economie 113 I DNB niet verrast Minder stages voor mbo-ers Ook Anbo ziel niets in vakbeweging Huidverzorgingsketen Sabon dreigt ten onder te gaan aan conflict Badderen in Beieren! m Volle bak in nieuwe winkel 4-, (o- of 6-o/aa/^e- More- Wc-U^Wo Heerlijk badderen op een van de lievelingsplekken van keizerin Sissi! Dit kuuroord in Noord- Beieren was eeuwenlang zeer geliefd bij koningen en kunste naars. Bad Kissingen is ook een prima uitvalsbasis voor excursies. U kunt alle kanten op: wijnproeven langs de Frankische wijnroute, wandelen in de beschermde natuur van de Rhön of een bezoekje aan de Unesco-werelderfgoedsteden Bamberg en Würzburg. Uw verblijf U verblijft in Hotel Kaiserhof Victoria in Bad Kissingen, op ruim 500 km van Utrecht. Het hotel ligt zeer centraal, direct aan het kuurpark. Het combineert histo rische charme met hedendaags comfort. Uw kamer is voorzien van o.a. minibar, satelliet-tv, gratis wifi-intemet, schrijftafel, badkamer met balkon/terras, badjas, föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of vla 0900 - 365 65 65 (20 spm, max, 10,- per gesprek) met zoek boekcode 80402 More Inclusive Duitsland zoek boekcode 80402 Inbegrepen 3,5 of 7x overnachting met ontbijtbuffet 3,5 of 7x dinerbuffet 1x entree (2 uur) in de KissSalis Termen 1 glas Frankensekt op de kamer 2x per week watergymnastiek 1x entrée casino Bad Kissingen 1 x ontspannend zoutbad (20 min) gratis gebruik Kaiserhof Spa met zwembad, stoombad, 2 sauna's en whirlpool Prijzen 4-d 6-d 8-d 01/07-21/07 245 345 475 26/07-22/09 225 335 435 27/09-27/10 215 305 395 01/12-17/12 195 285 365 Prijzen In p.p. Niet inbegrepen: reser- veringskosten en kosten calamiteitenfonds. zaterdag 16 juni 2012 AMSTERDAM - De Nederlandsche Bank (DNB) zei vrijdag niet ver rast te zijn door de afwaardering van vijf Nederlandse banken (ING, Rabobank, ABN Amro, Lea seplan en SNS Bank) door krediet beoordelaar Moody's. Verder wilde DNB niet inhoude lijk reageren op de afwaardering. „Wij kijken voor een beoordeling van de bankensector meer naar de stresstest van de EBA, eind deze maand", aldus een woordvoerster van DNB. Die Europese banken- toezichthouder verhoogt eind juni de vereiste kapitaalratio (de ver houding tussen eigen vermogen en de verplichtingen) tot 9 pro cent. Ook ABN Amro en Rabobank lie ten weten niet verrast te zijn door hun afwaardering. „De beslissing is een aanpassing aan de huidige economische situatie", zei een ABN Amro-woordvoerder. De Ra bobank liet weten dat deze ook na dit besluit de hoogste notering van alle Europese banken notering houdt. AMSTERDAM - De slecht draaiende economie raakt mbo-studenten nu ook in het onderwijs. Door de afname van banen neemt ook het aantal stageplekken af Het aantal mbo-studenten dat met een stage of leerbaan is begonnen in de eerste 4 maanden van dit jaar, is met 23 procent gedaald van 160.000 naar 123.000 ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit vrijdag gepubliceerde cijfers door de stichting Samenwer king Beroepsonderwijs' Bedrijfsle ven (SBB) en het UWV Werkbe- drijf Een UWV-woordvoerder spreekt van een zorgwekkende ontwikke ling. Volgens hem worden mbo' ers nu twee keer geraakt. „De jon geren hebben niet alleen een stage nodig om hun opleiding af te ma ken. Studenten vinden vaak ook werk bij het bedrijf waar ze stage hebben gelopen", vertelt de woord voerder. AMSTERDAM - Huidverzorgingske- ten Sabon staat op omvallen. De zestig winkels dreigen ten onder te gaan door een conflict tussen eige naar Bob Ultee en SNS Reaal. Ultee wil een schadeclaim van 250 miljoen indienen tegen SNS. De bank zou verantwoordelijk zijn voor de koersval van Brand Fun- Ding, het fonds waarin Sabon is ondergebracht, door op het laatste moment af te haken bij de her plaatsing van aandelen. Daarnaast zou een optieregeling die Ultee had met één van zijn par ticipanten, zijn afgeketst omdat de bank weigerde