Gunning sportcentrum bestreden 1 SCHOUWEN-DUIVELAND BRU33 vaart Vissershaven open Tweetal opgepakt na overlast almanak Rits ZATERDAG 16 juni 2012 21 Pionieren tussen de wieren 22 en 23 Bouwcombinatie stapt naar rechter voor miljoenenproject Lange Blokweg Zierikzee door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Bouwcombinatie Van der Heijden/ConeGroup sleept de gemeente Schouwen-Duiveland voor de rechter vanwege de aanbe steding van het sportcomplex aan de Lange Blokweg in Zierikzee. Volgens de bouwcombinatie vol doet de inschrijving van concur rent Wind/Laco Nederland niet aan de regels. Wind/Laco mag het complex voor maximaal 12,5 mil joen euro bouwen en exploiteren. Van der Heijden/ConeGroup is een van de drie afgewezen inschrij vers. De gemeente maakte gisteren be kend dat Van der Heijden naar de rechter stapt. De bouwcombinatie doet dat op grond van een docu ment dat Schouwen-Duivelandse ambtenaren eind april per ongeluk op de website van de gemeente hebben geplaatst. „Deze combinatie vermoedt nu dat de gemeente een inschrijving heeft geaccepteerd, die afwijkt van hetgeen in de inschrijvingslei draad is geëist"meldt de gemeen te in een persbericht. Directeur Arno van der Heijden van de bouwcombinatie wil voor afgaand aan het kort geding niets vertellen, omdat dat zijn zaak zou kunnen schaden. Op de vraag of het de inschrijving van Wind/Laco is waarvan mogelijk iets niet klopt, antwoordt hij naar enig aandringen: „Volgens mij wel." Burgemeester Gerard Rabe- link betreurt de publicatie van het vertrouwelijke stuk op de site en doet er verder het zwijgen toe. In het persbericht laat hij weten er van overtuigd te zijn dat gemeente in de aanbesteding de juiste proce dure heeft doorlopen. Op internet is de aankondiging van het document onder de titel 'beoordeling' nog te vinden. Het document zelf is verwijderd. Vol gens het persbericht bestond een deel van het document uit de mo tivering van de gunning en verder uit opmerkingen, vragen en aante keningen. De gunning aan Wind/Laco riep eerder vragen op. Sportschoolhouder Peter van de Zande noemde het oneerlijk dat de gemeente Wind/Laco toestaat een fitnessruimte te exploiteren. Dat drukt de exploitatiekosten met een half miljoen, maar veroor zaakt tevens concurrentie voor de twee Zierikzeese sportscholen. Het kort geding van Van der Heij den dient op 26 juni voor de Mid delburgse rechtbank. S:5tW&>::->aBSSSS555eS®aSi85H asseüïKSH BRUINISSE - Met het doorvaren van een lint door de BRU 33 is de vernieuwde Vissersha ven van Bruinisse vrijdagmiddag heropend. De haven kreeg nieuwe steigers, het havenpla teau is gesaneerd en opnieuw geasfalteerd. Het plateau kreeg ook een nieuwe trap naar het dorp en twee zittribunes in de vorm van mosselschelpen. Havenwethouder Wim Stou ten benadrukte dat de mosselvissers voortaan ook gastheer zijn. Ze geven bezoekers uitleg over de mosselkweek. Het werk heeft onge veer 2,5 miljoen euro gekost, waarvan bijna twee miljoen is betaald door de Europese Unie. De bijdrage van de gemeente wordt te rugverdiend door een verhoging van de liggel den voor de kotters. foto Ronald den Dekker ••2 Videoland Oud Beijerland B.V. (in liquidatie) Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door M.A. van der Linden op 16 mei 2012. De rekening en ver antwoording en het plan van verde ling liggen ter inzage voor eenieder tot 14 augustus 2012 ten kantore van de Kamer van Koophandel en Fa brieken te Rotterdam, en ten kantore van Videoland Oud Beijerland B.V., Polderdijk 20, 3299 LN te Maasdam. SSSWSXöJMSMflSf Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De politie heeft don derdagavond twee mannen van 19- en 24 jaar uit Zierikzee aange houden. Zij liepen 'opgefokt' door het centrum en zorgden voor veel overlast. Ze spraken mensen aan en zochten ruzie. Zo hadden ze bij een woning aan het Kerkhof iets tegen het raam gegooid. Tussen hen en de bewoonster ontstond een conflict waarbij bedreigingen werden geuit. Eén van hen zou op een scooter op het publiek van de avondvierdaagse zijn ingereden. Verder vernielden ze een prullen bak en werd aan de Poststraat een winkelruit ingetrapt. Ook werd op het Havenplein een 21-jarige plaats genoot mishandeld. Het tweetal bleek onder invloed van alcohol en/of drugs te zijn. Beiden zijn in verzekering gesteld. De politie wil in contact komen met mensen die ook zijn lastig gevallen en dit nog niet hebben gemeld. Zij kunnen bellen met 0900-8844. De Zeeuws-Vlaamse chemicus kreeg deze week een collega uit het Mid den-Oosten op bezoek. Samen zou den ze de voetbalwedstrijd Neder- land-Duitsland bekijken. Vooraf gaf hij zijn vrouw wat instructies. „Als hij binnenkomt, moet je hem maar geen hand geven, hoor. Dat is in zijn cultuur helemaal niet gebruikelijk." Zijn schoonvader, op dat moment ook aanwezig, ving het gesprek op. Hij bekeek de man die met zijn doch ter was getrouwd eens van top tot teen en deed hem vervolgens een sug gestie. „Het is in de cultuur van jouw collega vast ook niet gebruike lijk om iemand met een openstaande gulp te begroeten. Ik zou nog maar snel een andere broek aandoen, want je rits is-lam."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 141