zeeland 123 Alles dubbel 'Zeeland heeft genoeg potentie voor uitbreiding' VERHUIZEN MET ZORG! Loods Hiliebrand vol rook door brand 0113 22 2220 GERARD Kamerlid naar Vlissingen voor marinierskazerne zaterdag 16 juni 2012 Aan de vlotjes van de zeewierboerderij hangen touwen met de verschillende soorten wier. Alle testen worden dubbel uitgevoerd om toevalligheden zo veel mogelijk uit te sluiten. Willem de Visser is aan het oogsten op de zeewierboerderij in de Oosterschelde. De vraag naar zeewier uit de Oosterschelde neemt alleen maar toe. Volgens de onderzoe kers van de Wageningen Universi teit zou er ook zeker markt zijn voor uitbreiding van de productie capaciteit. Met een grotere teeltca paciteit kan de horeca en groothan del meer zekerheid worden gege ven. „Om te voldoen aan de vraag naar zeesla en wakame zou een uitbrei ding op zijn plaats zijn. Zeeland biedt daar veel potentie voor", zegt Julia Wald. Volgens de onder zoekster hoeft een eventuele uit breiding niet noodzakelijk met vlotten worden uitgevoerd, zoals nu het geval is in de zeewierboer derij. „Je kunt ook goed zeewier kweken met lange lijnen die aan tonnetjes vastzitten. Dat is goedko per en efficiënter." Een eventuele uitbreiding zou in goed overleg met de provincie moeten plaatsvinden. Voor het zo ver is moeten de onderzoekers aan tonen dat het onderwatermilieu geen schade ondervindt van de zeewierteelt. „Duikers hebben nu drie keer de bodem onderzocht on der de installatie. Het lijkt er op MIDDELBURG - Een bedrijfshal van Hiliebrand in Middelburg is vrij dagmiddag enige tijd ontruimd ge weest vanwege een brand. Blus- ploegen uit Middelburg en Arne- muiden rukten uit. Volgens de Vei ligheidsregio Zeeland woedde de brand in een afzuiginstallatie wat veel rookontwikkeling tot gevolg had. Niemand raakte gewond. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow blogt over impressies kunst en cultuur binnen en buiten de regio: www.pzc.nl/cultuurdichtbij KIEKNOE Het verhaal achter de klassenfoto's van scholen op Schouwen-Duiveland: www.pzc.nl/kieknoe MIDDELBURG Hannie Schaftstraat 11 Vrijstaande, uitgebouwde, bungalow met 3 slaap- kmrs, 2 badkmrs, zonge- richte tuin en garage. SEROOSKERKE Rommelmarkt in en rond het dorpshuis Huishoudelijke spullen, elektrisch gereedschap, beeld en geluid, curio sa, antiek, speelgoed en boeken. Het is een greep uit wat er zaterdag 23 juni allemaal wordt aangeboden tijdens de rommelmarkt in en rond het dorpshuis van Seroosker- ke. De markt wordt georganiseerd door de dorpsraad Serooskerke en begint om 10.00 uur. Rond 16.00 uur stopt de handel. verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 Goes 0113-217531 www.gerardbouwens'e.nl foto's Joeri Wisse dat de bodem er geen last van heeft." Ook zijn de onderzoekers betrok ken bij het opstarten van een be drijf dat zich richt op de verwer king van zeewier. Nu gebeurt bij voorbeeld het drogen van wakame nog in Wageningen. Wald hecht er waarde aan dat de kennis en het werk rond zeewier in Zeeland blijft. Nieuwe begraafplaats aan Dirkdoensweg De algemene begraafplaats aan de Dorpsweg in Ouddorp is over en kel jaren vol en daarom legt de ge meente een nieuwe aan langs de Dirkdoensweg aan de rand van het dorp. De plek heeft een agrarische bestemming en grenst aan het zandwallenlandschap. Daarom sloot de gemeente een overeen komst met het Zuid-Hollands Land schap en Natuur- en Landschapsbe heer Goeree-Overflakkee. M. Meijers Video B.V. (in liquidatie) Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door M. Meijers op 16 mei 2012. De rekening en verant woording en het plan van verde ling liggen ter inzage voor eenieder tot 14 augustus 2012 ten kantore van de Kamer, van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, en ten kantore van Meijers Video B.V., Pol derdijk 20, 3299 LN te Maasdam. VLISSINGEN - D66-kamerlid Wassi- la Hachchi, dat zich steeds zeer kri tisch opstelt ten opzichte van het plan van defensieminister Hillen om de Doornse marinierskazerne te verhuizen naar Vlissingen, heeft gisteren de beoogde locatie in Vlis singen bezocht. „Mooi gebied", zegt het kamerlid en tevens oud-marineofficier over de West hoek bij Ritthem. „Maar dat zijn meer gebieden in Nederland. Óf het beter is dan Doorn, kan ik niet zeggen. Het mooie is wel dat de 'mariniers in Vlissingen een ge schiedenis hebben, ook vanwege de mijnendienst die hier lang heeft gezeten." GOES Sponsoractie voor Duchenne-heroes DuchenneHeroes rijdt een sponsor actie voor mensen met de spier ziekte Duchenne van 9 tot en met 15 september. Ongeveer driehonderd deelnemers fietsen dan van Luxemburg naar Nijmegen, een rit van zevenhon derd kilometer. Duchenne is een spierziekte die ervoor zorgt dat spieren langzaamaan afbreken. Het geld van de sponsoractie gaat naar het ontwikkelen van medicijnen. Donaties zijn welkom via www.duchenneheroes.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 143