Camera tegen vandalen auto's 24 La Oportunidad: 'Hier moet een einde aan komen9 'Het Goese Postkantoor' na zomer open zaterdag 16 juni 2012 Vernielingen door Maurits Sep MIDDELBURG - Cameratoezicht, schuine parkeervakken en elk weekend surveillance door een be wakingsbedrijf! Deze al eerder aan gekondigde maatregelen tegen ver nielingen van auto's op de Nieuwe Vlissingseweg -in Middelburg wor den per vrijdag 13 juli ingevoerd. Dat heeft de gemeente Middel burg de bewoners vrijdag laten we ten. Een deel van de bewoners ont ving een brief via e-mail, iedereen krijgt komende week ook nog een brief in de bus. De maatregelen "kunnen genomen worden nu de gemeenteraad geld beschikbaar heeft gesteld. De gemeente wijst erop dat ze alleen effectief zijn als ze als pakket worden ingevoerd. Vrijdag 13 juli moeten ze allemaal gerealiseerd zijn. Dan kunnen be woners-van de Nieuwe Vlissingse weg in Middelburg hun auto's voortaan schuin parkeren. Dat maakt het voor vandalen moèilij- ker met scherpe voorwerpen lange krassen over de zijkanten te trek ken. Ook het trappen tegen spie gels door fietsers die langsrijden, wordt dan minder makkelijk. Als extra maatregel tegen - vandalisme worden camera's langs de weg op gehangen. Dan wordt het mogelijk daders te zien en op te sporen. Weliswaar zijn in het verleden wel jongeren opgepakt omdat ze au to's hadden beschadigd, maar dat lukte alleen omdat bewoners de vernielingen zagen of hoorden en signalementen konden doorgeven aan de politie. Lang niet altijd kon den daders op heterdaad worden betrapt. Om die pakkans te vergro ten, zal een beveiligingsbedrijf van af 13 juli ook één nacht per week end surveilleren op de nieuwe Vlis singseweg. Overigens benadrukt de gemeente dat het noodzakelijk blijft dat be woners aangifte doen van vernie lingen. Dancing Pinguïns' wordt opgev Dreischor op vrij. 22 juni om 1S 15.00 en 19.00 uur en zon. 24 Kinderen op straat levend en in veel gevallen verslaafd. Daar moet een einde aan komen vindt de stichting La Opor tunidad. Deze stichting is een ini tiatief van Zierikzeeënaar Danny Pantekoek, die in februari dit jaar in de PZC uitgebreid vertelde over zijn streven in Colombia een jeugdcentrum te vestigen. Hij wil de kinderen daar sport, spel en educatie bieden. Pantekoek woont in de stad Armenia in Colombia, maar komt met regelmaat voor en kele maanden naar Zeeland. Om geld te verdienen en te lobbyen voor zijn stichting. Hij werkt dan in Opvangtehuis Juzt, De Vliethoe- ve in Kortgene. Pantekoek is nu weer in Colombia, maar weet zich hier inmiddels gesteund door be vlogen ambassadeurs van La Opor tunidad. Eén van hen is zijn colle ga Daniël Ekkebus. Hij zorgt er voor dat het publiek bij de dans voorstelling Dancing Pinguïns geïn formeerd wordt over het goede doel. Dat gebeurt onder meer met het lied Oorlogskind van Djumbo net voor de pauze. Alle leerlingen van Elly Geelhoed Ballet zullen dat uit volle borst zingen.. Repetitie voor de opvoering van dansvoorstelling Dancing Pinguïns door leden van Elly Geelhoed Ballet in de gymzaal van Dreischor. Een deel van de kaart verkoop komt ten goede aan de opvang van zwerfkinderen in Colombia. foto Ronald den Dekker Dierenthema De leerlingen van Elly Geelhoed Ballet in Dreischor brengen na 'Cats' twee jaar gele den nu een kijkje in de witte wereld van de pinguïns. „Dierenthema's bieden ruimte voor veel stijlen", zegt de dansdocente. PACK PREMIUM: Navigatie kleurenscherm, glazen panoramadaken parkeersensören vc PT A ROOSEN DAAL Vlierwerf 6 Tel- (0165) 52 66 66. PTAGOES Pearyweg 11 Tel-(0113) 22 06 20. PT A VLISSINGEN Pres. Rooseveltlaan 768 Tel.. (0118) 42 04 20. WyK? PTA TERNEUZEN Productiestraat 4 Tel (0115) 68 35 30. e£r2> PTA MIDDELHARNIS Kastanjelaan 41-43 Tel (0187) 48 30 94. PEUGEOT GOES - 'Het Goese Postkantoor'. Zo gaat het nieuwe horecabedrijf in het voormalige postkantoor op de Grote Markt in Goes heten. Naar verwachting opent het na de zomer. Amadore exploiteert het nieuwe bedrijf en huurt het karak teristieke en in het oog springende pand van de Amsterdamse zaken man, met Goese wortels Won Yip, die het een aantal jaren geleden kocht. Volgens Amadore gaat de in richting van zijn nieuwe zaak her inneren aan het postverleden. Hij belooft dat het een etablissement wordt waar iedereen gemakkelijk binnen stapt. „Net als vroeger in het postkantoor."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 144