Over de Schelde: netwerken over Netwerken voor EO deOndernemer 16 juni 2012 Special Grensoverschrijdend ondernemen £)ndernemer De grensoverschrijdende zaken- club Business over De Schelde staat in de steigers. Dit initiatief slaat naadloos aan bij grensverleg gende activiteiten van de Neder landse gemeenten Hulst en Sluis in combinatie met onze Zuider buren. Als bijna vanzelfsprekend is Cees van Liere beoogd voorzit ter van Business over De Schelde. Tekst: Henk van de Voorde SLUIS/ESSEN - De oud-burgemees ter van de voormalige grensgemeen ten Putte (West-Brabant) en SI uis/Aarden burg (Zeeu ws-Vlaande ren), kent de problematiek en de ma gie van,de grens tot in de finesse. „De bedoeling van Business over De Schel de is dat over en weer de economie wordt gestimuleerd. Dat Vlamingen, met bijvoorbeeld een nevenvestiging, op de Zeeuwse en Brabantse markt gaan opereren en vice versa. Zaken doen in Nederland is totaal anders dan in België. De nieuwe zakenclub strekt er mede toe om ondernemers te behoeden voor valkuilen bij het za kendoen over de grens", legt Van Lie re uit. Tonny Veerman, in het dage- Feiten De nieuw op te richten stichting Business over De Schelde heeft tot doel, om ondernemers uit Zuid west Nederland en Vlaanderen daadwerkelijk te helpen hun pro ducten over de Schelde af te zet ten. Support wordt gegeven zowel vanuit Gent als Middelburg. De stichting zal de ondernemer weg- Haringparty voor Belgische en Nederlandse ondernemers. kers afkomstig uit Nederland en de an dere helft uit Vlaanderen. De officiële opening van het mosselseizoen is ove rigens op woensdag 4 juli in Philippi ne." De expert van de grensgemeenten opende woensdag 6 juni als ereambas- sadeur van de stad Sluis samen met topkok Sergio Herman van drie ster renrestaurant Oud Sluis, de traditione le Haringparty, georganiseerd door de Middenstandsvereniging Sluis en de Stichting Sluis Promotie. De locatie wisselt ieder jaar Dit keer was 't Elart van Sluis 'the place to be'. Enkele da gen later, op vrijdag 8 juni, was Cees van Liere een van de eregasten op de grensoverschrijdende Haringparty bij de Kiekenhoeve in Essen. Deze net werkbijeenkomst werd georganiseerd lijks leven partner bij Prior Fusie Overnames, zal in het bestuur vanuit Middelburg het Zeeuwse bedrijfsle ven vertegenwoordigen. De Vlaamse Leen Verschraegen, zal opererend vanuit een kantoor in Gent, de Zui derburen representeren. Van Liere houdt op uitnodiging van het 11 Juli Comité een met als titel wijs maken in het doolhof van in stanties. Een tevens belangrijk doel is het slechten van cultuurverschil len. In 2011 heeft de stichting onderne mers begeleidt in het zaken doen over de grens. Alle aspecten ko men aan de orde in een maatwerk oplossing. 'De Vlaming en zijn Noorderburen'. Op woensdag 11 juli, de Vlaamse feestdag die refereert aan de Gulden Sporenslag in Kortrijk op 11 juli 1302, zal Cees van Liere in Essen na der ingaan op de cultuurverschillen in het zakendoen tussen Nederland en Vlaanderen. De huidige voorzitter van Grenspark de Zoom - Kalmthout- se Heide was in het verleden ook for mateur en informateur bij de coalitie vorming van de grensgemeenten Zun- dert en Woensdrecht. Cees van Liere (afkomstig uit een vis sersfamilie in Bruinisse) is tevens voor zitter van de Nederlandse Oestervere niging en van de Stichting Vrienden van de Mossel. „Naast de Nederland se markt, vormen ook België en Duitsland een belangrijk afzetgebied voor oesters en mosselen. Op de druk bezochte Vriendendag van de Stich ting, dit jaar op zaterdag 4 augustus in Yerseke, is de ene helft van de bezoe- Cees van Liere (midden) en meesterkok Sergio Herman. De viering van het 200-jarig be staan van Zeeuws-Vlaanderen in 2014 moet een flinke impuls zijn voor de regionale economie. Maar de kost gaat voor de baat uit. Met de organisatie van een prominente netwerkbijeenkomst op dinsdag 30 oktober in Terneu- zen werkt de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 aan fondsenwerving om het jubileum te bekostigen. Tekst: Peter Oggel TERNEUZEN - 'Noteer die datum alvast', roept Frans Reijniers al we ken tegen zowat elke ondernemer en bestuurder die hij ontmoet. Die da tum is dinsdag 30 oktober, de Dag van Zeeuws-Vlaanderen, Scheldethea- ter in. Temeuzen. Het kan niet genoeg gezegd zijn, vindt Reijniers. Het gaat om de streek! Ais voorzitter van de Stichting Zeeuws-Vlaanderen is hij geestdriftig wegbereider voor de viering van 200 jaar Zeeuws-Vlaanderen. Het jubi leum moet de regio nadrukkelijk op de kaart zetten als woon-, werk- en vakantiegebied. Economie, toerisme, zorg en onderwijs vormen de speer punten in het projectplan. De Zeeuws-Vlaamse economie kan wel een zetje gebruiken, stelt Reij niers. Als oud-ondernemer en voor malig eigenaar van h'et elektrotech nisch installatiebedrijf Elektra 21 kent hij het klappen van de zweep. Bij voorkeur mijdt hij de woorden, niet temin kampt Zeeuws-Vlaanderen met een handjevol problemen: bevol- kings-krimp, vergrijzing en ontgroe ning. Na de middelbare school ver- r trekken jongeren bij gebrek aan ver volgopleidingen; onderzoek toont aan dat slechts drie op elke tien na hun studie naar hun geboortegrond terugkeren. Want: onvoldoende ar- beidsperspectief. In diverse Zeeuws-Vlaamse gremia wordt sinds enkele jaren hard ge- werkt om het tij te keren. De blik is in het bijzonder gericht op het achter land: Vlaanderen, weliswaar geschei den door een landsgrens, maar met Zeeuws-Vlaanderen feitelijk een eco nomische regio. Niet zonder reden is Foto: Otto Vosveld Frans Reijniers (links) en Jan Lonink.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 130