Pinguïns kinderen dansen voor in Colombia zeeland 125 Thema-avond van Odd Fellows Jan Stins 4 Dag van de Dialoog kri gt °P valreep nog 1 1 mooie vondsten vervolg met opzet netwerk bij 0pgraving Toekomst van de Zeeuwse zomer zierikzee - De Luctor et Emer- go-loge van de Odd Fellows houdt dinsdag 19 juni een thema-avond in het pand St. Domusstraat 51-53 in Zierikzee met als titel 'Muziek en Pastoraat'. In dit kader zal Maar ten Diepenbroek, dominee in Burgh een lezing houden. Geïnteresseerden zijn welkom van af 20.00 uur. De lezing begint om 20.30 uur. Aanmelden via Jan van Buiten, tel.nr. 0111-720631. uurwerkmaker/ instrumentmaker t^oor al uw uurwi 'erk restauraties luratoren NÉpElilAND" mensen die vakwerk kunnen waarderen L damplein 7, middelburg t. 0118-636635 www. jan sn ns. nl KERKWERVE - De Dag van de Dia loog op Schouwen-Duiveland krijgt een vervolg met het opzet ten van een netwerk 'Dialoogam- bassadeurs'. Doel van dat netwerk is mensen bijeen te brengen voor gesprekken over het organiseren van waardevolle ontmoetingen in de eigen woon-, leef- en werkom geving. Dat behoeven geen groot scheepse activiteiten te zijn. Het plaatsen van een bankje in je ei gen omgeving kan al een stimu lans zijn voor een goed gesprek met een buurtgenoot. Dat was een van de conclusies van de eerste Dag van de Dialoog op Schouwen-Duiveland, die vorig jaar november werd gehouden. In vervolg op deze dag wordt nu het netwerk 'Dialoogambassadeurs' ge vormd. Dit netwerk houdt maan dag 25 juni vanaf 19.30 uur een bij eenkomst in dorpshuis Zuudende in Kerkwerve. Daar wordt een toelichting gege ven op de plannen. Tevens wordt daar het thema vastgesteld voor de tweede Dag van de Dialoog die op vrijdag 9 november dit jaar wordt gehouden. Belangstellenden kunnen zich aan melden voor de avond in Zuuden de via: info@schouwen-duiveland- indialoog.nl of via tel.nr. oin-453444- MIDDELBURG De opgravingen bij de werkzaamheden aan de Bachten- steene zijn nagenoeg klaar. Volgens Bernard Meijlink van de Walcherse Archeologische Dienst waren de laatste dagen opwindend. „Zo heb ben we een beerput aangetroffen uit 1400. Maar ook enkele losse voorwerpen zoals een schoen met houten zool en een tinnen tuitkan. Het is best uniek om die hier aan te treffen." In de zorgvuldig afgegraven put waar de afgelopen weken werd ge zocht, is de archeoloog klaar. Er wordt vanaf nu nog drie dagen ge graven rond het Gravensteen, aan de rand van de huidige put. zaterdag 16 juni 2012 de gymzaal in zat. 23 juni om 14.00 uur. door Ali Pankow Het voorstel kwam spon taan van een van de bal letleerlingen van Elly Geelhoed in Dreischor: „Laten we onze dansvoorstelling dit keer geven voor een goed doel." De dansdocente vond dat een geweldig goed idee en zo kreeg de voorstelling Dancing Pin guïns als ondertitel 'Kinderen dan sen voor kinderen'. Een deel van de opbrengst van de vier opvoeringen vrijdag 22, zater dag 23 en zondag 24 juni in de gymzaal in Dreischor komt ten goede aan La Oportunidad, een stichting die zich bekommert om het lot van straat- en zwerfkinde ren in Colombia. „Dat doel was snel gekozen", zegt Elly Geelhoed. De initiatiefnemer van deze stichting, Zierikzeeënaar Danny Pantekoek is een zeer goe de kennis van haar. Geelhoed heeft respect voor de wijze waar op hij zich inzet kansarme kinde ren daar een iets beter leven te bie den. Zij