en passie voor oude VW's Offline El deOndernemer 16 juni 2012 De starter restauratie van volkswagens Martijn Bilderbeek van MCP Volkswagenwerken startte ruim twee jaar geleden aan de Hoge- weg in Hulst zijn eigen bedrijf, met als corebusiness het restaure ren van luchtgekoelde Volkswa gens. Dat wil zeggen, opknappen van VW busjes en kevers met een bouwjaar dat varieert van 1945 tot en met 1984. Tekst: Henk van de Voorde HULST - Martijn Bilderbeek volgde een MBO opleiding aan het toenmali ge Hout- en Meubileringscollege in Rotterdam. Meteen na school werkte hij een jaar als meubelstoffeerder bij Noens in Axel en Vervolgens in de zelfde als verkoper bij Pot Designmeu bels. Vervolgens was de Temeuze- naar met Hulsterroots, vertegenwoor- diger van keukens en bevestigingsma terialen bij Raab Karcher en Logus respectievelijk Würth. Met het vrije ondernemerschap ging voor Martijn een lang gekoesterde wens in vervul ling. En met het restaureren van oude VW's kon hij nog wel van zijn hobby zijn beroep maken. Luchtgekoelde VW's wel te verstaan, waar de motor zich ouderwets achterin bevindt. ,,Ik hield mezelf voor: 'als ik.nu niet voor mezelf begin, komt het er nooit meer van'. Ik was bang dat ik achteraf spijt zou krijgen dat ik de stap niet gezet had. Vanaf mijn 13e was ik altijd aan het sleutelen aan luchtgekoelde VW's. Ze worden gekoeld door de rij- wind. Deze auto's werden tot 1980 ge maakt, hoewel de VW bussen nog tot 1984 uit de fabriek.rolden. Vanaf 1980 is men overgegaan op het koe len door water via een radiateur en toen is ook meteen de motor naar voor geplaatst. Porsche reed zelfs tot in de jaren negentig op een luchtge koelde motor, voor men overstapte Martijn Bilderbeek: 'Behoorlijk druk met grote karweien.' op waterkoeling. De overstap heeft met ontwerptechni- sche redenen te maken. Mijn passie is me bijgebracht door mijn oom Paul de Vliegere, die lange tijd rijschool houder was. Er reden in de buurt veel kevers. Rond mijn 18e-heb ik mijn ei gen eerste kevertje gerestaureerd", al dus Martijn Bilderbeek. Rati ook Hij vertelt enthousiast over een, met www.mcpvolkswagenwerken.nl We zijn binnenkort terug GearuaaaniuraL HU name onder jongeren nieuwe trend: de 'rat look' auto's. In zijn ruime en goed geoutilleerde werkplaats staan er een paar. Wat verweerde verlaagde VW's, compleet met roestplekken. Maar is het marktgebied niet te beperkt voor een kernactiviteit die gebaseerd is op een wereld van nostalgie „Blijkbaar niet. Tot eind van de zo mer heb ik het behoorlijk druk met grote karweien. Naast deze projecten komen ook veel klanten langs voor kleine reparaties en APK's. Ze zijn vooral afkomstig uit Zeeuws-Vlaande ren en België. Wereldwijd zijn er in totaal 21 miljoen kevers gemaakt. Tot medio jaren zeventig in Duitsland, waarna, de laatste fabriek in 1980 in Mexico sloot. Er gaat veel geld om in de business, met alleen al in Neder land vijftig concurrenten. VW's, met name kevers, zijn mooie vriendelijke auto's. De stijl is sierlijk met ronde lij nen. Het zijn grappige vrolijke au to's." Complementair Op slechts vijftig meter afstand heeft ook Gert-Jan Bilderbeek (42) zijn ei gen bedrijf: Djoek VW. De broer van Martijn houdt zich bezig met de in- en Verkoop van (onderdelen van) luchtgekoelde VW's. De activiteiten van de beide broers zijn dus comple mentair aan elkaar. Martijn Bilder- Foto: Mark Neelemans Wie: Martijn Bilderbeek (37) Bedrijf MCP Volkswagenwerken Waar: Temeuzen Begonnen: januari 2010 Voordeel: hoeveelheid werk Nadeel: omgaan met vrijheid Email: info@mcp volkswagenwerkenn 1 beek hoeft niet rijk te worden van zijn bedrijf. Hij is gelukkig met zijn vriendin Lieke. „We hebben een eigen huis en leiden een goed leven. Met mijn bedrijf hoop ik in de toekomst wat meer se riematig te kunnen werken, met een gestroomlijnde planning. Nu komen er vaak klusjes tussendoor, zoals sto ringen, waardoor projecten worden onderbroken. Probleem is echter dat ik geen nee kan zeggen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 132