Risico's en kansen Restaurant Inter Scaldes Evenement Casino voor goede doel 16 juni 2012 deOndernemer xMachteld van der Slot (vicevoorzitter) en preses Joyce van den Boom van het JKW bestuur De ondernemende lieden van de Junior Kamer Walcheren zijn er uit. Het sein staat op groen. Risi co Kans staat centraal op het nieuwe mega evenement van de JKW. De happening wordt gehou den op vrijdag 16 november in een nog nader te bepalen casi noachtige setting. Tekst: Henk van de Voorde VLISSINGEN - „Het gaat er met 'een Casino avond voor het goede doel' heel anders aan toe dan in voor gaande jaren. Iedere bezoeker krijgt per toegangskaart een aantal fiches waarmee deelgenomen kan worden aan allerlei kansspelen zoals roulette, pokeren en blackjack. Daarnaast kun nen de fiches ook worden aangewend voor nevenactiviteiten zoals het ma ken van een karikatuur tekening of voor een whisky proeverij", aldus voorzitter Remco Bron van de JKW Event commissie 2012. Het nieuwe evenement strookt prima met het motto 'learning by doing' van Junior Chambers International (JCI). Toch is er in het nieuwe con cept ook ruimte vrijgemaakt voor een 'renaissance' van enkele oude elemen ten, zoals van de JKW Veiling die di verse keren zeer succesvol was. „Aan het eind van de avond is er een vei ling van een aantal exclusieve kavels, waarop geboden kan worden met de gewonnen fiches. Die kunnen dus als het ware worden ingewisseld voor ka vels. De opbrengst van het nieuwe JKW Evenement, met als thema Risi co Kans, wordt aangewend ten ba te van de Stichting Doe een Wens", legt Remco Bron uit. Make-A-Wish Nederland vervult de meest gekoesterde wens van kinderen tussen 3 en 18 jaar met een levensbe dreigende ziekte. Het heeft op ieder kind een magisch effect, maar op kin deren met een dergelijke ziekte in het bijzonder. Het verwezenlijken van een droom kan voor hun toekomst een wereld van verschil betekenen. Het vervullen van een droomwens is maatwerk en vraagt veel inzet en crea tiviteit. Het vergt een sterke organisa tie met veel vrijwilligers en sponsors. Alles moet gestroomlijnd verlopen, om de ultieme droomwens te laten vervullen. Het doel van de wensver vulling is de innerlijke kracht van kin deren te stimuleren, in een wereld die beperkt wordt door zorgen, angst en ziekenhuisbehandelingen. Goede doelen De Junior Kamer Walcheren is een dynamische club die zich met diverse activiteiten, al jarenlang inzet voor al lerhande goede doelen. Ook de Ha ringparty Veere van vrijdag 8 juni was weer een groot succes. In septem ber staat weer de traditionele badeend jes race op het programma. Een sensa tionele happening met duizenden bad eendjes in de haven van Vlissingen. De JKW organiseert ook regelmatig bedrijfsbezoeken en lezingen. Zo is er in februari van dit jaar een bezoek ge bracht aan de Stichting Door in Vlis singen, gevolgd door een bedrijfsbe zoek bij Gerkimex (Delta Products) in Serooskerke. Anniek Hoogenes gaf in maart een training 'Leer elkaar ken nen' en 'Ken je eigen kwaliteiten'. Vanuit Junior Chambers Internatio nal is er in april de training 'Kritiek is Lekker' verzorgd en in mei deJCI Pubquiz, met algemene weetjes over Junior Chambers International. Deze maand juni houdt Ilse van Loo voor de leden van de JKW een workshop impressionisme. Bestuur Het JKW bestuur 2012 wordt geleid door Joyce van den Boom. De preses is in het dagelijks leven docent op de Hogeschool Zeeland en was voor heen accountant bij Schipper Accoun tants. Machteld van der Slot (vice voorzitter) is consultant en eigenaar van adviesbureau Management and Project Solutions Support (MAPSS). Anniek Hoogenes (secreta ris) is eigenaar van een Pedagogisch Trainings Coachingsbureau. Esther Lefeber (penningmeester) is in het da gelijks leven meubelrestaurateur en ei genaar van L'Echarde. Etienne van der Sloot (algemeen lid zaken) is eige naar van een schoenenzaak in Middel burg. Alexander Bom (algemeen lid commissies) is werkzaam bij Vroon in Breskens als Reporting Manager. Het centrale JKW thema voor 2012 is SPI RIT: Samen, Positief. Initiatief, Res pect, Inventief, Toegewijd. Tijd en energie De JKW Event commissie zal onder de bezielende leiding van Remco Bron uit Veere in de komende maan den veel tijd en energie steken om van Risico Kans een happening in optima forma te maken. Remco is een internet ondernemer, professio neel spreker en retailer. Hij heeft pas sie voor internet en social media, die een steeds grotere rol die spelen in het dagelijks leven. Hij is medeoprich ter van internet startups, adviseur