegen woordigd. GOES - De deelnemers aan de Goese avond vierdaagse werden vrijdagavond ingehaald op de Grote Markt en dat was al heel lang niet meer gebeurd. Sportpunt Zeeland was jaren lang het eindpunt, maar CDA-raadslid Ellemijn van Waveren vroeg zich af waarom dat niet op de Grote Markt was. Zij zocht daarom vo rig jaar contact met de organisatie, die er ook wel brood in zag, maar niet zo gauw wist hoe één en ander voor elkaar te krijgen. „Daar heb ik me voor ingezet", zegt Van Waveren. „Zo gebeurt er weer wat in de stad." En dus stond de Markt gisteravond vol met honderden kin deren, die hun inspanning beloond zagen met een medaille. Burgemeester Verhulst reikte de groepsmedailles uit. foto Willem Mieras Nieuw horecabedrijf van Amadore op Grote Markt Goes knipoogt naar verleden Nu nadenken over toekomst 22 en 23 THOLEN Man aangehouden voor wapenbezit De politie heeft donderdagavond een 47-jarige man uit de gemeente Tholen aangehouden in zijn eigen woning. De politie had een tip ge kregen dat de man in het bezit zou zijn van wapens. Dat bleek inder daad het geval. In zijn huis werden twee wapens gevonden. Of deze onder de wet wapens en munitie vallen wordt onderzocht. De man is aangehouden. ZIERIKZEE Plan Tureluur nadert voltooiing De aanleg van nieuwe natuur aan de zuidkust van Schouwen, Plan Tureluur, is bijna gereed. Binnen kort gaan de de laatste drie gebie den bij Zierikzee op de schop. „We beginnen met deelgebied 12, tussen de Provinciale weg en de Zandweg. Als de koeien naar stal zijn en de gewassen geoogst, kunnen de graaf machines het land op", zegt René Wink van Natuurmonumenten. YERSEKE Zwaargewonde bij botsing op Postweg Twee meisjes uit Yerseke (16 en 11 jaar) zijn gistermorgen rond 11.15 uur bij een botsing in him woon plaats gewond geraakt. Het 16-jarige meisje botste met haar snorfiets op de Postweg op de 11-jarige fietsster, die uit de tegenovergestelde rich ting kwam. Ze zijn allebei naar het ziekenhuis in Goes gebracht Na on derzoek is het 16-jarige meisje over gebracht naar Rotterdam. De Zeeuws-Vlaamse chemicus kreeg deze week een collega uit het Mid den-Oosten op bezoek. Samen zou den ze de voetbalwedstrijd Neder- land-Duitsland bekijken. Vooraf gaf hij zijn vrouw wat instructies. „Als hij binnenkomt, moet je hem maar geen hand geven, hoor. Dat is in zijn cultuur helemaal niet gebruikelijk." Zijn schoonvader, op dat moment Tip? redactie@pzc.nl ook aanwezig, ving het gesprek op. Hij bekeek de man die met zijn doch ter was getrouwd eens van top tot teen en deed hem vervolgens een sug gestie. „Het is in de cultuur van jouw collega vast ook niet gebruike lijk om iemand met een openstaande gulp te begroeten. Ik zou nog maar snel een andere broek aandoen, want je rits is-lam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 147