het benodigde geld over te maken. De schulden en beslagleggingen stapelen zich op bij Ultee. Het is maar de vraag hoe lang zijn zestig Sabon-winkels nog kunnen door draaien, nu alle geldkranen hele maal zijn dichtgedraaid. Hooguit enkele weken, denkt Ul tee. „Ik kan nu niets doen, ik zit vast. De winkels draaien goed, dat is het lullige van het verhaal. Ik heb fantastische medewerkers en het blijft een geweldig concept. Het ziet er inderdaad niet goed uit. Maar ik heb altijd het hoofd boven water weten te houden, en dat zal ik ook nu doen. Sommige van de grootste ondernemers van deze wereld zijn al meermalen failliet gegaan. Als het gebeurt, gebeurt het. Maar het gaat niet gebeuren." Ultee zegt te weten waarom SNS bij de beursgang afhaakte. „Ik denk dat ze de centen niet had den. Ze hebben een excuus ge zocht om de aandelen niet te hoe ven plaatsen. Iedereen weet hoe SNS ervoor staat." WOERDEN - Seniorenbond Anbo doet niet mee aan de nieuwe vak beweging van de FNV. Dat besluit heeft Anbo-directeur Liane den Haan vrijdag bekendgemaakt. De ouderenbond is sinds 2009 lid van de FNV en liet zich de afgelopen tijd al diverse keren kritisch uit over de vernieuwingsplannen, die de kwartiermakers van De Nieuwe Vakbeweging onder leiding van Jet- ta Klijnsma voorstelden. Het eindrapport dat Klijnsma eer der deze week presenteerde, biedt volgens de Anbo geen oplossing voor het machtsprobleem binnen de vakbeweging. „Het is oude wijn in nieuwe zakken en ik wil geen marionet worden van andere bon den", aldus Den Haan. Volgens haar houden de grotere FNV-bon- den, zoals Bondgenoten -°n de Ab vakabo, te veel macht. Tot de op richting van een nieuwe vakbewe ging is juist besloten om de 19 ver schillende FNV-bonden weer op één lijn te krijgen na onenigheid over het pensioenakkoord. FNV-voorzitter Agnes Jongerius stemde met steun van een meer derheid van de vakbeweging in met het akkoord met werkgevers en het kabinet over een hogere pensioenleeftijd. Maar Bondgeno ten en Abvakabo waren tegen en dat bracht een interne crisis aan het licht. De Anbo, met 483.000 leden, vindt dat Klijnsma had moeten voorstellen om kleinere bonden een grotere stem te geven. De des kundigheid had bepalend moeten worden bij het nemen van beslui ten en niet de ledenaantallen. Bij voorbeeld als het gaat om de kwali teit van ouderenzorg had volgens Den Haan haar club met de vak bond in de publieke sector, Abva kabo, een meer beslissende stem moeten krijgen. En de bonden voor zelfstandigen hadden meer over zzp'ers moeten gaan. Verder ziet de Anbo het niet zitten om via de afdracht aan de weer stands- en investeringsfondsen fors mee te gaan betalen aan sta kingen en acties van werknemers. Ook vindt Den Haan het geen goed idee om alle FNV-bonden ruimte te geven voor eigen beleid voor senioren. Dat zorgt volgens haar voor versplintering. De Anbo blijft wel tot de ophef fing van de FNV (volgens de plan ning in mei 2013) lid van de vak centrale. MANILLA - De opening van een nieuwe vestiging van de Japaanse keten Uniqlo in het Filipijnse Pasay City heeft tot een stormloop op de kledingwinkel geleid. De poli tie moest er aan te pas komen om de bezoekersstroom in goede banen te leiden. Uniqlo heeft meer dan 1100 winkels. De keten haalde zich de woede van dierenrech tenorganisatie PETA op de hals daardat het weigerde te stoppen met de inkoop van wol van schapen waarvan de huid rond de anus verwijderd is. Schapenhouders doen dat om de verspreiding van de blowfly tegen te gaan. Deze vlieg legt eitjes in door uitwerpselen vervuil de haren rond de schapenstaart. De larven eten vervol gens het levende vlees en berokkenen de fokkers veel schade. Het verwijderen van de vacht gebeurt echter vaak door niet geoefende mensen met verminkingen van de dieren tot gevolg. foto Dennis M. Sabangan/EPA fSe-rtf v daar al A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13