de ndernemerf0 k_ Op zaterdag 25 augustus: de special automotiv 16 juni 2012 deOndernemer Naam: Ad de Korte (47) Functie: Directievoorzitter Bedrijf: Rabobank Oosterschelde, financiële dienstverlening Bijzonderheden: Rabobank is coöperatieve bank, een bank van en voor leden. In Goes staat het advieskantoor, verder zijn er 15 rayon- en bijkantoren, 36 geldautomaten in het gebied: Zuid-Beveland, Schouwen-Duiveland en Tholen. 376 werknemers. Wat is er zo bijzonder aan deze stoei? Werken voor een prachtig bedrijf en een bijzondere bank maakt dat dit ook een bijzondere functie is. Als voor zitter van de directie mag ik samen met de drie directieleden lei ding geven aan onze 376 medewerkers met als belangrijkste doel om de financiële ambi ties van onze klanten waar te maken. De Ra bobank organisatie is groot met vele binnen- en buitenlandse vestigin gen en dochters, maar het unieke van onze coö peratieve structuur is dat de 139 Rabobanken in Nederland allen zelfstandi ge banken zijn. Dat bete kent datje als ondernemer tussen de ondernemers kunt staan. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Na mijn studie ben ik eerst gestart in de tuinbouwsector om vervolgens al snel bij de Rabobank verder te gaan als adviseur bedrijven, hoofd be drijven en interim manager bij enkele Rabobanken in Oost-Brabant. Daarna als alge meen directeur bij Rabobank Hardinxveld- Giessendam, de laatste vijfjaar als directievoorzit ter bij Rabobank Amerstreek en sinds 1 mei 2011 als directievoor zitter bij Rabobank Oosterschel de. Hoe bent u bij dit bedrijf terecht gekomen? Na het vertrek van enkele directeu ren begin 2011 zocht de RvC van onze bank naar de invulling van de volgende fase. De bank was door de toegenomen wet- en regelge ving en de fusieontwikkelingen van de afgelopen jaren intern ge oriënteerd. Meer dan in het verle den wenste men nu een externe oriëntatie. Midden in de samenle ving staan, een prominente rol in de netwerken maar bovenal dag en nacht klaar staan voor je klanten. Toen ik voor deze functie werd ge vraagd, was het antwoord kort en bondig: "Ja". Wat betekent het bedrijf voor u? Het bedrijf past bij mij. Werken met gedreven enthousiaste colle ga's is geweldig. Besluiten nemen maar ook verantwoordelijkheid ne men in het belang van onze klan ten. Ondanks de hectiek, zeker in deze tijd, geeft deze baan mij rust. Ik kan mijn drive, energie en en thousiasme kwijt. Ik maak lange dagen maar doe het met zoveel ple zier dat het voor mij voelt als een hobby. Bent u sinds de recessie uitbrak, anders gaan bankieren? Niet anders dan in het verleden. Wij financieren in de eerste plaatst op de kwaliteiten van de onderne mer en vervolgens op zijn/haar plannen. Je ziet wel dat ook onder nemers voorzichtiger zijn gewor den met hun prognoses (en investe ringsplannen), waardoor er minder ruimte is voor de betaling van ren te- en aflossingsverplichtingen. De creativiteit bij de genuddelde on dernemer wordt juist in deze tijd maximaal geprikkeld waardoor er nog steeds volop kansen en moge lijkheden zijn. Die vullen we dan graag in met onze producten: fi nancieren, verzekeren, treasury, fi nanciële logistiek etc. Ik zie voor onze bank juist in deze tijd een be langrijke rol om de economische vitaliteit te blijven stimuleren. Hebben starters nog een kans bij de banken? Starters hebben nog steeds een kans. Juist in deze tijd zien we weer veel starters die als ZZP'er aan de slag gaan. Van belang is dan dat wij zien en voelen dat het bij deze starter geen gedwongen keus is maar dat het een keuze is met be zieling. Een combinatie van 'de droom', inzet, motivatie en het no dige realisme. Dan staan we altijd voor de starters klaar. Wat doet Rabobank in deze zware tijden voor ondernemers anders dan andere banken? Klanten krijgen tijdig extra begelei ding als dat door omstandigheden noodzakelijk is. Dat doen wij met adviseurs die de regionale en loka le situatie kennen, die in overleg met de klant een 'plan de campag ne' maken om weer uit die lastige situatie te komen. Klanten waarde ren die korte lijnen maar bovenal de aanwezige lokale kennis en ach tergronden over hun bedrijf. Waarom bent u van Bra bant naar Zeeland gegaan? De uitdaging zat hem vooral in de bank zelf. Een bank die toonaange vend wil zijn en een bank met ex pansiemogelijkheden. Uiteraard heeft ook het terugkeren naar de 'roots' een belangrijke rol ge speeld. Ik ben een Zeeuw, opge groeid op Walcheren (Meliskerke) en nu na 20 jaar Brabant weer te rug. Ook mijn gezin, echtgenote Conny en mijn kinderen Luc en Myrthe, voelen zich hier thuis. We wonen sinds de zomer van 2011 in Kapelle en dat bevalt ons uitstekend. Aan Zeeuwen is de uit leg waarom het hier zo prettig wo nen is volgens mij niet nodig. Wat ziet u als uw missie in Zeeland? Als grootste financiële instelling in Zeeland, maar vooral ook als coö peratieve bank mag u van ons ver wachten dat wij midden in dc sa menleving staan, onze klanten vol gen en daar ook onze dienstverle ning op aanpassen. Kantoren wor den beperkt door klanten bezocht, zodat wij onze dienstverlening nu hebben aangepast door het oprich ten van de Virtuele Bank. Ook on dersteunen wij de leefbaarheid met onze sponsoring, het donatiepro gramma en coöperatief dividend. Zowel in onze dienstverlening als in het ondersteu nen van de leefbaar heid willen wij dichtbij, betrokken en toonaangevend zijn. Daar een bijdra ge aan te verlenen is mijn persoonlijke mis- Wat is uw ambitie? Mijn ambitie is om de ze bank naar een hoog niveau te brengen. Me dewerkers die tevreden en trots zijn op hun bank, een gezonde finan ciële stabiliteit, een excel lente kwaliteit maar bo venal klanten die zeer te vreden zijn over onze dienstverlening. We heb ben nog wel wat stappen te zetten maar ik zie het stap voor stap beter worden. Als die ambitie slaagt, dan is mijn ambitie geslaagd. Waar krijgen ze u deze stoel voor uit? Ik heb het al gezegd mijn werk is mijn hobby. Daarnaast vind ik het fijn om met de kin deren bezig te zijn. Ook zeilen is een liefhebberij, eens per jaar zeil ik samen met een week in het buitenland. Daarnaast heb ben mijn zoon en ik een meer dan gemiddelde belangstelling voor auto's. Een ritje met of in een snelle auto of bezoek aan een auto-evenement zullen we niet snel over slaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 121