In Business, een wervelend ondernemersnetwerk voor innovatieve professionals BUSINESS Ondernemersclub In Business wil de dynamiek van de Zeeuw se economie stimuleren, door beter en meer samenwerken. Spetterende masterclasses van ondernemers als Princess-ko- ning Aad Oubórg voorzien de leden van In Business van de juiste dosis inspiratie. 'Ondernemen is Entertainen: alles draait om marketing.' In Business laat zich het beste omschrijven als een businessclub voor innovatieve ondernemers met een zeker gewicht binnen het Zeeuwse bedrijfsleven. Doel van In Business is het genereren van leads naar de leden onderling en het stimuleren van de Zeeuwse economie in het algemeen. Dat zegt Albert Besuyen, eigenaar/di recteur van Zwaartekracht, een organisatie die ondernemers ad viseert en oplossingen aanreikt bij alle mogelijke vraagstukken op ondernemingsgebied. 'Zeeuwse ondernemers laten nog te veel mo gelijkheden voor samenwerking liggen. Zij zijn nog te veel op zich zelf gericht in plaats van samen met anderen grenzen te verleggen. Door samen te werken kunnen zij de Zeeuwse markt beter bedie nen en de werkgelegenheid in de provincie stimuleren.' Samen met de diverse Zeeuwse overheidsin stanties en tal van andere organi saties zoals de Kamer van Koop handel en de NV Economische Impuls Zeeland, willen de leden van In Business de dynamiek van de Zeeuwse (kennis)eeonomie sti muleren. Besuyen: 'Het Zeeuwse zakenleven heeft genoeg potentie, maar die wordt nog onvoldoende benut. Om te voorkomen dat par tijen van buiten de provincie de krenten uit de economische pap halen, moeten de Zeeuwse on dernemers meer slagkracht tonen, door beter en meer samenwerken. Het succes van de hecht samen werkende leden van In Business - die ieder voor zich ook nog eens hun persoonlijke netwerk inbren gen - is het ultieme bewijs van deze visie.' Slagkracht Kenmerkend voor In Business is dat alleen beslissingsbevoegde personen van bij de club aange sloten bedrijven en organisaties "aan tafel" zitten. Niet dat de soci ale factor bij In Business geen rol speelt, aldus In Businesslid Jurrien Kruidhof, algemeen directeur van de Van Belle Groep. 'Een goede sfeer en plezierige contacten zijn vanzelfsprekend medebepalend voor succesvol zakendoen. Boven dien, kennen is gunnen. Maar wij willen op niveau beslissingen kun nen nemen en dat gaat het vlotst als de lijnen kort zijn. Hoe meer tussenstappen en -personen, hoe trager de processen en hoe kleiner de slagkracht. Daar'hebben wij dus duidelijk niet voor gekozen. In Business staat voor de stevige aanpak. Ondernemers die deze manier van werken aanspreekt, nodigen wij van harte uit zich bij In Business aan te sluiten.' Jong Ambon Een voorbeeld van wat samenwer king tussen ondernemers vermag, is het veranderingsproces binnen de Middelburgse amateurvoetbal club Jong Ambon. De gemeente verordonneerde de verhuizing van club clubhuis van locatie De kruitmolen naar het nieuwe sportcomplex De Sprong. Kruid hof kwam via zijn persoonlijke netwerk met het bestuur van Jong Ambon in contact. Samen met het bestuur van de voetbalclub en on der meer een bij In Business aan gesloten notaris en fiscalisten werd een multidisciplinair plan van aanpak gesmeed. Een nieuwe ver enigingsstructuur werd opgezet. De ingenieurs en architecten van Koch Adviesgroep in Goes, even eens lid van In Business, namen de benodigde bouwtechnische zaken voor hun rekening. Efficiency Toch heeft In Business niet uitslui tend oog voor het zakelijk maar ook voor het maatschappelijk wel zijn: het leeuwendeel van het ver nieuwingsproces bij Jong Ambon werd in de vorm van sponsoring gegoten. De kosten van de ingrij pende transformatie bleven binnen de perken, dankzij de hechte sa menwerkingsverbanden binnen In Business, legt Kruidhof uit. 