bij uiteenlopende organisaties, eigenaar van (offline) winkel so many gadgets in Veere en met zijn internationale achtergrond inspireert en enthou siasmeert hij over het praktisch en suc cesvol toepassen van internet en so cial media. Hij wordt in de JKW Event commissie bijgestaan door Da nielle Melis, Alexander Bom, Martin Verstelle, Merijn Schooleman, Etien ne van der Sloot en Danny Boer. Na evenementen als de JKW Veiling en Pink Ribbon heeft de Junior Ka mer Walcheren vorig jaar met een B2B netwerkbijeenkomst in het nieu we Van der Valk Hotel te Middel burg een mooi bedrag opgehaald voor twee Zeeuwse goede doelen: de Stichting Jong Zeeuws Talent als Kin dertelefoon Zeeland. Hoofdthema van de avond was 'Dromen, Durven, Doen'. Hoofdsponsors: Delta, Drie kleur, PWC en de PZC. Het evene ment, dat bijgewoond werd door zo'n 200 gasten, was een combinatie van lering, inspiratie en entertain ment. Ook op het komende mega evenement van de JKW zal er weer sprake zijn van een ideale mix van le ring en vermaak. O Voor info, kaarten, sponsoring over Risico Kans: www.jkwevent.nl Claudia Jannis Brevet delen graag met u, wat hen bezig houdt in de Gastronomie, deze week is Claudia aan het woord: Rothschild in de tank De klimaat verschillen, die ten opzichte van andere jaren opdoemen, is een verschijnsel, waar wij nog niet echt aan kunnen wennen. Het lijkt wel of de seizoenen verschuiven, de herfst nog tot begin juni voortgaat en de zomerzon tot ver in oktober blijft schijnen. Nu is er niet alleen een verschuiving gaande, ook is bekend, dat de tempera tuur in Europa blijft stijgen, wat het broeikas effect tot gevolg heeft en daarmee samenhangend, dat ons land óf onder water komt te staan, óf het Bourgogne van Europa gaat worden. Uitgaande van het laatste, omdat de Nederlander wordt gezien als de specialist in wa terbeheer, zullen dan waarschijnlijk oenologen van grote wijnhuizen als Rothschild en Antinori of Torres naar ons land afreizen om het wijnproces hier op gang te brengen. De meest zuidelijke Nederlandse provincies zullen van deze nieuwe impuls goed kunnen profiteren, zo ook de Zeeuwse agrariërs. Wijngebieden in Europa zullen immers afvallen door de ook daar toenemende warmte, waar bovendien het grote overschot aan wijn gecompenseerd zal moeten worden. En mochten de wijnen niet zo ideaal uitpakken, zoals nu wordt ge schetst, geen man over boord, we kunnen onze wijnen immers aan de EU kwijt. Brussel heeft groen licht gegeven om miljoenen liters Franse en Italiaanse wijnen van de markt te halen voor een groot schalige 'crisisdestillatie', waarbij wijn wordt omgezet in bio-ethanol en zal verdwijnen als brandstof in onze benzine tank. Biobrandstof fen zijn klimaat neutraal en zullen binnen afzienbare tijd een belang rijke rol vervullen bij het terugdringen van de C02-uitstoot. Op dit moment wordt bio-ethanol voornamelijk gewonnen uit suikerbiet en maïs (benzine) en koolzaadolie, zonnebloemolie, sojaolie (diesel). Wijn is een nieuwe insteek voor deze bio-industrie. In totaal gaat het om maximaal 5,6 miljoen hectoliter van het edele vocht oftewel 800 miljoen flessen, ruim 3% van de totale wijnproductie in de EU. Prins Charles van Groot-Brittannië rijdt in een 38 jaar oude Aston Martin DB6, erg milieuonvriendelijk, vond de prins zelf. Hoewel de auto op jaarbasis maar een kleine 500 km rijdt, is de auto daarom geschikt gemaakt om te rijden op bio-ethanol. In dit geval gedestil leerd van het overschot van Britse wijnen... De witte wijn is afkom stig van een wijngaard in Wiltshire. De EU bepaalt hoeveel wijn elke wijngaard mag produceren en tja, wat doe je dan met het overschot? De wijngaard in Wiltshire verkoopt het restant aan Green Fuels, die er vervolgens biobrandstoffen van maakt. De Aston loopt I op 4,25 en om zo'n 16 km af te leggen, zijn er dan al ruim 45 flesjes witte wijn nodig. Hieruit vloeien twee voordelen: de auto spuugt 85% minder C02 uit en de wijngaard komt op deze manier wel door z'n overtollige voorraad heen. (De nadelen laat ik even buiten beschouwing) Geen halve maatregelen dus, de productie van bio-ethanol we reldwijd is afkomstig van voornamelijk Franse tafelwijnen, maar er verdwijnt ook zo'n 1,6 miljoen hectoliter kwaliteitswijn in onze tank. Als wijn minnend horeca ondernemer zal ik toch echt wel een traantje moeten wegpinken, als ik in mijn flexifuel car wegrijd met een flinke dosis Rothschild in mijn tank. Zandweg 2,4416 NA KRUININGEN Reserveren 01 13-381753

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 117