winnaars op golfdag WIE WIL ER GELD HEBBEN? 16 juni 2012 deOndernemer David van de Plasse AA Accountant en partner DRV Goes E-mail; d.van.de.plasse@drv.nl; Telefoon 0113-200900 Daar zit u dan. Jarenlang hebt heeft u hard gewerkt en een mooi bedrijf opgebouwd met goede klanten en een eigen (nagenoeg afbetaald) pand. Net als u wilt doorgroeien, zakken de banken in 2007 in elkaar en storten vervolgens de Grieken Europa in een cri sis, waardoor iedereen elkaar een recessie aanpraat. Geen wonder dat 2011met verlies moest worden afgesloten. Maar één verlies- jaar betekent nog niet het einde. U bent tenslotte ondernemer! Gemakkelijk is het echter niet, met slechter betalende klanten en nerveuze leveranciers. Regelmatig wordt het maximum van de kredietlijn bereikt. Deze maand was het helemaal spannend met de uitbetaling van de vakantiegelden. Vroeger belde u gewoon met uw accountmanager van de bank voor een tijdelijk over- standje. Nu ging zijn ontkennende antwoord over Basel I, II en III. "Wat bazelt die man toch?" dacht u bij uzelf. Kort samengevat kon de bank niet helpen. Gelukkig werd het probleem van het va kantiegeld uiteindelijk opgelost. Maar hoe nu verder? Klinkt bovenstaande u bekend in de oren? Ja, het is moeilijker om in deze tijd krediet te krijgen en natuurlijk spelen banken daarin een rol. Maar het is ook goed om in de spiegel te kijken. De tijd dat met één telefoontje een kredietlijn nagenoeg kon worden ge regeld is echt voorbij. Was je vroeger een goede ondernemer als je uit de losse pols de financiële stand van zaken van je bedrijf kon toelichten, nu wordt dat gezien als een risico. Kredietverleners willen meer dan ooit weten hoe een bedrijf er fi nancieel voorstaat. Het aangewezen middel daarvoor lijkt de jaar rekening. Dat klinkt logisch uit de mond van een accountant maar het is niet waar. De jaarrekening is een afsluiting van een jaar én het begin van een nieuwjaar. Uit de jaarrekeningzijn kengetallen te halen die een rapportcijfer over de onderneming geven. Hier mee kan de basis worden gevormd voor de prognose voor het nieuwe jaar. Deze prognose geeft aan wat er zal worden verdiend, hoeveel geld er nodig is en wat er met de kengetallen gebeurt. Een prognose is minder vrijblijvend dan het klinkt. Maandelijks of per kwartaal kunt u aan de hand van de administratie toetsen wat er van de prognose is uitgekomen. U bent beter in staat in te schatten wanneer de liquiditeit onder druk staat en wanneer er wellicht overschotten zijn. Zo kunt u eerder ingrijpen in kosten en overleg voeren over geldverstrekking met de bank en met leve ranciers. Dan blijkt dat met goed onderbouwde managementin formatie de bank ook veel meer kan doen. Winnaar van de Nearest to the Pin Joost van Damme. DRV Accountants en Adviseurs is met een team van 500 medewerkers en 11 vestigingen in Zuid-Holland, Zeeland en West-Brabant een inspiratiebron voor nuchtere ondernemers. Beste Putter van de clinic Gerda Ijsseldijk. Is managementinformatie iets van accountants? Nee, natuurlijk niet. Hoe meer u zelf doet, hoe beter. Wel kunnen wij u in fases ondersteunen om de informatie betrouwbaarder te maken en net even de accenten op de juiste plaats te leggen. Graag wisselen wij daarover met u van gedachten. Maar voor we dat gaan doen heb ik nog een tip voor u: Vraag niet alleen krediet aan als u het nodig hebt, doe dit al als uw cijfers daar goed voor zijn. Want een voor uitziende ondernemer telt voor twee! DRV personen. En voor degenen die de golfsport nog niet machtig zijn, was er de clinic. Zeventien deelnemers aan de golfwedstnjd, twaalf aan de cli nic, organisator Johan van den Kie- boom, bladmanager van deOnderne mer, kon tevreden zijn. En dan waren er natuurlijk volop win naars. Algemeen winnaar van deOn- dememer-PZC Golfdag 2012 was Henri de Jager uit Kapelle. De win naar van nearest to the Pin was Joost van Damme van Joost Beheer uit Ar- nemuiden. Manfred Zurhorst, ceo van DRV Accountants Belastingad vies uit Goes, won de Split the Fair way (hole 7). Een ook onder de deelnemers van de clinic waren er winnaars. De beste putter van de clinic was Gerda Ijssel dijk uit Yerseke. De Longest Drive van de clinic kwam op naam van Coen Consemulder van PAC Zonwe ringen uit Ritthem. En wie het verpest had met zijn golf- spel eerdere op de dag kon zijn event nog goedmaken met de loterijMar lon Mohnen van Belisol uit Goes en Henri de Jager uit Kapelle wonnen ie der een halve advertentiepagina in deOndernemer. Manfred Zurhorst, de winnaar van Split the Fairway (hole 7). De winnaar van deOndernemer-PZC Golfdag Henri de Jager.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 115