'Onze insteek was: we helpen deze club van A tot Z, tegen zo laag mogelij ke kosten. Onze leden pakten het project samen op, hielden elkaar steeds op de hoogte van de stand van zaken en zorgden dat er geen onnodige activiteiten plaatsvon den. De efficiency, kortom, was groot en dat scheelt geld.' Diversiteit in disciplines In Business kenmerkt zich door een grote diversiteit in disciplines, met zo min mogelijk doublures. Zo telt de^.club 1 advocatenkan toor, 1 notarissenkantoor en zo verder. De leden zijn afkomstig uit de Bevelanden, Walcheren, Zeeuws-Vlaanderen en Schou- wen-Duiveland. Ondernemers uit Tholen worden uitgenodigd zich eveneens bij In Business aan te sluiten. In heel Zeeland hebben ondernemers zich aangesloten bij plaatselijke ondernemersvereni gingen, maar In Business streeft juist naar het concentreren van de energie van de Zeeuwse onderne mers, aldus Besuyen. 'Onze leden willen elkaar ondersteunen in hun professionaliteit, zodat zij kunnen groeien1 en zich kunnen blijven ontwikkelen, voor een optimale positie binnen de Zeeuwse eco- Masterclass Aad Ouborg In Business komt bijeen op twee vaste locaties, in Vlissingen en Goes. Tijdens de tweewekelijkse ontbijtsessies van In Business - 's woensdags van 07.30 tot 09.00 uur - geven leden regelmatig een mini-masterclass, waarin zij de nieuwste ontwikkelingen -binnen hun vakgebied delen. Maar be halve de ontbijtsessies organiseert Iri Business twee maal per jaar een masterclass - voor leden en een aantal door hen uitgenodigde in- troducees - waarvoor een promi nent ondernemer wordt uitgeno digd. Aad Ouborg bijvoorbeeld, succesvol selfmade ondernemer en bedenker van het bekende merk Princess. Ouborg, die overigens in Vlissingen werd geboren, richtte in 1995 Princess Household Ap pliances op en bouwde het uit tot een megaconcern. Inmiddels heeft Ouborg Princess verkocht maar op zijn lauweren rusten doet hij bepaald niet. Zo zet hij met zijn kinderen het Princess sportmerk op en ontwikkelde hij koffers die kwalitatief niet onderdoen voor een merk als Samsonite maar wel zo'n 75 procent goedkoper zijn. Ondernemen is Entertai nen Ouborg is de bedenker van marke tingconcept Ondernemen is Enter tainen. Onderliggende gedachte is dat het maken van plezier met de klant een grote meerwaarde verleent aan het verkopen van een product. Op 25 april j.l. in de schitterende Michiel de Ruyterzaal van het Van der Valkhotel in Mid delburg, verzorgde Ouborg voor In Business een wervelende presenta- tiej gelardeerd met optredens van musicus Tonny Eyk en zangeres Brigitte Nijman Ouborg verraste zijn publiek met een fantastisch verhaal, aldus Kruidhof, waarin hij de ins en outs van Ondernemen is Entertainen uit de doeken deed. 'Ouborg stelt dat een product niet .alleen kwalitatief goed moet zijn, je moet het als ondernemer vooral ook leuk brengen. Je moet mensen in de watten leggen, dat is eigen lijk het hele verhaal. Alles draait om marketing. Overigens is Ou borg een groot ambassadeur van de BV Nederland; bij de meest uit eenlopende gelegenheden, tot in de verste uithoeken van de wereld zal hij ons land promoten. Een feestelijke, opvallende presentatie, daar gaat het om.' In Business, je ticket naar zakelijk succes! De inspirerende masterclass van Ouborg is een sprankelend voor beeld van de extra's die In Business zijn leden biedt. Ondernemers die zich aansluiten, maken voortaan deel uit van een bevlogen, op in novatie en succes.gerichte groep teamspelers. Ook lid worden van In Business? Neem dan contact op mét Albert Besuyen via info@ inbusiness.nu of info@zwaarte- kracht.com. Bellen kan ook, op nummer 0113-269764. In Business Beatrixlaan 20, 4461 PN GOES info@inbusiness.nu - www.inbusiness.nu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 116