heeft op voorhand toege zegd dat van elk verkocht kaartje 1,50 euro naar de stichting La Oportunidad gaat. Dansen voor een goed doel ver sterkt de bevlogenheid bij het ma ken van Dancing Pinguïns, consta teert Geelhoed. „Na de dansvoor stelling Cats twee jaar geleden, had ik al besloten dat het in elk ge val we'er een dierenthema zou wor den. Dat biedt veel ruimte om ver schillende stijlen door leerlingen in verschillende leeftijden te laten zien: klassiek ballet, jazz, hiphop en modern." Natuurlijk speelde de film Happy Feet wel een beetje mee in haar fantasie bij het maken van de cho reografieën, maar de voorstelling is 'maar heel losjes' gebaseerd op deze openingsfilm, zoals Geelhoed het omschrijft. Zij creëert met wit- Stichting La Oportunidad vindt dat straat- en zwerf kinderen in Colombia recht hebben op een toe komst Wie deze stichting wil steunen, kan voor 5 euro per maand of voor 60 euro per jaar donateur worden: www.la-oportunidad.com In de Colombiaanse stad Armenia le ven 2000 kinderen op straat. Met sport, spel en educatie zouden zij zich kunnen ontwikkelen. Veel jongeren zijn het huis ont vlucht vanwege geweld en misbruik. Vaak ook hebben de ouders geen geld om school te betalen. Danny Pantekoek met enkele kinde ren in Armenia: „Het is belangrijk de kinderen zo snel mogelijk van straat te krijgen." te voeringstof een besneeuwde we reld in de Dreisterse gymzaal. Daar beleven de pinguïns diverse fasen in hun leven: feest om de ge boorte van een pinguïnbaby, pin guïnkinderen die cowboytje spe len, puberpinguïns die naar de dis co gaan. „En die ook weer veilig thuiskomen. Bij die dans wordt li ve gezongen door Jean ine van der Wekken uit Zierikzee. Zij zingt You will never be van Julia Sheer en begeleidt zichzelf daarbij op keyboard. Specifieke inbreng is er ook van de jeugdige stagiaire De mi van Vlies. Zij maakte de choreo grafie bij een hiphop-dans. „Zij doet dat beter dan ik. Hiphop ligt niet zo in mijn lijn. Daar ben ik blijkbaar te klassiek voor inge steld",zegt Geelhoed. Aan de voor stelling doen 106 cursisten mee, waarvan één jongen. De 38 mei den uit de groepen waarin hij danst steunen hem doelgericht om pal te staan tegen pesterijen van andere jongens, vertelt de do cente. Voor deze voorstelling zijn 110 pinguïnjasjes gemaakt. „Met speciale dank aan Annet Coom- ans. Zij heeft een naaiatelier hier op het dorp en heeft de meeste jas jes gemaakt. Verder zetten ook veel andere hulpouders zich in voor de kostuums en de decors." Geelhoed heeft ervoor gekozen de voorstellingen in de gymzaal van Dreischor te geven. Dat vergt tijd en geld. Huur van podiumdelen bijvoorbeeld is een stevige kosten post. Voor Geelhoed is dat geen re den te gaan beknibbelen op de bij drage voor het goede doel. „Als er nou maar veel toeschouwers ko men, luk het ook nog wel om uit de kosten te komen." „Hiphop ligt niet zo in mijn lijn. Daar ben ik blijkbaar te klassiek voor ingesteld" Statenlaan e.o. Middelburg Wij nodigen u van harte uit de verschillende appartementen woensdag 20 juni te komen bekijken tussen IS.30 en 17.30 uur! U kunt zich melden bij J.P. Boreelstiaat 44 te Middelburg en van daaruit diverse andere appartementen bekijken.Vbor de deelnemende objecten.-jeStécnl of M2Makelaarsjit KIJKDAG 20 JUNI Prijzen vanaf 82.500,- k.k.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 145